Türk Restorana Brick Lane'de Görkemli Açılış - Haberler
Haberi Paylaş

Türk Restorana Brick Lane'de Görkemli Açılış

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Türk Restorana Brick Lane'de Görkemli Açılış

İngiltere'nin başkenti Londra'nın merkezi West End bölgesinin ilk Türk restoranlarından olan Efes'in, üçüncü şubesi Doğu Londra'nın Brick Lane bölgesinde hizmete girdi.

İngiltere'nin başkenti Londra'nın merkezi West End bölgesinin ilk Türk restoranlarından olan Efes'in, üçüncü şubesi Doğu Londra'nın Brick Lane bölgesinde hizmete girdi. ' Efes Brick Lane ' adıyla servis verecek olan restoranın açılış kurdelesini, Londra'nın Westminster Belediyesi eski Başkanı Sir Harvey Marshall, Türklerin yoğun yaşadığı Edmonton'un Milletvekili Kate Osamor ve işletmecilerden İbrahim Uzun birlikte kesti.

Londra kent merkezinde uzun yıllar hizmet veren, Türkiye mutfağının seçkin temsilcilerinden Efes Restoran, bundan sonra dünya para piyasasının önemli merkezlerinden City yakınlarındaki Whitechapel bölgesinde de servis verecek.

Açılışta, İşçi Partisi Edmonton milletvekili Kate Osamor, Westministen eski Belediye Başkanı Sir Harvey Marshall, Türkiye'nin Londra Ticaret Müşaviri Aytuğ Göksu, Edmonton Belediye Meclis üyesi Ahmet Karahasan, Avrupalı Türk Markalar Birliği Başkanı Cafer Mahiroğlu, TFC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Uçar, CEO'su Can Uçar, Gama Foods Limited'in sahibi Ali Sancak, Bi City Tekstil'in sahibi Mehmet Sar, Tekstilci İlyas Özsoy, İşadamı Kerem Yavuzarslan, Ceftus Direktörü İbrahim Doğuş, Kebap Ödülleri yönetmenlerinden işadamı Mustafa Topkaya, Cyprofood Limited yöneticisi Süleyman Çağın, Green Int. Food Centre Direktörü Mehmet Eren, Era Food Centre sahibi Hasan Güneş, Hawkes Property Group Başkanı Hasan Şahin, Tekstilci Hacı Uzun, işadamı Kemal Has, Ahmet Uzun, Sait Uzun, Nazlı Uzun ve iş dünyasının temsilcilerinden oluşan seçkin davetli grubu hazır bulundu.

'Freeman' payeli işadamları Kazım Akkuş ve İbrahim Uzun işletmeciliğini yaptığı Efes'in yeni şubesi 'Efes Bricklane' Türkiye'den işadamı Sinan Kömür'ün ortaklığında dünden itibaren resmen hizmete girdi.

Açılışta, Efes Restoranların kurucularından Kazım Akkuş'un Aramco dergisine kapak olan fotoğrafı müşterilerin ilgi odağı oldu.

Dünya para piyasalarının önemli merkezlerinden biri olan City çevresinde ve Müslüman toplumun da yoğun olarak yaşadığı Whitechapel'de faaliyet gösteren Efes, Türkiye'nin leziz meze çeşitlerinin yanında kebap çeşitleri, yaprak ve tavuk döneri ile damak zevkine önem verenlerin uğrak yeri olmaya aday.

EFES RESTORAN FRANCHISE ZİNCİR OLACAK

İki yıl içinde üçüncü şubesini açan restoranın işletmecilerinden İbrahim Uzun, dördüncü şubenin dekorasyonunun devam ettiğini ve kısa süre sonra Kuzey Londra'nın Finchley bölgesinde Efes'in yeni bir şubesinin daha hizmete gireceğini ifade etti.

Efes kebaplarının Londra'da bir kültür haline geldiğini kaydeden Uzun, "birçok bölgeden yeni şubeler için talepler alıyoruz. Ancak emin adımlarla ilerlemek ve büyümek istiyoruz. Bunun için yeni şubeleşme döneminde franchise'e yöneliyoruz. Efes'i İngiltere'de adına yakışır bir marka haline getireceğiz. Türkiye'yi, farklı lezzetleri, kaliteli kebap ve döneriyle temsil ederken, aynı zamanda Efes'in marka haline gelmesini sağlayacak bir zincir restoranlar olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

İbrahim Uzun, Kazım Akkuş ve Sinan Kömür'ün işletmeciliğinde kapılarını aralayan Efes Whitechapel, '1 Whitechapel Road, London E1 6TY' adresinde, Brick Lane girişinde, haftanın 7 günü sabah saat 11.00'den gece yarısına kadar servis sunacak. Kazım Akkuş da yeni lokantalarının açılışından sonra "Her altı ayda bir yeni bir Efes açmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Görüntü dökümü:

Açılıştan genel görüntüler

detaylar - İn

Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Uzun, Türkiye, Londra, Efes, Politika, Güncel, Haberler

title