Haberler

Çocuklar İçin En Renkli Yaz!

Güncelleme:

TED Rönesans Koleji Yaz Sanat Kampı renkli görüntülerle sona erdi.

Kampın üçüncü gününde çocuklar, müzik, dans, sanat, yemekle dopdolu bir gün geçirdiler ve ünlü yemek yazarı Refika Birgül ile birlikte mucizeler yarattılar. TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü İpek Ak, "Çocukların kendilerini keşfetmelerine imkan sağladığımız için çok mutluyuz" dedi.

TED Rönesans Koleji Yaz Sanat Kampı üçüncü gün yapılan etkinliklerle sona erdi. Üçüncü günde de ilk iki günde olduğu gibi; Tan Sağtürk Akademi ile Street Jazz, İFSAK ile Fotoğrafçılık, Yaratıcı Oyun, Çocuk Yogası atölyelerine katılan 7-12 yaş arasındaki minikler, Ritim Atölyesi'nde ise ünlü usta Okay Temiz'le buluştular. Vurmalı çalgılarda yeteneklerini deneyen miniklerin ilgi gösterdiği bir başka atölye ise Refike Birgül ile Tatlı Köpüklü Atölye idi… Minikler burada, yemek kitabı ve TV programlarıyla tanınan Refika Birgül ile mutfağa girdiler ve eğlenceli, kolay ve lezzetli tariflerle 'minik şefler' olarak yemek pişirmenin zevkine vardılar.

Taşlar bile çiçek açtı!

Üçüncü günün diğer önemli etkinlikleri de yine sanat ve eğlenceyle doluydu… Taşlar bile Çiçek Açar Atölyesi'nde renkli killerle taşları kaplayarak, özgün eserler yaratan çocuklar, Kalıbımı Basarım Atölyesi'nde alçılardan ellerinin kalıplarını çıkardılar. Minikler Yaratıcı Drama Atölyesi'nde ise teatral yeteneklerini konuşturdular.

Veliler ve çocukları!

Kampın ikinci günü yapılan ve aileler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Sanat Yönetmeni Barış Karayazgan ile 'Sanat, Yaratıcılık, Yetenek ve Çocuklar' konulu söyleşi üçüncü günde de yüksek katılımla yapıldı. Bu söyleşi ile aile çocuk iletişimine katkı sağlamayı hedefleyen Kolej yöneticileri, aileleri de kampa dahil ederek bir ilki gerçekleştirdi.

İpek Ak: "Tepkiler çok güzeldi"

TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü İpek Ak, 2014-2015 eğitim yılına hazırlanırken çok heyecanlı olduklarını belirterek, "Bu sanat etkinlikleri ve atölyeleri ile çocuklarımızı buluşturunca heyecanımız bir kat daha arttı. Onların heyecanı bize de geçiyor" diye konuştu. Çocukların bir keşif sürecinde olduğunu ifade eden Ak, Yaz Sanat Kampı ile ilgili şunları söyledi:

"Bu keşif sürecinde, çocuklarımıza ne kadar çok seçenekli ortamlar sunarsak o kadar çok kendilerini keşfetmelerine olanak sağlamış oluyoruz. TED Rönesans olarak, bu yüzden çok mutluyuz.

Kampa katılan çocuklardan çok güzel tepkiler aldık. Çocuklar, kampın yaz aylarına renk kattığını söylüyorlar. Aslında sonuçtan çok çocuklarımızın yaşadıkları süreç çok kıymetli… Bu süreçte hepsinin yüzü gülüyordu. Belli ki onlarda bir şeylere dokunduk ve değdik. Bu bizim için yeterli. Heyecanlı bir okul olarak uzun süreçli bir yolculuğa başladık. İnşallah onları topluma ve dünyaya yararlı vatandaşlar olarak büyüteceğiz. En büyük arzumuz bu…"

Refika Birgül: "Çocuklarla çalışmak çok keyifli"

Ünlü yemek yazarı Refika Birgül de "Hayattaki diğer işleri bırakıp çocuklarla vakit geçirmek insana çok fazla şey katıyor" derken kampla ilgili izlenimlerini şu sözlerle ifade etti:

"İlk defa çocuklarla çalıştım, benim için çok değişik bir tecrübe oldu. Buradaki her çocuk çok zeki… Çok fazla şeyin de farkındalar. Yemeğin aslında zor olmadığını keyifli olduğunu öğreniyorlar. Artık genç anne babalar da bunun farkında. Bu da çocuklara yansıyor. Her şeyin zorlukları ve kolaylıkları var ama çocuklarla çalışmak çok keyifli. Zaten çocukları çok seviyorum ve kendimi de hala bir çocuk olarak gördüğüm için gayet güzel vakit geçirdik. Kendimce öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. Etkinlik çok güzeldi. Benim için de bir ilk oldu, gerçekten çok güzel bir atölye oldu"

Okay Temiz: "Ritim ile bütün refleksler gelişiyor"

34 yıllık caz ve dünya müzikleri kapsamındaki tecrübelerini Türkiye'de hayat geçirdiği ritim atölyeleriyle paylaşan usta sanatçı Okay Temiz çocuklarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ve ritmin faydalarını şöyle dile getirdi:

"Her ülkede olduğu gibi, Türkiye'de de çok ilgi çekiyor. Çocuklar da çok ilgi gösteriyor. Bizim çok ritmik bir folklorümüz var, dansımız var. O açıdan; çocuklarla çalışmak kolay, zevkli, çok enerjik çok güzel... Ritmin ne olduğunu, bazı aletlerin ne olduğunu, sesleri, beraber çalmayı öğrenmeleri ve ritmi, hayatlarına bu yaşta katmaları çok önemli… Ritim farkında olmadan deri altına işliyor, sonra büyüdüklerinde bile işlerine yarıyor. Beraber çalmayı, takım çalışmasını küçük yaşta öğreniyorlar. Ritim ayrıca refleksleri açıyor, beyin jimnastiği oluyor. Kulak alışıyor; ritim, önce beyine sonra beyinden ellerimize naklediliyor. Bu süreçte bütün refleksler gelişiyor"

Kaynak: Bültenler / Güncel

Refika Birgül Tan Sağtürk Türkiye İpek Ak Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Bakmadan Geçme

25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son seçim anketi! Bu Pazar seçim olsa kim kazanır? İşte son seçim anketi sonucu! Alık ne demek? Alık anlamı ne? İban ihbar ikramiyesi ne kadar, kaç TL?
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title