Haberler

AK Partili Belediye Başkanı: Hangi Hakime, Savcıya Gideceğim

Güncelleme:

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hukuk sistemine güvenin kalmadığını, en yakınındakilerin kendisine komplo kurduğu ortamda hangi hakim karşısına çıkacağından endişe ettiğini söyledi.

Bolu Belediye Başkanı AK Partili Alaaddin Yılmaz, hukuk sisteminde kararların doğru olduğuna inananların sayısının çok düştüğünü, bunlardan birisinin de kendisi olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, "Hangi hakime ve savcıya gideceğim konusunda endişeliyiz. Bu konularda belediye başkanı olarak bile güvende olmadığım kanaatindeyim" dedi.

Restoranda basın toplantısı düzenleyen Başkan Yılmaz, iktidar partisinin belediye başkanı olarak cezaevine girmesi için hakkında raporlar düzenlenip tertipler hazırlandığını söyledi. Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Benim hakkımda rapor hazırladılar ve benim o raporu bilmemem lazımdı. O rapor geçmişte bana gösterilmişti. Şimdi anlıyorum o raporların nasıl tanzim edilip işlevsel hale geldiğini. Çünkü dönemin Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile İstanbul'dan gelirken, 'Benim hakkımda rapor hazırlanmış. Ben bile okuyunca şaşırdım. Ben bile ikna oldum' dedim. Ciddiye alınacak kadar iyi hazırlanmış bir rapor. O da boş bulunup, 'Ben de ikna oldum' dedi. 'Sen bu raporu nereden biliyorsun?' bile diyemedi. Boş bulundu o arada. Burada kötü olan siyasi figürler hakkında rapor hazırlamak için komplolar düzenlenmiş olması, bu konuda her yolun mübah sayılması ve bunların da rapor halinde bütün makamlara ulaştırılması."

"EN YAKINIMDAKİLER DE KOMPLONUN İÇERİSİNDE"

Kendisi hakkında komplolar hazırlandığını, işin içinde en yakınındakilerin de olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, "En yakınımdakiler, onlar komplonun içerisinde, yapacak bir şeyim var mı? Bütün komplolar için böyle. Bütün bunlara rağmen eğer yamuk işiniz yoksa ne olacak? Benim hiç anahtarım yok, gizli bir şeyim hiç olmadı. Telefonda benimle herkes görüşebilir, herkes beni dinleyebilir. Sırf belediye başkanı olduğunuz için yerli yersiz ithamlarla karşı karşıyasınız. Böyle bir ülke, böyle bir demokrasi, böyle bir insanlık ve böyle bir yapının çok sağlıklı olmadığı kanaatini taşıyorum" dedi.

"HANGİ HAKİME, SAVCIYA GİDECEĞİM"

Köşe yazısı ve haberlerinde kendisini eleştiren 2 yerel gazeteciye, hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 bin 160 TL adli para cezasına çarptırılan Başkan Yılmaz, hukuk sistemini de eleştirdi. Başkan Yılmaz, şöyle dedi:

"İşte isim vermeden yaptığım açıklama yüzünden ben ceza aldım. Ama bana saldıranlar çok cüzi cezalar aldılar veya hiç almadılar. Maalesef Türkiye'de şu an adliyenin düzelmesi ve düze çıkması lazım. Maalesef şu an hukuk sistemimizde kararların doğru olduğuna inananların sayısı çok düştü. Bunlardan bir tanesi de benim. Benimle ilgili kararlarında hangi muhakeme ile verildiği konusunda endişelerim sürekli vardı. Şu an Bolu için söylüyorum, hangi hakime ve savcıya gideceğim konusunda hala endişeliyiz. Çünkü paralel yapı ile ilgili bir mücadele veriliyor. Paralelle mücadelede belki de en dik duran kişilerden biri benim. Ama sanki paralel yapıyla hareket ediyormuşum gibi de algı oluşturuluyor. Hukuk sistemi içerisinde paralel yapı temizlendi mi? Beni yargılayan acaba kim? Benimli ilgili verilen karar doğru mu, yanlış mı, adil mi? Bu konularda belediye başkanı olarak bile güvende olmadığım kanaatindeyim."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Özçimen Alaaddin Yılmaz İstanbul Bolu Politika Güncel Haberler

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Belediyenin harabe fırınında sağlıksız ekmek üretimi! Kapısına kilit vuruldu

Belediyenin harabe fırınında sağlıksız ekmek üretimi! Kapısına kilit vuruldu

Bakmadan Geçme

Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim? Aras Kargo Cumartesi çalışıyor mu? Aras Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, kargo kabul ediyor mu 2024? Elazığspor - Orduspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Elazığspor - Orduspor maçı nereden izlenir? Bingo boykot mu? Bingo İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Bingo Türk malı mı, sahibi kim? Osman Beşel olayı ne? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel neden darp edildi? Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi? KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var?
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500

Yorumlar (7)

ÇÇ:

ŞİMDİ YANDIN SEN AKP LİSİN AMA AKP SEÇMENİ SENİ ŞİMDİ TOPA TUTAR HAKARETLER İŞLERİ BU

3
0
yanıtYanıtla
FurkanMobil-ANDROID:

Bırakmadığınız hukuğu bir gün mumla arayacaksınız bizde size diyeceğiz ki zamanında fırsat, yetki ve sorumluluk elinizdeyken neden hukukun yanında olmadınızda gücün yanında oldunuz. Bunlar size hak diyeceğiz...

1
1
yanıtYanıtla
durmak yok devam:

eeee kendiniz ettini kendiniz korkarsınız gariban vatandaş ne yapsın karşısındaki siyasiyse yandı o zaman.

1
0
yanıtYanıtla
FULL REALİST:

6 yıl önce emlakçı satıcı işbirliğiyle oynanan oyunda 60 binliram gitti yargıtayda onayladı ?????? eh biraz da siz çekin bu adaletsiz düzenin ceremesini

1
0
yanıtYanıtla
DENİZ:

EEEEEE!ARTIK KENDİ BAŞINIZ YİYECEKSİNİZ. BAŞKASINA OLUNCA SES ETMİYORSUNUZ. SİZE DAYANINCA HAVLIYORSUNUZ. BÖYLE BİR DURUMDA BİLE ADAM GİBİ DAVRANAMIYIRORSUNUZ. ELEŞTİRSENE KARDEŞİM UZUN İLE KISAYI!SUC KİMİN?SENİNDE İCİNDE OLDUGUN AKP FAŞİSTLERİ.

0
0
yanıtYanıtla
01Adana:

Sen öncelikle hakkını yediğin çalışanların hakkını ver Sn.Başkan. ParkBahçelerde çalışan kadınların parası yatmıyor. Fen işlerinde taşeron çalışan üniversite mezunu! işçilerin yüzü gülmüyor. itfaiyede işçilerin 24-24 çalışıyor.Daha çok başına gelecek var senin çoooookkkkk.

0
0
yanıtYanıtla
akplidost:

AKPLILERIN SATIN ALDIGI SAVCI VE HAKIMLERE GIDIN UZUN ADAMA GIDIN YARDIM EDER DELIDIR NE YAPARSA SIZIN ANLAYISINIZA GÖRE IYIDIR YERIDIR.

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title