Haberler

Üniversiteli gence Tahta kaşıkla cinsel saldırı! Sanıklar "Yağma" suçundan tahliye edildi

Güncelleme:

Zonguldak'ta üye olduğu uyuşturucu çetesine ait tabancayı polise yakalattığı için işkence gören Azerbaycan uyruklu üniversite öğrencisi Ali S.K.'nin davasında, 2'si başka suçtan olmak üzere 5 tutuklu sanık "Yağma" suçundan tahliye edildi. Sanıkların "Cinsel saldırı" ve "Hürriyetten yoksun bırakma" suçlarından tutukluluk halleri devam ediyor.

Zonguldak'ta, 25 yaşındaki Azerbaycanlı üniversite öğrencisi Ali S.K.'yi dövüp işkence eden ve cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 5'i tutuklu 6 kişinin yargılandığı davada, tüm sanıklar "Yağma" suçundan tahliye edildi.

"BİZİ RİSKE ATTIN" DİYEREK ÖLDÜRESİYE İŞKENCE ETTİLER

Azerbaycan uyruklu üniversite öğrencisi Ali S.K., dahil olduğu uyuşturucu çetesine ait tabancayı geçen yıl nisan ayında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi kampüsünde yere düşürdü. Polis ekipleri silaha el koyup, Ali S.K.'yi arama çalışması başlattı. Çetenin üyeleri, silahı düşürüp kendilerini riske attığı için Ali S.K.'ye, işkence yaptı.

Tahta kaşıkla cinsel saldırıya da maruz kalan Ali S.K., öldürülmek üzereyken 3 Mayıs'ta kaçıp polise sığındı. Ali S.K. çetenin ilişkilerini ve bağlantılarını polise anlattı. Ali S.K.'nin sunduğu deliller ve ifadeler ışığında polis ekipleri operasyon düzenledi.

Üniversiteli gence Tahta kaşıkla cinsel saldırı! Sanıklar 'Yağma' suçundan tahliye edildi

3 KİŞİ TUTUKLANDI, AZERBAYCANLI GENÇ MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Gözaltına alınan 8 kişiden 50 yaşındaki Ayhan Küçükdere, 25 yaşındaki oğlu Samet Küçükdere ve Mehmet 28 yaşındaki Can Arslaner tutuklandı. 3 kişi savcılık ifadesinin ardından, H.C. ve F.O. ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Ali S.K., polis ekiplerinin refakatinde memleketi Azerbaycan'a gönderildi.

Üniversiteli gence Tahta kaşıkla cinsel saldırı! Sanıklar 'Yağma' suçundan tahliye edildi

İDDİANAMADE TOPLAM 203 YIL HAPİS İSTENDİ

6 kişi hakkında hazırlanan iddianamede Ali S.K., Gaziantep'te bulunduğu sırada Ayhan Küçükdere, oğlu Samet Küçükdere, Mehmet Can Aslaner ve F.O.'nun kendisini zorla tutarak aralıklarla darbettiğini söyledi. Daha sonra Zonguldak'a getirildiğini anlatan Ali S.K., burada da dayağa maruz kaldığını, kolunun kırıldığını, tutsak gibi tutulduğunu ve pasaport ile telefonlarının elinden alındığını ifade ederek şikayetçi oldu.

Tutuklu sanıklar Ayhan Küçükdere, oğlu Samet Küçükdere ve Mehmet Can Arslaner hakkında "Birden fazla kişiyle birlikte konutta silahlı yağma", "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Eziyet etme" ve "Nitelikli cinsel istismar" suçlarından 52'şer yıl, tutuksuz sanıklar F.O., H.C., Y.A. (40) "Hürriyeti yoksun kılma" suçundan 14'er yıl ve F.O. hakkında ayrıca "Eziyet etme" suçundan 5 yıl olmak üzere toplamda 203 yıl hapis cezası istendi.

TAHTA KAŞIKLA CİNSEL SALDIRIYI KAYDETTİLER

Ayrıca iddianamede Ali S.K.'nin banyoda tahta kaşıkla uğradığı cinsel saldırının kayda alındığı 6 dakika 40 saniye ve 2 dakika 7 saniyelik 2 videodan bahsedildi. İddianame Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Üniversiteli gence Tahta kaşıkla cinsel saldırı! Sanıklar 'Yağma' suçundan tahliye edildi

İŞKENCE FOTOĞRAFLARI SANIKLARA GÖSTERİLDİ

Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde davanın 2'nci duruşması görüldü. Duruşmada tutuklu sanıklar Mehmet Can Aslaner, Samet Küçükdere, başka suçtan tutuklu Y.A. ve sanık avukatları salonda hazır bulunurken, tutuklu Ayhan Küçükdere ile başka suçtan tutuklu F.O. SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Duruşmada telefonlarda ele geçirilen fotoğraflar sanıklara gösterildi. Sanıklar Ali S.K. dışındaki kişileri teşhis edemezken, yeri de bilmediklerini söyledi. 2 Mayıs'ta 2023'te çekildiği anlaşılan Ali S.K.'nin ellerinin bağlı olduğu fotoğraf da sanıklara gösterildi.

Üniversiteli gence Tahta kaşıkla cinsel saldırı! Sanıklar 'Yağma' suçundan tahliye edildi

"ZORLA TUTULDUĞU KANAATİNE VARMADIM"

Sanıklardan Mehmet Can Aslaner, "Tahta kaşık olayının olduğu gece, olaydan 3-4 saat sonra Samet ve Ayhan Gaziantep'e gitti. Ben Ali S.K. ile olayın gerçekleştiği günlük evde kaldım. Samet Küçükdere kaşık olayından sonra videoyu izledi, olayı biliyordu" dedi.

Ali S.K.'ye ait olduğu öne sürülen telefonun kendi araçlarında bulunan telefon olduğunu belirten Samet Küçükdere, "Ben kaşıkla cinsel saldırı olayından haberdar değildim, babam beni uyandırıp 'çocukları da al Antep'e gidelim' dedi. Ben kaşıkla cinsel saldırı videosunu karakolda izledim. Ben Ali S.K.'yi dövmedim. Ali S.K. yanımda olduğu süre boyunca zorla tutulduğu kanaatine varmadım" diye konuştu.

Üniversiteli gence Tahta kaşıkla cinsel saldırı! Sanıklar 'Yağma' suçundan tahliye edildi

ENİŞTESİNE ATTIĞI SESLİ MESAJLAR ORTAYA ÇIKTI

F.O. ile eniştesi Ayhan Küçükdere arasında geçen ses kayıtları da duruşmada okundu. Kayıtlarda F.O.'nun, "Ali'ye tahta soktun ya, ben de sana şişe sokacağım. Sen git de önce silahına sahip çık. Benim namusum sokakta bulunmadı. Sana ceza kestim, 500 bin borcun var. 2 arabaya ve silaha el koydum. Zonguldak'ta Ayhan Küçükdere'nin saltanatı bitmiştir" dediği yer aldı.

Ses kaydında işlenmiş olabilecek suçların hukuki karşılıklarını sıraladığı hatırlatılan F.O., "Adam kaçırma, kaşık sokma hürriyete el koyma, dolandırıcılık söylemlerim arada sinirle söylediğim şeylerdir. Kaşık sokma dışındaki hususlar doğru değildir. Sinirle söylediğim şeylerdir" dedi.

Anlatılanların gerçek olmadığını söyleyen Ayhan Küçükdere ise "Söylenenlerin çoğu yalan. Ali'yi zorla tutmadım. Başka eve gittiğimizde zorla götürmedim" ifadelerini kullandı.

Üniversiteli gence Tahta kaşıkla cinsel saldırı! Sanıklar 'Yağma' suçundan tahliye edildi

TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ

Daha önce uyuşturucu örgütü davasında yargılanıp 5 yıl hapis cezası alan tanık olarak dinlenen G.T., Ali S.K.'nin zorla tutulduğunu görmediğini, kaçtığında neden kaçtığını merak ettiğini anlattı.

Mehmet Can Aslaner ise "Ben üniversite okumak için geldim Zonguldak'a. Ali'yle tanışıp uyuşturucuya bulaştım. Uyuşturucu benim zaafım, ne geldiyse bundan başıma geldi. Tanık G.T., Ali'yi döveni öldürteceğimi söylüyor. Ben Ali'yi bu kadar seviyorsam bu olanları zorla yapmışımdır. Tahliyemi talep ederim" diye konuştu.

YAĞMA SUÇUNDAN TAHLİYE EDİLDİLER

Mahkeme heyeti, yağma suçundan bütün sanıkları tahliye ederken, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakma suçlarından tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Azerbaycan Zonguldak Mahkeme Suç Polis Hukuk Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Bakmadan Geçme

MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle! 15 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda ne var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TRT1, NOW, TV8 EURO 2024 Şampiyonu kim oldu? İSPANYA- İNGİLTERE MAÇINDAN KARELER EURO 2024 şampiyonluk para ödülü ne kadar? EURO 2024 finali kazanılırsa ne olacak?
Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

Muhtarlık seçiminde başlayan tartışma kanlı bitti! Tüfekle vurulan 2 kardeş öldü, 2 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title