Genelkurmay: 3 İlçede 105 Terörist Öldürüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Genelkurmay: 3 İlçede 105 Terörist Öldürüldü

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Genelkurmay: 3 İlçede 105 Terörist Öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre ve Silopi, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda bugüne kadar toplam 105 teröristin öldürüldüğünü belirtti.

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda 9 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Genelkurmay'ın açıklamasında Cizre'deki operasyonlarda, toplam 89 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde devam eden operasyonda 2 PKK'lı teröristin ve Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde 1 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Bu üç ilçede düzenlenen operasyonlarda bugüne kadar ölü ele geçen terörist sayısı da 105'e yükseldi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde 20 Aralık gününe ilişkin yer alan bilgiler şöyle:

CİZRE'DE 89 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda, 9 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 89'dur.

SİLOPİ'DE 9 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak'ın Silopi ilçesinde devam eden operasyonda; 2 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 9'dur. 3 adet El Yapımı Patlayıcı ve tuzaklı dokuz piknik tüpü, iki adet gece görüş gözlüğü, bir adet otomatik av tüfeği, bir adet el bombası, bir adet akü, bir adet roket sevk fişeği, bir adet fotoğraf makinası, dört adet diz üstü bilgisayar, iki adet telefon ve 10 adet CD bulunmuştur.

SUR'DA 7 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonda, 1 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 7'dir.

SİLVAN'DA ÇOK SAYIDA PATLAYICI BULUNDU

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde menfez altına bırakılmış, bir adet El Yapımı Patlayıcı bulunmuş 12 kg'lık mutfak tüpü içerisinde, elektrikli fünye takılmış, 30 kg ağırlığında patlayıcı madde ihtiva eden ve gübre ile desteklenmiş ve imha edilmiştir.

IĞDIR'DA ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Iğdır Merkez'de 20 şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada; muhtelif malzeme dört adet laptop bilgisayar, iki adet masa üstü bilgisayar, beş adet flash bellek, 15 adet cep telefonu, altı adet tablet bilgisayar, üç adet micro SD kart, bir adet kurusıkı tabanca, şarjörü ve 11 adet fişeği, üç adet av tüfeği, üç adet şarjörü, 79 adet fişeği, dört adet GSM hattı, dört adet DVD, sekiz adet CD, bir adet hafıza kartı ve bir adet fotoğraf makinesi)ele geçirilmiş, 'yardım ve yataklık yapmak' suçundan 15 işbirlikçi şahıs göz altına alınmıştır.

ULUDERE'DE PATLAYICILAR İMHA EDİLDİ

Şırnak'ın Uludere ilçesinde yapılan yol aramasında bir adet El Yapımı Patlayıcı bulunmuş iki adet 12 kg'lık tüp ve 50 kg ağırlığında patlayıcı ile destekli ve imha edilmiştir.

HATAY'DA YİYCEK VE İÇECEK ELE GEÇİRİLDİ

Hatay'ın Hassa'da tespit edilen bir sığınakta, malzeme (10 m'lik naylona sarılı vaziyette, 30 kg pirinç, bir kg çay, dokuz adet maya, 25 kg bulgur ve 50 kg un) ele geçirilmiştir.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (13)
MEHMETCIK:Siz Rahat olun şuanda Devlet Asker Polis Doguda Terörle Mücadele Devam ediyor Vatan bölünemez bir Karış Toprak Parçasını Vermemişiz bu Albayrakta Şehitlerimizin kani var kurtlerde Sabırla Beklesin içinizdeki Ermenileri Temizliyoz Teröristle Devlet Asker Muzakere yapmaz tam tersine Asker Terörle Mücadele eder
MEHMETCIK:Arkadaşlar bence Devlet Dogu Anadolu ve Güney dogu bölgesinde Gösterilerde Yüzünü Kapatana Molotof Atana direk Askeriye Vur Emri verilmeli Saat akşam 7 Sonra Sokaga Çıkanı vuracan Yoksa Terörle Mücadele edilemez Ne bu Hergün Şehit Haberleri Gelecene Şehit Analari Agliyacana böyle Çözüm yapılmali bak birdaha Yüzünü Kapatıp Molotof Atan Karakol Basan Asker Şehit birdaha olurmu Hepsi Kuzu olur Zaten en Son Sözü Asker Söyler Sag Yakaladiklarinizi Milletin önünde Vurun İdam Edin
...ERBAA...:......VATAN MİLLET SEVGİSİ MAYA GİBİDİR...KANI VE SÜTÜ BOZUKLARDA TUTMAZ........HAİN GEZİZEKALİLAR, HAİN CHP VE HDP LİLER BOŞUNA UĞRAŞMAYIN SİZDE TUTMAZ....!!!
500