Haberler

19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

Güncelleme:

Samsun, Sinop, Tokat, Çankırı, Kastamonu ve Amasya'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Samsun, Sinop, Tokat, Çankırı, Kastamonu ve Amasya'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Samsun'daki Atatürk Anıtı'nda yapılan törende Vali Orhan Tavlı, Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk ve gazi dernekleri temsilcileri anıta çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Tavlı, "Büyük milletimiz vatan uğruna şehit ve gazi olmayı büyük onur ve gurur saymıştır. Gazilerimiz kahramanlığı ve vatanseverliğin yaşayan abideleridir." dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril de milletin, şehit ve gazilere minnet borçlu olduğunu söyledi.

Törende, Samsun Sahra Sıhhiye Komutanlığı Bando Takımı konser verdi.

Sinop

Sinop'ta Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na Vali Mustafa Özarslan, Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen'in çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Gazi Erkan Kuş "Gazilerimiz", İl Jandarma Komutanlığından Astsubay Üstçavuş Ferdi Ergün ise "Yaşasın Kahraman Gazi" adlı şiirleri okuduğu törene Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran ile diğer ilgililer katıldı.

Tokat

Tokat'ta, Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Ardından 48. Piyade Eğitim Alayına bağlı tören mangasının selam duruşu ile şehitler ve ebediyete intikal eden gaziler anısına saygı duruşu gerçekleştirildi.

Tokat Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bilal Özmen'in konuşmasının ardından gazilerin şiirler okuduğu törene Vali Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ile gaziler, gazi yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan programda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi.

Garnizon Komutanlığından Topçu Üsteğmen Muhammet Çoban'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu.

Törene Vali Mustafa Fırat Taşolar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çankırı Şube Başkanı Ahmet Çelik ile kurum müdürleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu'da Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Vali Meftun Dallı, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Hüseyin Mahmutoğlu, Atatürk ve Şerife Bacı Anıtı'na çelenk sundu.

Program, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Halk Eğitimi Merkezinde devam etti. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ve şiirler okunmasının ardından tören sona erdi.

Amasya

Amasya'da da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Yavuz Selim Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde yapılan tören, çelenklerin sunulmasıyla başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Amasya Valisi Yılmaz Doruk, gazilerle sohbet etti ve 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutladı.

Program kapsamında kentteki bir otelde gaziler onuruna yemek verildi.

Törene AK Parti Amasya milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez, Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Çakıroğlu, Belediye Başkanı Bayram Çelik, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şube Başkanı Ahmet Ünverdi ile kurum müdürleri ve gaziler katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

19 Eylül Gaziler Günü Kastamonu Çankırı Amasya Samsun Eylül Tokat Sinop Belediye Güncel Haberler

Canlı Anlatım! Maçta goller yağmur gibi

Canlı Anlatım! Maçta goller yağmur gibi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

title