Haber : Özdağ kendisini şehre sokmayan valiye "Anayasal suç işliyorsun" dedi, Hatay Valisi'nden yanıt gecikmedi - Haberler

Haberi Paylaş

Özdağ kendisini şehre sokmayan valiye "Anayasal suç işliyorsun" dedi, Hatay Valisi'nden yanıt gecikmedi

 - Güncelleme:

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ yaptığı "Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz" açıklamasıyla büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. İçişleri Bakanı Soylu'nun engelleneceğini duyurduğu Özdağ, bugün Hatay'a gitmek isterken şehre girişi sırasında jandarma tarafından engellendi. Özdağ yasak kararını veren Hatay Valisi'ne "Anayasal suç işliyorsun. 'İçişleri Bakanı öyle emretti' açıklaması seni mahkemede kurtarmaz' sözleriyle tepki gösterirken, valilikten Özdağ'a yanıt gecikmedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın partisinin 1'inci Olağan Adana İl Kongresi'nde yaptığı "Suriye sınırına gidip ilk mayını döşeyeceğiz" açıklaması kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özdağ'ın çıkışına sert tepki gösterip, girişimin engelleneceğini duyururken, bugün Hatay'a giden Zafer Partisi konvoyu şehre girişinde jandarma tarafından durduruldu.

Başta Genel Başkan Ümit Özdağ olmak üzere parti heyeti, valiliğin Hatay'a girmelerini yasaklayan kararına sert tepki gösterdi. Hatay Valisi'ne "Anayasal suç işliyorsun. Hatay'da her türlü etkinliği engelleyebilirsin. Ancak Hatay'a girişi engelleyemezsin. Hatay'a girişimizi engellemen Anayasa ihlali. Bugünün yarını var. 'İçişleri Bakanı öyle emretti' açıklaması seni mahkemede kurtarmaz" paylaşımıyla tepki gösteren Özdağ'a valilikten jet yanıt geldi.

Özdağ kendisini şehre sokmayan valiye 'Anayasal suç işliyorsun' dedi, Hatay Valisi'nden yanıt gecikmedi

Hatay Valiliği, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın konvoyunun durdurulmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Hatay sınırına mayın döşeyeceğini iki gündür ilan eden, yabancı düşmanlığı ile her kesimden insanın bir arada yaşadığı, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü kadim şehir Hatay'ımızın sosyal dinamiklerine mayın döşeyeceğini söyleyerek, kışkırtıcı bir üslupla ilimize gelen tüm grup ve kişilerin telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verilmemesi adına kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde kamu düzeninin ve asayişin sağlanabilmesi, huzurun temin edilebilmesi amacıyla valiliğimizce gerekli önlemler alınmıştır" denildi.

Özdağ kendisini şehre sokmayan valiye 'Anayasal suç işliyorsun' dedi, Hatay Valisi'nden yanıt gecikmedi

Özdağ'ın Hatay çıkarmasına bir tepki de İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan geldi. Özdağ'ın dün attığı "Yarın Hatay Reyhanlı'da iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere Suriye sınırına ilk mayını yerleştireceğiz" tweet'ini alıntılayan Çataklı yaptığı paylaşımda, "Tek güç kaynağı yabancı düşmanlığı olan, iki gündür Hatay sınırına mayın döşeyeceğini söyleyerek kışkırtıcı bir yol izleyen, hayatı yalan ve provokasyondan ibaret birinin bu provokasyonuna, tahrikine izin verilmemiştir" ifadelerini kullandı.

Özdağ kendisini şehre sokmayan valiye 'Anayasal suç işliyorsun' dedi, Hatay Valisi'nden yanıt gecikmedi

Demirören Haber Ajansı / İzzet Nazlı - Güncel

Zafer Partisi Ümit Özdağ Hatay Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Great Work:

Özdağ reis be :D

Abura Demirel:

adam haklı suriyah iran ırak afgan hepsi mayın tarlasına çevirin kimse girmesinler

BAŞKOMSER ZEKİ:

Sürekli gündemde kalmak için reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla harket ediyorlar ama bizim siyasetçiler bu ucuz ve basit reklamlar uğruna tarihimizin çöplüğüne battıkça batıyor.

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title