Haberler

ABD'nin Hawaii eyaletindeki yangında can kaybı 93'e ulaştı! Bölgeden gelen görüntüler kıyamet sonrası dünya gibi

Güncelleme:

ABD'nin Hawaii eyeletinin en büyük adalarından Maui Adası'ndaki yangınlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 93'e yükselirken, yüzlerce kişinin hala kayıp olduğu, ölü sayısının yükseleceği belirtildi. "ABD'de yüzyılın en ölümcül yangını" olduğu belirtilen afette 12 bin nüfuslu Lahaina kül oldu, polisin şu ana kadar bölgenin sadece yüzde 3'ünü aradığı kaydedildi. Bölgeden gelen görüntüler tüyler ürpertirken, büyük bir bölümün küle döndüğü görüldü.

ABD'nin Hawaii Adası'ndaki orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 93'e yükselirken, yüzlerce kişinin kayıp olduğu, bu nedenle can kaybının artacağı belirtildi. "ABD'de yüzyılın en ölümcül yangını" olduğu belirtilen afette bölgenin sadece yüzde 3'ünün arandığı ifade edildi. Bölgeden gelen görüntüler ise tüyler ürpertti.

CAN KAYBI 93, YÜZLERCE KİŞİ KAYIP

ABD'nin Hawaii eyaletine bağlı Maui Adası'ndaki orman yangınlarında bilanço ağırlaşıyor. 12 bin nüfuslu tarihi Lahaina kentini yerle bir eden Maui yangınlarında can kaybı 93'e yükselirken, yüzlerce kişinin hala kayıp olduğu belirtildi. Ölü sayısının daha da artacağı belirtildi.

Hawaii'de can kaybı 93'e yükseldi

"YÜZYILIN EN ÖLÜMCÜL YANGINI"

Hawaii Valisi Josh Green yaptığı açıklamada, adli tıp çalışmalarının kurbanları belirlemeye devam etmesiyle yaşamını yitirenlerin sayısının önemli ölçüde artabileceğini söylerken, Hawaii yangınının ABD'de yaşanan yüzyılın en ölümcül yangını olduğunu ifade etti. Ölü sayısının daha da artmasını beklediklerini söyleyen Green, "Bu, Hawaii'nin yaşadığı en büyük felaket. 2 bin 200 civarında yapı yok oldu ve hasarların miktarı 6 milyar doları buldu." dedi.

"BÖLGENİN SADECE YÜZDE 3'ÜNÜ ARAYABİLDİK"

Yaşamını yitirenlerden sadece 2'sinin kimliğinin tespit edilebildiğini söyleyen Maui Polis Şefi John Pelletier, "Ancak şu ana kadar köpeklerle yangın bölgesinin sadece yüzde 3'ünü arayabildik." dedi.

2018'DEKİ CALIFORNIA YANGINLARINI GEÇTİ

Hawaii'deki can kaybının 2018'de California'da 85 kişinin yaşamını yitirdiği yangınları geçtiğini belirten itfaiye yetkilisi Lori Moore- Merrell, "Hawaii'deki yangınlar, ABD'de son 100 yılda en çok can kaybının yaşandığı orman yangınları oldu." ifadelerini kullandı.

Hawaii'de can kaybı 93'e yükseldi

GÖRÜNTÜLER FELAKETİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

Öte yandan felaketin yaşandığı Hawaii'den gelen görüntüler durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Görüntülerde bölgenin büyük bir kısmının küle döndüğü görüldü.

YANGINLA MÜCADELE VE ARAMA-KURTARMA DEVAM EDİYOR

Maui Polis Departmanı'nın açıklamasına göre, eyalet genelindeki yangınların yüzde 80'i kontrol altına alındı. Bu çabalara rağmen arama kurtarma çalışmaları ve yangınla mücadele hala sürüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hawaii Hawaii Dünya Dünya Güncel Haberler

Fatih Karagümrük Süper Lig'e veda etti

Fatih Karagümrük Süper Lig'e veda etti

İstanbul'da polislere ateş açan magandalardan birisi öldü, diğeri hastanede

İstanbul'da polislere ateş açan magandalardan birisi öldü, diğeri hastanede

MHP lideri Bahçeli, Özgür Özel'i öve öve bitiremedi: CHP'ye yeni bir renk kattı

MHP lideri Bahçeli, Özgür Özel'i öve öve bitiremedi: CHP'ye yeni bir renk kattı

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan: Görüntüler 7 yıl öncesine ait, tamamıyla aile ortamı

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan: Görüntüler 7 yıl öncesine ait, tamamıyla aile ortamı

500

Yorumlar (2)

Alim Can:

Allah bilir işini, Afganistan, Irak, Libya, Filistin ve ve ve bitmez, unutmadık.

8
7
yanıtYanıtla
Köksal Özdermir:

Yüce İsa onları bağışlasın onlara defalarca uyarı göndermesine rağmen son yaptıkları bardağı taşıran damla oldu.

0
10
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title