Haberler

Engelli Milletvekilinin Hayata Tutunma Mücadelesi Filmi GTÜ'de Gösterildi

Güncelleme:

Engelli bireylere farkındalık oluşturmak amacıyla çekilen 'Buğday Tanesi' filmi, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'ın hayata tutunma mücadelesini anlatıyor. Film, Gebze Teknik Üniversitesi'nde engelli dernekleri üyeleri, özel gereksinimli bireyler ve üniversite öğrencileri tarafından izlendi.

Engelli bireylere farkındalık oluşturmak amacıyla bebekken buğday tarlasında çıkan yangında vücudunun büyük bölümünde kalıcı yanıklar oluşan ve ellerini kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'ın hayata tutunma mücadelesini anlatan "Buğday Tanesi" filmi, Gebze Teknik Üniversitesinde (GTÜ) gösterildi.

GTÜ Kongre Merkezi'ndeki filmi, engelli dernekleri üyeleri, özel gereksinimli bireyler ve üniversite öğrencileri izledi.

Milletvekili Bayram, gösterim öncesi yaptığı konuşmada, filmin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi.

Filmin, Türkiye'deki 10 milyon özel gereksinimli bireyin hayatına dokunmaya çalıştığını aktaran Bayram, "Film, hayatımda yaşadıklarımın yüzde 1'ini yansıtıyor. Gençlik yıllarım zor geçti. 18 yaşına kadar elleri cebinde dolaşan bir gençtim. Toplum baskısı ve sorular beni yordu." diye konuştu.

Bayram, ülkede 10 milyon, dünyada yaklaşık 1,5 milyar engelli birey bulunduğuna işaret ederek, "Buğday Tanesi filmi; engelliler için umut, aileleri için umutta yolculuk, engeli olmayanlar için empati ve akran zorbalığını da bitirmeye çalışan bir sosyal sorumluluk projesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Akran zorbalığı yapan çocukların filmi izledikten sonra düşüncelerinin değişmeye başladığına da dikkati çeken Bayram, şu görüşleri paylaştı:

"Öğrenciler, engelli birinin milletvekili veya hakim olduğunu görüyorlar. Normalde engelli çocuğu eziyordu, bugün beni karşısında görünce engelli bireylerin de bir yerlere geldiğini görüyor ve saygı duyuyor. Film bunu kazandırıyor ve akran zorbalığını bitiriyor. Milli Eğitim Bakanı'mıza teşekkür ediyorum, çok büyük bir görev. Üniversite yurtlarında film izlettiriliyor. Yurt içi ve dışında da birçok üniversiteye gittim, onlara da katılım sağlayacağız. Neticede umut olmaya devam edeceğiz."

GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Işıl Kurnaz, Serkan Bayram'ın zorluklarının üstesinden hayata sıkı sıkı sarılarak ve mücadele ederek geldiğini kaydetti.

Özel gereksinimli bireylere fırsat eşitliği sağlanması ve yaşama aktif katılımlarını sağlamanın herkesin sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Kurnaz, "Kendimizi engelli bireylerin yerine koyarak, nasıl davranılmasını istiyorsak aynı şekilde davranmalıyız. Bu bilinçle hareket etmek, toplumsal dayanışma ve adaletin temelini oluşturur." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kurnaz, milletvekili Bayram'a plaket takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: AA / Güncel

Buğday Tanesi Serkan Bayram Milletvekili İstanbul AK Parti Gebze Kültür Sanat Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title