Sevan Nişanyan Yunanistan'da tutuklandı, Türkiye'ye deport edilebilir - Haberler
Haberi Paylaş

Sevan Nişanyan Yunanistan'da tutuklandı, Türkiye'ye deport edilebilir

Haberler.com - Abdullah Karlıdağ - Güncel
 - Güncelleme:

Dört yıl önce Türkiye'de kaldığı cezaevinden "kuş uçtu" tweetiyle cezaevinden firar ettiğini duyuran ve Yunanistan'a kaçan Sevan Nişanyan Yunanistan'da tutuklandı. Eşi İra Tzourou, Nişanyan'ın hangi ülkeye sınır dışı edileceğine hakimin karar vereceğini söyledi.

Yunanistan'da "istenmeyen kişi" ilan edilen yazar Sevan Nişanyan tutuklandı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Nişanyan'ın eşi İra Tzourou, "Yunanistan Ermenistan vatandaşı Sevan Nişanyan'ı Türkiye'ye deport etme kararı almak üzere" dedi.

KİBAR BİR HİLE İLE KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

Nişanyan'ın oturum yenileme başvurusunun bir Yunan vatandaşıyla evli olmasını rağmen 29 Aralık'ta reddedildiğini aktaran Tzourou, "Yunanistan makamları, Sevan Nişanyan'ı 30 Aralık günü kibar bir hile ile karakola kendi arzusu ile götürüp, 1 saat beklettikten sonra oturumunun bir gün önce bitmesi nedeni ile tutukladı" ifadelerini kullandı.

Nişanyan'ın pazartesi günü adliyeye götürüleceğini belirten İra Tzourou, şöyle devam etti:

"Pazartesi günü sevk edileceği Siros adliyesinde hâkim karşısında ülkeden deport etme kararı çıkacak. Hangi ülkeye deport edileceği hâkimin kararı ile belli olacak. Sevan'ın her pazar akşamı yaptığı canlı yayında bu pazar 2 Ocak 2022'de kısa bir duyuru ile gelişmeleri kendi adına sizlere bildireceğim."

Sevan Nişanyan Yunanistan'da tutuklandı, Türkiye'ye deport edilebilir

2017'DE CEZAEVİNDEN FİRAR ETMİŞTİ

İzmir Şirince'de SİT alanındaki arazide iki kez mühürlenmesine rağmen ev yaptığı gerekçesiyle 11,5 yıl hapis cezası alan ve 3 yıl cezaevinde kalan Nişanyan, 2017'de Foça Açık Cezaevi'nden firar etmişti. Nişanyan firarını, sosyal medya hesaplarından, "Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına" paylaşımı ile duyurmuştu.

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Güncel

Sevan Nişanyan Yunanistan İzmir Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

İsmail Karslı:

Vatandaş rıza.dünyanın her yerinde geçerli olan mülteci,sığınmacı ve göçmen yasaları vardır .Bu işler o yasalara.göre uygulanır.türkiyenin yaptığıda budur.işinize geldiğinde avrupa.insan hakları işinize gelmeyince afrika yasaları uygulansın öylemi.hani demokrasi insan hakları vardı bunlar.insan değillermi.

Kuman:

Sen kuş olabilirsin! Seksen milyon Bozkurt var! Bil istedim

vatandaş rıza:

80 milyon ülkenin toprağı limanı fabrtikası adaları kurumları satılırken nerde cok merrak ettim ataları bir karış toprak icin can vermiş atalarımız bizde torunlara mülteci ile dolu satılmış bir ülke v bırakacaz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title