Haberi Paylaş

Balkan Göçmenleri "Dayanışma Yemeği"nde Buluştu

Güncel Haberler

Balkan Göçmenleri 'Dayanışma Yemeği'nde Buluştu

Geleneksel dayanışma yemeğine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır da katıldı. Sındır, buluşmaların dayanışmayı güçlendirdiğini söyledi.İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği 13'üncü 'Dayanışma Yemeği' Kuşadası'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Buluşmaya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Manisa eski milletvekili Ali Serdengeçti ile oda ve dernek başkanları da katıldı. Gecede konuşan Sındır, bu buluşmaların dayanışmayı güçlendirdiğini, birlik ve beraberliği sağladığını söyledi.

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler, geleneksel hale getirilen dayanışma yemeklerine ilginin her geçen yıl büyüyerek arttığını hatırlattı. Özkardeşler, " Birlik ve beraberliğimiz, buluşmalarımız; üzüntüleri azaltıp, sevinçleri ve mutlulukları artırıyor. Bu etkinlikler bir araya gelmek için vesile oluyor. Günün koşuşturması, iş ve ev arasında geçen zamandan sıyrılıp bir araya gelmenin tadı bir başka oluyor. Balkan kültürünü unutmamak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için buluşmaları sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Geceye katılan davetliler Mustafa Kemal Atatürk'ün çok sevdiği Rumeli türkülerini hep bir ağızdan söylerken, Balkan ezgileriyle de coştular. Dayanışma yemeğinin geleneksel pasta töreninin ardından gece İzmir Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kamil Okyay Sındır Gültepe İzmir Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title