Haberler

HEDEP, yerel seçimlere kendi adaylarıyla girecek

Güncelleme:

Partisinin seçim sürecine ilişkin kararını bugün düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan, "Batı illerinde de komisyonlarımız kuruldu, aday adayı başvurularını almaya başladık. Türkiye'nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı" dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Sözcüsü Ayşegül Doğan, yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Doğan, " Türkiye'nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı. Yerel seçim stratejimiz kazanmak; kaybettirmek ya da kazandırmak değil, kazanmak. Ön seçim koşullarının olduğu her yerde adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz." dedi.

"HER YERDE SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARIMIZLA GİRME EĞİLİMİ ORTAYA ÇIKTI"

HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin seçim sürecine ilişkin kararını bugün düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Ayşegül Doğan, HEDEP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada, "Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan, 1 Aralık'ta Hakkari'de 'Halkımız bizden her yerde seçime adaylarımızla girmemizi istedi' dedi. Bunun ilgili kurullarda tartışılacağını ve en kısa sürede bu konuya ilişkin bir stratejinin belirlenip kamuoyu ile paylaşılacağını da açıklamıştı. Partimiz bu talebi, eş genel başkanımızın da işaret ettiği gibi MYK'de ciddiyetle tartışıp değerlendirdi ve Türkiye'nin her yerinde yerel seçimlere adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı. Bu karar MYK'nin önerisi olarak PM'de de değerlendirilecek. Daha önce yaptığımız açıklamada birinci ve ikinci olduğumu yerlerde aday adayı başvurularımızın 27 Kasım'da başladığını ve 10 Aralık'a kadar süreceğini açıklamıştık. Batı illerinde de komisyonlarımız kuruldu, aday adayı başvurularını almaya başladık. Türkiye'nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı." dedi.

HEDEP, yerel seçimlere kendi adaylarıyla girecekHEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan

"YEREL SEÇİM STRATEJİMİZ KAZANMAK"

Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Yerel seçim stratejimiz kazanmak; kaybettirmek ya da kazandırmak değil, kazanmak. Kent uzlaşısıyla kazanmak... Bu süreçte yapacağımız en önemli şeylerden biri de geliştirdiğimiz yerel seçim ve yerel yönetimler komisyonumuzun günlerdir hem sahada hem araştırmalarla çalıştıkları ve ortaya çıkardıkları yeni bir ön seçim modeli. Ön seçim koşullarının olduğu her yerde adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz. Ön seçimlerin her ilde, ilçede katılımcı, ekolojik, cinsiyet özgürlükçü yerel yönetim anlayışımızın barış, özgürlük ve eşitlik talebimizin görünür olduğu bir şekilde ve adeta bir demokrasi şöleni havasında gerçekleşmesini hedefliyoruz. Bunu da kent uzlaşısıyla sağlayacağız. Yani en geniş mutabakat, şehirdeki her sesi duymaya çalışmak, hedefimiz bir aday belirlerken aday belirlediğimiz yerdeki en geniş kesimlere ulaşıp her sesi duymaya çalışmak ve o sesi de katarak şehir yönetecek insanları belirlemek. Bu da bir ilk, bizim geliştirdiğimiz bu ön seçim modelinde yalnızca partimizin, bileşen partilerimizin üyeleri değil demokratik kitle örgütleri, ailelerimiz, dünden bu yana yöneticilik yapmış herkes bu süreçte sorumluluk alarak bizimle birlikte olabilir, oy kullanabilir.

Sadece belediye eş genel başkan adaylarımızı değil aynı zamanda belediye meclisi üyelerimizi ve il genel meclis üyelerimizin de 3'te 2'sini yine ön seçimle belirleyeceğiz. Heyecanlıyız, kararlıyız, kazanacağız. Kayyumları kalıcı hale getirmeye çalışanlar da bilsinler ki partimize gönül veren, oy veren, seçmen olan ve bunun için ağır bedeller ödeyenler kayyum rejimine en güçlü cevabı kendilerine ve kentlerimize kazandırarak verecekler."

Kaynak: ANKA / Güncel

Türkiye Partiler Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 4 Mart 2024 Ankara su kesintisi listesi! 4 Mart 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 4 Mart 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? Watergarden AVM satıldı mı? AVM'nin ortaklarından biri TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ydi 5 Mart 2024 Günlük Burç Yorumları: 5 Mart Salı burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Cevat Öncü kimdir? CHP Samsun Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü kaç yaşında, nereli? İsmet Yıldırım kimdir? AK Parti Ümraniye Belediye Başkan adayı İsmet Yıldırım kaç yaşında, nereli? Azize Çeroğlu kimdir? CHP Sakarya Belediye Başkan Adayı Azize Çeroğlu kaç yaşında, nereli? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 4 Mart GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! Serkan Karayiğit kimdir? CHP Osmaniye Belediye Başkan Adayı Serkan Karayiğit kaç yaşında, nereli? Bedii Onan kimdir? Zafer Partisi Çorum Belediye Başkan adayı Bedii Onan kaç yaşında, nereli? Ulaş Tepe kimdir? CHP Ordu Belediye Başkan Adayı Ulaş Tepe kaç yaşında, nereli? Hulusi Özen kimdir? CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Hulusi Özen kaç yaşında, nereli? Mehmet Bilgin kimdir? CHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bilgin kaç yaşında, nereli? Kemal Karlı kimdir? Zafer Partisi Burdur Belediye Başkan adayı Kemal Karlı kaç yaşında, nereli?
500

Yorumlar (14)

haylaz_7367:

Bebek katilinin kardeşini TRT te kim çıkardı

18
34
yanıtYanıtla
Hasan Issız:

Osman Öcelan Trt ye çıktı ne dedi onuda açıkla. İşine gelmez düz mantık. Pkk eli kanlı bir örgüttür, Kürt halkını temsil etmiyor diye söylediğimi zoruna gitti.

yanıt7
yanıt6
Bilir Kişi:

Ekrem daha toplantı yapmadı belli ki bunlarla :)

19
23
yanıtYanıtla
haylaz_7367:

Sizde utanma var mı

yanıt6
yanıt18
haylaz_7367:

Böldü razı olmadı mı hedep

yanıt5
yanıt12
haylaz_7367:

Ülke ekonomisini mahvettiniz ülke yangın yeri, ne yaptınız bu güzel ülkeye

yanıt11
yanıt25
haylaz_7367:

Megri megri, çadır mahkemeleri

yanıt13
yanıt23
haylaz_7367:

Bebek katilinin kardeşi ve TRT, ne acı

yanıt12
yanıt26
haylaz_7367:

Sırrı Süreyya önderi kim meclis başkan vekili yaptı, kim eskortluk kırmızı plakalı araç tahsis etti, cevap var mi yok utanma var mı yok

9
30
yanıtYanıtla
Hasan Issız:

Sırrı Süreyya Önder Size Atatürk'ün itleri dediğinde kafanız kumdamıy dı ve sonrasında unutup son seçimde beraber ittifak yapan siz değilmisiniz. Dahası Atatürk'ün emaneti Cumhuriyet rejimini değiştirecez diyerek. Utanırmısınız sanmam.

yanıt8
yanıt9
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title