Haberler

The Banker: Akbank Türkiye'nin En İyi Bankası Akbank Ödüle Doymuyor

Güncelleme:

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Türkiye'nin En İyi Bankası" ödülünü The Banker editörü Brian Caplen'dan aldı.

Dünyanın önde gelen yayınlarından The Banker tarafından her sene verilen, dünya bankacılık çevrelerinde büyük merakla beklenen ve bankacılık sektörünün en üst düzey ödülü olarak kabul edilen "Yılın Bankası Ödülleri (The Bank of the Year Awards)" sahiplerini buldu.

Bu önemli ödülü Türkiye adına "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçilen Akbank kazandı. "The Bank of the Year Awards" ödül töreni, dünyanın dört bir yanından üst düzey banka yöneticilerinin katılımıyla Londra'da düzenlendi.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Türkiye'nin En İyi Bankası" ödülünü The Banker editörü Brian Caplen'dan aldı.

The Banker editörü Brian Caplen, Akbank'ın başarılı performansının 'Türkiye'nin En İyi Bankası' ödülünün Akbank'a verilmesinde etkili olduğunu vurgulayarak ödüle ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Akbank yüksek pazar payı kazanımları ve güçlü finansallarıyla Türk bankacılık sektöründeki gücünü daha da artırıyor. Bunun yanında, ilk Türk Lirası cinsi Eurobond ihracını başarıyla gerçekleştiren Akbank uluslararası bankalarla yapmış olduğu işbirliği anlaşmalarıyla da Türkiye ve diğer ülkeler arasındaki karşılıklı ticaretin gelişmesine önemli katkı sağlıyor. "dedi.

"The Banker'dan aldığımız ödül, 2013 yılında uluslararası alanda kazandığımız dördüncü 'Türkiye'nin En İyi Bankası' ödülü oldu."

Binbaşgil kazandıkları ödülün bankanın gittikçe artan performansının bir yansıması olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin en değerli banka markası olarak bu seçkin ödülü kazandığımız için mutluluk duyuyoruz. Art arda kazandığımız ödüllere, The Banker dergisi tarafından büyük bir titizlikle verilen 'Türkiye'nin En İyi Bankası' ödülünü de ekledik. Akbank'ın yükselen grafiğinin ve başarılarının yurtdışında da farkedilmesi çok memnuniyet verici. Bu ödülleri Akbank'ın fazlasıyla hak ettiğini de söyleyebilirim. Bu dönemde temel bankacılık ürün ve hizmetlerinin hemen hemen hepsinde sektörün üzerinde büyüme kaydettik. Bu büyümeyi de karlılık içinde risklerimizi de çok iyi yönetmeyi sürdürürek, sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdik. Diğer yandan dünyadaki gelişmeleri ve trendleri de çok iyi okumaya devam ediyoruz.

Yıl içerisinde müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle sektöre öncülük ediyoruz. Mobilite alanındaki çalışmalarımızı geçen yıl yeni bir proje ile bir adım daha ileri taşıdık. 'Akbank Direkt' adında yeni bir hizmeti kullanıma sunduk. Türk bankacılık sektöründe yeni bir trendin öncülüğünü yaptık. Sadece ürün ve hizmetlerle değil yurtdışı borçlanma işlemlerimizle, yenilikçi finansman araçları ve iş modelleriyle de sektörümüze öncülük etmeyi sürdürüyoruz. Ağustos 2012 sendikasyonumuz işlem tarihi itibarıyla Türk bankacılık sektöründe imzalanan en büyük sendikasyon kredisiydi. Bu yıl imzaladığımız sendikasyon kredileriyle de yurtdışı borçlanma işlemlerinde maliyetleri indirmeye devam ettik. Bunun yanında yurtdışındaki bankalarla önemli işbirliklerine imza attık. Mizuho Corporate Bank, Japan Bank for International Cooperation (JBIC), Bank of China ve Korean Eximbank ile yaptığımız anlaşmalarla Asya ülkeleri ve Türkiye arasında ticaretin geliştirilmesi için desteğimizi sürdürüyoruz, köprü vazifesi görüyoruz. Değişik ülkelerde değişik modellerle Türk şirketlerinin faaliyetlerine destek oluyoruz. The Banker'dan aldığımız bu ödül, yüksek performansımızın ve başarılı stratejilerimizin yansımasını göstermektedir. Bankamızın başarılarının arkasında hep daha iyiyi hedefleyen, yenilikçi bir yaklaşıma sahip ve 'Kalıcı Liderliğe' kenetlenmiş çalışanlarımız yer alıyor. Başarımızda büyük pay sahibi olan çalışanlarımıza, müşterilerimize ve hissedarlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

"2013 yılında şu ana kadar 70'e yakın seçkin yurtiçi ve yurtdışı ödül kazandık."

Tüm Akbanklıların yüksek motivasyonu, enerjisi ve yüksek performansının bankayı ödül platformlarında daha da büyük başarılara taşıdığını vurgulayan Binbaşgil, "Akbank sadece The Banker tarafından değil, bunun yanında Euromoney, World Finance ve Global Banking & Finance Review tarafından da 'Türkiye'nin En İyi Bankası' olarak seçildi. 2013 yılında şu ana kadar 70'e yakın seçkin yurtiçi ve yurtdışı ödül kazandık. Başarılarımızı daha da artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler / Ekonomi

Hakan Binbaşgil Türkiye Londra Akbank Ekonomi Güncel Haberler

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

Bakmadan Geçme

İZMİR'DE ORMAN YANGINI! İzmir'deki orman yangını söndürüldü mü, ne oldu? Kübra Par kimdir? Kübra Par ve Mustafa Destici canlı yayında neden tartıştı, ne oldu? 19 Temmuz 2024 Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet il il cuma namazı vakitleri! CUMA MESAJLARI 19 Temmuz| Resimli, dualı, hadisli, anlamlı cuma mesajları Hasan Arat kimdir? Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat kaç yaşında, nereli? Bülent Ersoy, Dünya Güzellerim Tatilde programından ayrıldı mı? Bülent Ersoy programdan neden ayrıldı? 2024 MASTERCHEF ANA KADRO YARIŞMACILARI | MasterChef ikinci turda ilk önlüğün sahibi kim oldu? 19 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? Galatasaray- Trencin maçı kaç kaç bitti? Galatasaray- Trencin hazırlık maçından kareler 19 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TV8, TRT1, NOW 19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title