Encemine Haberleri

Encemine haber, Encemine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Encemine - 07.09.2021
Son dakika haberleri: Sevgi Evleri'nin duyarlı çocuklarının harçlıklarıyla Afrikalılar temiz suya kavuştu
Çocukların harçlıkları ve kurum personelinin bağışlarıyla toplanan 20 bin lira ile Çad'ın Encemine ilinde su kuyusu açıldı, şükür kurbanları kesildi.
Encemine - 02.09.2021
Çad'daki Abeşe Türkleri temiz suya kavuştu
Törende konuşan İDDEF Çad Temsilcisi Muhammed Hüseyin ise, "Çad'ın başkenti Encemine'den yaklaşık bin kilometre uzaklıkta bulunan Abeşe şehrindeyiz.
Encemine - 01.09.2021
Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kaygısız, Çad Güvenlik Bakanı Adoum ile görüştü
Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kemal Kaygısız, Çad Güvenlik Bakanı Souleymane Abakar Adoum tarafından kabul edildi.
Encemine - 29.08.2021
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Polat, Çad Ulusal Şövalye Nişanı'yla ödüllendirdi
Karabük Üniversitesi yetkilileri başkent Encemine'ye çalışma ziyaretinde bulundu.
Encemine - 17.08.2021
TİKA'nın Desteklediği Çadlı Kadınlar Üretime Katkı Sağlıyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Başkent Encemine'de, okula gidememiş kızlar ve dul kadınlardan oluşan 25 bayana pasta ve hamur işi yapımı konusunda eğitim verilerek, donanım desteği sağlandı.
Encemine - 22.07.2021
Hayırseverlerin bağışlarıyla Çad'daki ihtiyaç sahiplerine kurban yardımı yapıldı
Merkezi Avrupa'da olan Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, Çad'ın başkenti Encemine'de ihtiyaç sahibi ailelere bağışlanan kurban yardımlarını ulaştırdı.
Encemine - 08.07.2021
Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kaygısız, Çad Hava Kuvvetleri Komutanı İdris ile görüştü
Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kemal Kaygısız, Çad Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Amine Ahmed İdris tarafından kabul edildi.
Encemine - 21.06.2021
Hafter'e bağlı milislerin güneydeki hareketliliği Cezayir-Libya iş birliğini hedef alıyor
Cezayir-Libya sınırında kontrol gerçekte kimde? Darbeci Hafter'e bağlı milisler, 18 Haziran Cuma günü, "terörle ve paralı asker çeteleriyle mücadele" iddiasıyla Libya'nın güneyinde sözde "operasyon" başlattıklarını duyurdu. Bu iddiaları doğrultusunda Hafter milislerinin, Çadlı isyancıların Libya'nın güneyini Encemine yönetimine saldırı ??noktası olarak kullanması nedeniyle Çad sınırına doğru yönelmesi gerekiyordu.
Encemine - 03.06.2021
Son dakika: Fransa'da Çad'dan gelen Air France uçağı bomba ihbarı nedeniyle aranıyor
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Çad'in başkenti Encemine'den kalkarak yerel saatle 16.
Encemine - 24.05.2021
Çad'da savaş suçlularının insanlık dışı koşullarda tutulduğu iddia edildi
Çad İnsan Hakları Koruma Sözleşmesi platformunun yazılı açıklamasında, güvenlik güçleriyle savaştığı sırada ele geçirilen ayrılıkçı grup Çad'da Değişim ve Uyum Cephesine (FACT) üye 500'e yakın militanın başkent Encemine'deki Klessoum Cezaevi'nde insanlık dışı koşullarda tutulduğu iddia edildi.
Encemine - 10.05.2021
Son dakika! Çad ordusu, ayrılıkçılara karşı savaşın sona erdiğini duyurdu
Çad askerlerinin başkent Encemine'de halk tarafından coşkuyla karşılandığını belirten Daoud, 156 ayrılıkçı, 17 araç ve çok sayıda mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı.
Encemine - 04.05.2021
Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, Çad'da Türkiye Yetimhanesini hizmete açtı
Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, Çad'ın başkenti Encemine'nin Alaya köyünde inşa ettiği Türkiye Yetimhanesinin açılışını yaptı.
Encemine - 04.05.2021
Çad Geçici Maslahatgüzarı Semerci, AGK Başkanı Muhammed İdris Debi'ye taziye ziyaretinde bulundu
Türkiye'nin Encemine Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Seyfullah Semerci, Çad Askeri Geçiş Konseyi (AGK) Başkanı Korgeneral Muhammed İdris Debi ile görüştü.
Encemine - 02.05.2021
Son dakika haberleri! Çad'da muhalif askeri koalisyon "halkı zorbalıktan kurtarmak için" ilerleyişinin sürdüğünü açıkladı
Itno'nun 19 Nisan'da öldürülmesinin ardından koalisyon güçlerinin "halkı zorbalıktan kurtarmak" amacıyla başkent Encemine'ye doğru ilerleyişini sürdürdüğünü belirten Gucca, "Muhalif güçler, 28 Nisan Çarşamba günü rejim güçlerinin kaçmasının ardından Tibesti eyaletine bağlı Vor bölgesini, ertesi gün de 35 ve 65 numaralı bölgeleri ele geçirdi.
Encemine - 30.04.2021
Çad'da sivil yönetim talebiyle düzenlenen gösterilerde 700'den fazla kişi gözaltına alındı
Askeri Geçiş Konseyi, kargaşaya yol açabilecek, kamu düzenine aykırı gösteri ve eylemlerin yasaklandığını duyurmuştu ancak başkent Encemine ve ülkenin güneyindeki Mundu kentinde 27 Nisan'da, Askeri Geçiş Konseyi yönetimi ve Fransa karşıtı izinsiz gösteriler düzenlenmiş, güvenlik güçlerinin ağır müdahalesi karşısında da şiddetli arbedeler yaşanmıştı.
Encemine - 28.04.2021
Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hmidti, Çad Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Deby ile görüştü
Sudan resmi haber ajansı SUNA'nın haberine göre, Korgeneral Deby, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hmidti başkanlığındaki Sudan heyetini Çad'ın başkenti Encemine'deki Başkanlık Sarayı'nda kabul etti.
Encemine - 27.04.2021
Son dakika haberi | Çad'da sivil yönetim talebiyle düzenlenen gösterilerde 9 kişi hayatını kaybetti
Çad İnsan Hakları Koruma Sözleşmesi platformunun yazılı açıklamasında, başkent Encemine ve ülkenin güneyindeki Mundu kentinde Askeri Geçiş Konseyi yönetimi ve Fransa karşıtı izinsiz gösterilerde güvenlik güçlerinin ağır müdahalesi karşısında yaşanan arbedelerde 9 kişinin öldüğü, 36 kişinin yaralandığı belirtildi.
Encemine - 23.04.2021
Son dakika haberleri | Çad Cumhurbaşkanı İdris Deby Itno son yolculuğuna uğurlandı
Başkent Encemine'de, Cumhurbaşkanı Itno için Afrika, Orta Doğu ve Avrupa'dan çok sayıda lider, büyükelçi, hükümet ve askeri yetkilinin katılımıyla, yoğun güvenlik önlemleri altında cenaze merasimi düzenlendi.
Encemine - 22.04.2021
Fransa'nın Çad Büyükelçisi Bertrand Cochery AGK Başkanı Muhammed İdris Debi ile görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un da Çad Cumhurbaşkanının yarın başkent Encemine'de düzenlenecek cenaze merasimine katılması bekleniyor.
Encemine - 21.04.2021
Son dakika haber... Çad'daki çatışmalardan sorumlu ayrılıkçı grup yeni kurulan Askeri Geçiş Konseyi'ni kabul etmediğini duyurdu
Son dakika haber... Çad'daki çatışmaları başlatan Çad'da Değişim ve Uyum Cephesi (FACT), Cumhurbaşkanı İdris Deby Itno'nun hafta sonu silahlı gruplarla girilen çatışmada hayatını kaybetmesinin ardından kurulan Askeri Geçiş Konseyi'ni (AGK) kabul etmediklerini ve başkent Encemine'ye yürüyeceklerini duyurdu.
Encemine - 16.04.2021
TİKA'dan Çadlı ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı
Çad Diyanet İşleri Başkanlığındaki törene Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kemal Kaygısız ve Diyanet İşleri Başkanı Dr.
Encemine - 16.04.2021
Türkiye Diyanet Vakfının Çad'daki ramazan yardımları sürüyor
TDV, başkent Encemine'nin Marmotuji köyünde "Bir Damla Hayat" projesi kapsamında su kuyusu ve vakıf çeşmesi açılışı gerçekleştirdi.
Encemine - 15.04.2021
Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kaygısız, Türkiye-Çad ilişkilerini değerlendirdi (1)
Türkiye'nin Encemine Büyükelçisi Kemal Kaygısız, "Çad ile Türkiye arasındaki ilişkiler iki ülke cumhurbaşkanının 2017 sonu ve 2019 başındaki karşılıklı ziyaretlerinin ardından ivme kazandı.
Encemine - 27.03.2021
Türk Kızılay Çad'da 3 su kuyusu açtı
Türk Kızılay, Çad'ın başkenti Encemine'nin banliyölerinde güneş enerjisiyle çalışan 3 su kuyusu açtı.
Encemine - 14.03.2021
TİKA, Çad'da ders kitaplarının basılabilmesi için matbaa kurdu
TİKA tarafından Çad Milli Eğitim ve Sivil Tanıtım Bakanlığına hibe edilen "İstanbul Matbaası" tesisinin teslim törenine, Çad Milli Eğitim ve Sivil Tanıtım Bakanı Aboubakar Assidick Tchoroma, Encemine Büyükelçisi Kemal Kaygısız ve TİKA Başkan Yardımcısı Rahman Nurdun katıldı.
Encemine - 01.03.2021
Çad'da muhalif lider Saleh Kebzabo cumhurbaşkanı adaylığını geri çekti
Mevcut Cumhurbaşkanı Debi'ye sert muhalefetiyle bilinen Dillo, dün, cumhurbaşkanlığı muhafızlarına bağlı güvenlik güçlerinin başkent Encemine'deki evine düzenlediği baskında annesi ve oğluyla, 5 yakınını öldürdüğünü açıklamıştı.
Encemine - 01.03.2021
Son dakika haber... Çadlı muhalif lider Dillo'nun evinde gözaltına alınmak istendiği baskında 5 yakını öldürüldü
Son dakika haberleri: Orta Afrika ülkesi Çad'da, muhalif lider ve cumhurbaşkanı adayı Yaya Dillo, cumhurbaşkanlığı muhafızlarına bağlı güvenlik güçlerinin başkent Encemine'deki evine düzenlediği baskında annesi ve oğluyla birlikte 5 yakınını öldürdüğünü bildirdi.
Encemine - 17.02.2021
Senegal'den G5 Sahel Gücüne 1,8 milyon dolar destek
Cumhurbaşkanı Macky Sall, Çad'ın başkenti Encemine'de 15-16 Şubat'ta yapılan G5 Sahel Zirvesi vesilesiyle Twitter'dan paylaşımda bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Encemine Haberleri | Encemine Haber - Haberler - Encemine haberleri, son dakika encemine haber ve gelişmeleri burada. Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Afrikalılara canlı hayvan desteği sunuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 13:08:48. #1.15#

title