Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Güncelleme:

İsrailli esirlerin ailelerinin protestolarının şiddetlenirken, ateşkese yanaşmayan Başbakan Binyamin Netanyahu geri adım atmak zorunda kaldı. İsrail istihbarat teşkilatı Mossad'ın Direktörü David Barnea, Paris'te CIA Direktörü William Burns ve Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani'ye İsrail müzakere ekibi tarafından hazırlanan yeni bir esir takası anlaşması teklifi sundu. Tel Aviv yönetimi, Hamas'la esir takası müzakerelerine gelecek hafta devam edecek.

İsrail, Hamas'la esir takası ve ateşkes müzakerelerinin gelecek hafta yeniden başlayacağını duyurdu.

İsrail resmi televizyonu KAN'da yer alan haberde, Mossad Direktörü David Barnea'nın Paris'te yaptığı görüşmeler sonrasında İsrail'e döndüğü belirtildi.

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyorMossad Direktörü David Barnea

Barnea'nın, Paris'teki bir toplantıda ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ve Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani'ye İsrail müzakere ekibi tarafından hazırlanan yeni bir esir takası anlaşması teklifi sunduğu aktarıldı.

GELECEK HAFTA GÖRÜŞMELER YENİDEN BAŞLAYACAK

Toplantının ardından İsrail'in, esir takası ve ateşkes müzakerelerine gelecek hafta devam edileceğini duyurduğu aktarıldı. Katar, Hamas ve ABD tarafından konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İSRAİL VE VE HAMAS ARASINDAKİ ATEŞKES GÖRÜŞMELERİ

İsrail devlet televizyonu KAN, İsrail, ABD ve Katar'dan yetkililerin İsrail ile Hamas arasındaki ateşkes müzakerelerinin yeniden başlatılması ve taraflar arasındaki esir değişimini görüşmek üzere dün Fransa'nın başkenti Paris'te bir araya geldiğini duyurmuştu. Mossad Direktörü David Barnea'nın Paris'te CIA Direktörü William Burns ve Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile Tel Aviv yönetimi ve Hamas arasındaki esir takası müzakerelerini yeniden canlandırmak için görüştüğü kaydedilmişti.

Haberde, Barnea, Burns ve Al Sani'nin Paris'teki görüşmeler sırasında "esir takası için yenilenmiş bir anlaşmayı teşvik etmek amacıyla İsrail ile Hamas arasındaki görüşmelerin genel hatlarını formüle etmek" için çalışacakları belirtilmişti. İsrail Savaş Kabinesinin 22 Mayıs'ta düzenlenen ve 5 saat süren toplantısında, müzakere heyetine, Gazze Şeridi'nde ateşkes sağlanması ve esir takası anlaşması yapılması için görüşmelere devam etme talimatı verdiği bildirilmişti.

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

HAMAS ATEŞKES ÖNERİSİNE ONAY VERMİŞTİ

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, 6 Mayıs'ta Katar ve Mısır'a, Gazze Şeridi'nde ateşkese ilişkin önerilerini onayladığını bildirmişti. Hamas'ın Katar ve Mısır tarafından iletilen "ateşkes önerilerine" onay verdiğini duyurmasının ardından İsrail Savaş Kabinesi, Refah'ta saldırılara devam kararı almıştı.

İsrail ordusu, 6 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılmasını istemiş, 7 Mayıs sabahı da Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır ile olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurmuştu.

Kaynak: AA / Güncel

William Burns Tel Aviv Mossad İsrail Katar Paris CIA Güvenlik Diplomasi Uluslararası İlişkiler Dünya Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adana'da kahreden olay! Kanala atlayan eşini kurtarmak isterken kendisi boğuldu

Adana'da kahreden olay! Kanala atlayan eşini kurtarmak isterken kendisi boğuldu

500

Yorumlar (6)

baybars ulu:

ÇOCUK KADIN DEMEDEN ONBİNLERCE İNSAN KATLEDİLDİ , KALANLAR AÇ SUSUZ, EVSİZ. SİZİN NASIL BİR VİJANINIZ NASIL BİR KALBİNİZ VAR? İNSAN OLAN BU ACIYA DAYANAMAZ. BU OLANLARIN SİZİN AİLENİZİN BAŞINA GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜN YÜREĞİNİZ DAYANABİLİR Mİ???...YETER ARTIK BİTSİN BU ZÜLÜM...

225
4
yanıtYanıtla
Molla Kasim:

Yapılan Soykırımın cezasız kalmaması lazım...

yanıt56
yanıt0
Molla Kasim:

Bir avuç müslüman dünyaya öyle bir ders verdi ki, büyük sandığımız fillerin böcekler kadar değerleri olmadığını gördük... Bir milleti yıkan zihniyetmiş bunu anladık.. zalimi savunan cahillerin inadına kahraman bir avuç mücahide de selam olsun !

222
2
yanıtYanıtla
Ben bilmemm:

Nasıl bir ders verdi ?? 40.000 masum öldü. Tüm müslüman ülkeler ve özellikle Arap ülkeleri rezil oldu. Hamas yüzünden öldü hepsi. Üç beş füze atacağım diye Gazze yerle bir oldu.

yanıt1
yanıt2
YalancıSavar:

Ben Bilmemm: Hamas o saldırıyı yapmasa da zaten İsrail binlerce Filistinli genç çocuk hapiste tutuyor. Her gün zulüm işkence cinayet işliyordu... Müslüman ülkeler rezil olmadı. Hangi üğlkenin devlet yönetimi Yahudilerin elinde ortaya çıktı. Sornaki hamlede bu ülkelerde darbeler olacak. yönetimler değişecek. ardından İSrail in sonu gelecek.

yanıt0
yanıt0
Yorumcu Zade:

Bir avuç Müslüman dünyaya meydan okuyor İki avuç olsa gerisini siz düşünün

35
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title