3. Manşet Satranç Turnuvası Sonuçlandı - Haberler
Haberi Paylaş

3. Manşet Satranç Turnuvası Sonuçlandı

Bültenler - Güncel
3. Manşet Satranç Turnuvası Sonuçlandı

Türkiye Satranç Federasyonundan lisanslı oyuncuların katıldığı turnuva, TSF hakemlerinin yönetiminde gerçekleştirildi.

Çorum Belediyesi, Altın Hamle Gençlik Spor Kulübü ve Çorum Manşet Gazetesi tarafından organize edilen 3. Manşet Satranç Turnuvası Çorum Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Merkezi'nde hafta sonu gerçekleştirildi. İki gün süren turnuvada sporcular  üç kategoride ödül almak için kıyasıya yarıştılar.

Türkiye Satranç Federasyonu Temsilciliği ve hakemleri kontrolünde Çorum Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Merkezi'nde hafta sonu düzenlenen turnuvada büyük bir heyecan yaşandı. 2010 yılında birincisi yapılan ve bu yıl da üçüncüsü düzenlenen "3. Manşet Satranç Turnuvası'na" yurt ve içinden ve yurt dışından sporcular katıldı. Çorumlu satranç sporcularının yanı sıra Bursa Tophane End. Mes. Lis. Spor Kulübü, Antalya Deniz Gençlik ve Spor Kulübü, Bolu İzzet Baysal Atl. ve Eml. Spor Kulübü, Samsun Atakum Belediyesi Satranç Spor Kulübü, Çallıca Gençlik ve Spor Kulübü – Burdur, İzmir, Altın Hamle Gençlik ve Spor Kulübü, Ankara Ego Spor Kulübü, Samsun Gençlik ve Spor Kulübü, Ankara (Ego Spor Kulübü),Atakum Belediyesi Satranç Spor Kulübü Ankara Gerçek Spor Kulübü-Samsun, Giresun Bulancak Spor Kulübü, Samsun Demirspor, Afyonkarahisar Bireysel ,Ankara Bireysel, İstanbul Bireysel, Çorum SHÇEK Gençlik ve Spor Kulübü, Çorum Gençlik Spor Kulübü Derneği'nden lisanslı  toplam 260 sporcunun kayıt olduğu turnuvaya 240 sporcu ile birlikte Azerbaycan'da Hasanzade Ülker ve İmamverdiyev Faiq'de katılması dikkat çekti.

İlk gün turnuvadaki sporcuları ziyaret eden Çorum Milletvekili Salim Uslu, Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Alper Zahir ve Turhan Candan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Mustafa Ercan, LOBİ Yönetim Kurulu Üyesi Selim Bilge, Manşet yazarları oyunculara başarılar dilediler.

Çorum Belediyesi ve Altın Hamle Gençlik ve Spor Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği 3. Manşet Satranç Turnuvası Türkiye genelinden katılan çok sayıda öğrenciyle başladı. Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi'nde yapılan turnuvada minikler kıyasıya yarıştı. Üç kategoriden oluşan turnuvaya en çok katılım ise 10 yaş altı öğrencilerden oldu. Toplam 225 sporcunun katıldığı turnuvaya Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Samsun, Tokat, Isparta, Kayseri, Giresun illerinin yanı sıra Azerbaycan'dan da katılım oldu. Turnuvanın ilk etabında öğrencileri ziyaret eden Çorum Milletvekili Salim Uslu, Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkanı Zeki Gül, Turhan Candan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Mustafa Ercan, LOBİ Yönetim Kurulu Üyesi Selim Bilge, Manşet yazarları, öğrencilerle yakından ilgilenerek yapılan faaliyeti geleneksel hale getirilmesi ve uluslararası yapılması için çalışma başlatılması gerektiği belirtildi.

ÇOCUKLARA GEREKLİ DESTEK VERİLMELİ

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Altın Hamle Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mesut Çetinoğlu, böyle büyük bir organizasyonunu gerçekleştirmelerinde kendilerini destekleyen Çorum Belediyesi'ne teşekkür etti. Satranç sporunun bir zeka sporu olduğunu ve çocuklara gerekli desteğin verilmesini isteyen Çetinoğlu "Satranç Sporunu kahvede, cezaevlerinde, sokakta kısacısı her yere yaymamız gerektiğini dile getirmek istiyorum. Bunun içinde herkesin desteğini bekliyoruz." dedi.

VEKİL BAĞCI ÇETİNOĞLU İLE SATRANÇ OYNADI

Çorum Ak Parti Milletvekili Dr.Cahit Bağcı ilk gün ziyaret ettiği satranç turnuvası oyuncularına başarılar diledi. Bağcı oyuncularla sohbet ederek turnuva sorumlusu Mesut Çetinoğlu ile satranç oynadı. Bağcı'nın hamleleri dikkat çekerken Çetinoğlu'da oyunu ustaca yönetti.

GÜL AŞURE İKRAM ETTİ

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı oyuna katılan sporculara ve ailelerine aşure ikram ederek ilimize hoş geldiniz dedi. Gül'ün aşure ikramına teşekkür eden ve heyecanla çocuklarının başarılı sonuç almasını bekleyen velilerin hali ise görülmeye değerdi.

NFK TAKDİR TOPLADI

Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan NFK salonu turnuva sebebiyle çocukları ile birlikte gelen ailelerin beğenisini kazanırken birçok veli turnuva vesilesi ile ilk defa NFK'ye geldiklerini belirterek Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye teşekkür ettiler. Veliler NFK'nın çok nezih bir yer olduğunu belirterek "Çorum'da böyle bir mekana çok ihtiyaç vardı bu mekan Çorum'a yakıştı" diye konuştular.

ANAM BAŞKAN GELDİ

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün minik sporcularla başarılar dilerken oluşan ilginç kareler dikkat çekti. Çocuklar tarafından sarılan Külcü onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi ve gönüllerini almayı ihmal etmedi. Bazı minikleri "Anam başkan geldi la" demesi ise Belediye Başkanı Külcü'yü ve beraberindekileri güldürdü. Külcü'nün bazı çocuklar resim çektirirken uzakta duran çocukları da fotoğraf karesine çağırması dikkatlerden kaçmadı.

TURNUVANIN BİRİNCİSİ AZERBAYCAN

Çorum Belediyesi, Altın Hamle Gençlik Spor Kulübü ve Çorum Manşet Gazetesi tarafından organize edilen 3. Manşet Satranç Turnuvasının ödül törenine Çorum valisi Sabri Başköy, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, Spor Gençlik Müdürü Haşim Eğer, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, MHP İl başkanı Ercan Daşdan, CHP il Başkanı Cengiz Atlas, MHP Merkez ilçe Başkanı Zeki Aşkın, AK Parti İl yönetim kurulu üyesi Kasım Aksoy, Lobi yayıncılık Yönetim kurulu üyesi Selim Bilge Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri sporsular ve sporcu yakınları katıldı.

3.Manşet Satranç turnuvasında 10 Yaş Altında ödülleri  Kaplan Ertan,İşler Ulviye Yaren,Kolağası Kadir Kerim,Mansur Adem,Akdaş Emre  14 Yaş Altında ise ödülleri Özçelik Ali Kaan,İmamverdiyev Faiq,Yılmaz Mustafa Emir,Hasanzade Ülker,Dördüncü Vildan Gökçe

Açık kategoride ise İmamverdiyev Ramiz,Keleş Cengiz,Özveren  Ali Bülent,Zor Alber Kadir,Çetinkaya Vedat Ali ödülleri aldı.

KÜLCÜ, MANŞET EKİBİ GÜZEL İŞLER YAPIYOR

Manşet Gazetesi'nin ilk olarak 2 yıl önce ulusal ölçekte düzenlediği satranç turnuvası bu yıl uluslararası oyuncuların katılımıyla Çorum Belediyesi'nin katkıları ile gerçekleştirildi. 2 yıl önce gazetenin geleneksel hale getirmek için söz verdiği, geleceğimiz olan çocukların yarınlara daha iyi bakabilmeleri ve vakitlerini spordan yana kullanmaları noktasında satranç turnuvasının her yıl düzenleneceğini belirterek yeni dönemin başlangıcını yapmışlardı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3. Manşet Satranç Turnuvası'nın ödül töreninde konuşan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, satranç turnuvasının Türk Dünyası Satranç Turnuvası olarak düzenlenmesi için gereken desteğin verileceği sözünü verdi. Bu sene Çorum Belediyesi'nin de destek verdiği 3. Manşet Satranç Turnuvası'na yaklaşık 250 sporcu katıldı. Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde Manşet Gazetesi ekibinin güzel işler yaptığını kaydeden Başkan Muzaffer Külcü, sporla ilgilenen vatandaşların topluma daha yararlı olduğunu ifade etti.

Ülkemizi diğer milletlerden farklı kılan değerlerimiz olduğuna dikkat çeken Başkan Külcü, çocukların bu değerlerle yetiştirilmesinde ebeveynlere büyük görevler düştüğünü söyledi. Ülkemizin daha güçlü olması için geleceğimiz olan çocukların yarınlara daha iyi hazırlanması gerektiğini belirten Başkan Külcü, çocuğunu spora, santranca gönderen tüm velilere teşekkür etti.

BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU

Manşet Gazetesi'nin 2011 yılının son günü yaptığı turnuvaya katılan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bir sonraki turnuvayı kabul ederseniz belediye ile birlikte yapalım demiş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nin de bu iş için uygun olacağını belirtmişti. Nitekim Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde 11 ay sonra yapılan etkinlik başkanın sözünü tutmasının sonucu gerçekleşmiş oldu.

Bültenler / Güncel

Necip Fazıl Kısakürek Muzaffer Külcü Türkiye Çorum Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title