Haberler

CHP'li Emir'den Bakan Nebati'ye "Sadat" Sorusu: "Envanterinde Hangi Silahlardan, Kaç Adet Vardır?"

Güncelleme:

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye; “Şirketin envanterinde hangi silahlardan kaç adet vardır? Kuruluşundan itibaren ithalat veya ihracat faaliyeti olmuş mudur?” sorularını yöneltti.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye; "Şirketin envanterinde hangi silahlardan kaç adet vardır? Kuruluşundan itibaren ithalat veya ihracat faaliyeti olmuş mudur?" sorularını yöneltti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 Mayıs'ta, İstanbul'da CHP milletvekilleri ile birlikte; Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ( Sadat ) gitmişti. Kılıçdaroğlu kapıların açılmadığı Sadat'ın önünde; "CHP, demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapılması için her türlü çabayı gösterecektir. Seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve saraydır" açıklamasını yapmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir; şirketin internet sitesinde gayri nizami harp kursu, tahrip kursu eğitim paketi, polis özel harekat temel eğitim paketi, hudut karakol emniyeti eğitim paketi, topçu ve havan ileri gözetleyicilik kursuna yönelik eğitim paketlerinin tanıtımının yapıldığını anımsattı. Emir, önergesinde; şu değerlendirmeleri yaptı:

"Paramiliter personel ücretinden, silah ve mühimmat bedeline uzanan bu alımlar milyon dolarlara karşılık gelmektedir. Bu bilgilerden de anlaşılacağı üzere, şirketin yaptığını iddia ettiği işler büyük fakat sermayesi buna nazaran çok düşüktür. Bir başvuru üzerine, Milli Savunma Bakanlığı'nın şirkete 'Denetleme görevimiz yok' yazısı gönderdiği dile getirilmektedir. Bu açıdan söz konusu şirketi, kamu kurumları arasında sadece Maliye Bakanlığı'nın denetlediği ifade edilmektedir."

Şirketin mali denetimden geçip geçmediğini soran CHP'li Emir Bakan Nebati'ye şu soruları yöneltti:

"- SADAT AŞ'ye 2013-2022 yılları arasında ne kadar vergi tahakkuk ettirilmiştir? - İlgili şirket, anılan yıllar arasında kaç adet ve ne kadarlık fatura kesmiştir? Ne kadar gelir vergisi ödemesi yapmıştır?

Şirketin demirbaş listesi tarafınızdan kontrol edilmekte midir? - Şirketin mali denetimlerinde herhangi bir silah ve mühimmat kaydına rastlanmış mıdır? Bulunuyorsa, şirketin envanterinde hangi silahlardan kaç adet vardır?

Şirket bünyesinde kaç personel çalıştırılmaktadır? Bu personeller için 2021 yılında ne kadar SGK primi ödenmiştir? SADAT AŞ'nin kuruluşundan itibaren bugüne kadar herhangi bir ithalat veya ihracat faaliyeti olmuş mudur? Yurt dışındaki gelirlerini beyan edip vergilendirmiş midir?"

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ankara SADAT Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Bakmadan Geçme

Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024?
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title