Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu AFAD'da çıkan yangına tepki gösterdi, AK Parti'den yanıt gecikmedi

Güncel Haberler

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah AFAD'da kırtasiye ve günlük dosyaların bulunduğu idari büroda yangın çıkmasına ilişkin; "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen" dedi. Kılıçdaroğlu'nun tepkisine yanıt veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise "Siz yarıda kesilen görüntülü konuşmayı teknoloji zannettiğiniz için devletin kurumsal hafızasının yıllardır dijital ortamda depolandığından haberdar olmamanızı yadırgamıyoruz" dedi.

Afad, bugün sabah saatlerinde; "Bugün saat 05: 00 sıralarında Başkanlığımızın tadilat çalışmalarının devam ettiği ek binada kırtasiye ve günlük dosyaların bulunduğu idari büroda küçük çaplı bir yangın çıkmış, yangın tüpleri ve yapılan müdahaleyle kısa sürede söndürülmüştür. Yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme devam etmektedir" açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan olay üzerinden AFAD'a tepki gösterdi.

AFAD'taki yangına ilişkin haberi alıntılayan Kılıçdaroğlu, "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen" dedi. Kılıçdaroğlu, mesajının sonunda; "gülücük" anlamına gelen sembol kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a 'yangın' tepkisi: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen

Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a 'yangın' tepkisi: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfenAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına ise AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi. Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter hesabından CHP liderinin paylaşımını alıntılayarak "AFAD'ın ek hizmet binasında çıkan ufak çaplı yangın, hızlıca söndürülmüştür. Siz yarıda kesilen görüntülü konuşmayı teknoloji zannettiğiniz için devletin kurumsal hafızasının yıllardır dijital ortamda depolandığından haberdar olmamanızı yadırgamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a 'yangın' tepkisi: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen

Kaynak: ANKA / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı AFAD Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Ic Minnak:

Çelişkili bir durum olduğunda dijital değil, kağıt geçerlidir. Misal diploman kağıt, tapun kağıt, arabanın ruhsatı kağıt. Ergenekon kumpasında gördük dijitale nasıl müdahale edildiğini. Kullanılan yazı karakteri ele verdi.

Cevap Yaz38Yayından Kaldır
Ic Minnak:

Madem digital depolama var diye belgeler için odanız var ve saklanıyor. Dijital depolama algı ve vakit kazanma savunmasıdır. Odaya giriş bir kapıdır, aynı anda yürüme hızıyla bir kişi girebilir. Dijitale bir kablodur, elektrik hızıyla binlerce kişi girebilir.

Cevap Yaz36Yayından Kaldır
Muhammet:

Ya ne boş adamsın şunu da aday diye koyuyorlar helal olsun yani

Cevap Yaz40Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title