Haberi Paylaş

Nisan ayında tezgahlar karpuzla doldu, fiyatını öğrenen vatandaşın keyfi fena kaçtı

Güncel Haberler

İstanbul'da İran karpuzları tezgahlarda yerini aldı. Karpuzun kilosu 20 liradan başlayıp 35 liraya kadar çıkıyor. Bayrampaşa'da karpuzun dilimini 51 liraya sattığını ifade eden bir pazar esnafı, "Dilim daha çok tercih ediliyor" diye konuştu.

Yaz mevsiminin vazgeçilmez lezzetlerinden karpuz, tezgahlarda yerini almaya başladı. Bayrampaşa'da bulunan bir pazarda karpuzun kilosu 35 liradan satılıyor. Pazarcı esnafı karpuzu dilimleyerek, müşterilerine satıyor. Ortalama bir buçuk kiloyu bulan bir dilim karpuzun fiyatı ise 51 lira.

Beykoz'daki bir manavda ise karpuzun kilosu 20 lira. Yol üzerinde kendine ait tezgahında satış yapanlar ise karpuzun kilosunu 30 liradan satıyor. Vatandaşlar fiyatları yüksek bulduğunu belirtiyor.

Tezgahlar İran karpuzlarıyla doldu! Fiyatını öğrenen vatandaşlar sessizce uzaklaştı

Bayrampaşa'da pazar esnafı olan Hilmi Ekinci, 'Karpuzun kilosu 35 lira. Sabah tezgahıma 4 karpuz getirdim. Ramazan ayından dolayı fazla satılmıyor. Bugün 50 kilo karpuz geldi, tane ile 4 karpuz ile tezgahı açtım ama parça halinde satıyorum. Karpuzun dilimini 1 buçuk kiloya denk gelecek şekilde kesip 51 liraya satıyoruz. Dilim daha çok tercih ediliyor" dedi.

Beykoz'da manav işleten Şevket Okur ise, 'Karpuz bize 3 gün önce geldi. Kilo fiyatı 20 lira. Şu an piyasada kilo fiyatı 25-30 lira arasında değişiyor. Günlük 20 tane geliyor, 10 tane satabiliyorum, talep var" şeklinde konuştu.

Tezgahlar İran karpuzlarıyla doldu! Fiyatını öğrenen vatandaşlar sessizce uzaklaştı

Bayrampaşa'da yol üzerinde kendine ait tezgahta satış yapan Remzi Emeç ise "Bu yıl karpuzu İran'dan getirdik. Dışarda fiyatlar daha pahalı. Adana karpuzu yaklaşık 40 gün sonra gelecek. Şu an karpuzun kilosu 30 lira. Geçen sene 20 liradan açılış yapmıştık, karpuz bol gelirse fiyatlar düşecektir" diye konuştu.

Müşteri, Hikmet Kaya, 'Geçen gün buradan bir karpuz aldım, fiyatı pahalı ama çok güzel çıktı, o yüzden tekrar gelip aldım. İran'dan geldiğini söylediler, biz de misafirlerimize ikram ediyoruz" ifadesini kulandı. Abdullah Delen ise, 'Biraz pahalı ama ilk kez çıktığı için aldık. İftardan sonra yemek için aldık" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bayrampaşa Adana İran Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

A B:

Aynı terane her sene elde kalır ete dönmeye yaklaşır çoğu çöp vatandaşa makul fiyatlarla verseler imandan çıkarlar

Cevap Yaz338Yayından Kaldır
Dr.Kimbel:

Iran çiftcileri zengin olacak bizim ciftci acindan ölecek,karpuzlar ithal irandan geliyor almayin getirmesinler

Cevap Yaz740Yayından Kaldır
SeyYah Saruhanli:

1 ay almasanız mecburi indirirler aslında.

Cevap Yaz958Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title