Haberler

Bakan Tekin'den, Kocaeli'de öğretmene saldırıya tepki: Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu hayata geçireceğiz

Güncelleme:

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, çocuğunun diğer çocuklar tarafından dövüldüğü gerekçesiyle sınıf basarak ders anlatan öğretmene saldıran şahıslarla ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den açıklama geldi. Bakan Tekin, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurarak "Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun (ÖMK) bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli'deki öğretmene saldırı olayıyla ilgili yaptığı paylaşımda bakanlık olarak olayla ilgili soruşturma başlattıklarını ve adli sürecin de takipçisi olacaklarını duyurdu.

Kocaeli'deki bir ortaokula gelen veli, çocuğunun, arkadaşları tarafından dövüldüğü gerekçesiyle sınıfta ders anlatan öğretmene saldırdı. Öğrencilerin gözü önünde yaşanan olaya diğer öğretmenler müdahale etti. Tehdit ve hakaretler savuran şüpheli, güçlükle uzaklaştırılırken olay anı anbean kameralara yansıdı. Olayda 3 öğrenci yakını gözaltına alındı.

Bakan Tekin'den, Kocaeli'de öğretmene saldırı skandalı üzerinden 'ÖMK' sinyali: Elimizden ne geliyorsa yapacağız

"SORUŞTURMA BAŞLATTIK"

Eğitimciye şiddete Bakan Tekin'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tekin, "Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir okulumuzda öğretmenimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılığımızı yineliyorum. Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlattığımız gibi adli sürecin de takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin'den, Kocaeli'de öğretmene saldırı skandalı üzerinden 'ÖMK' sinyali: Elimizden ne geliyorsa yapacağız

"ÖMK'NİN BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPACAĞIZ"

Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) ile ilgili de ifadeler de kullan Bakan Tekin, "Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni ÖMK'nin bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu vesile ile okuldaki güven ikliminin tesisi ve eğitim süreçlerinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için sene başında hayata geçirdiğimiz 'Veli Randevu Sistemi'nin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Meslektaşımıza ve eğitim ailemize geçmiş olsun." dedi.

Bakan Tekin'den, Kocaeli'de öğretmene saldırı skandalı üzerinden 'ÖMK' sinyali: Elimizden ne geliyorsa yapacağız

NE OLDU?

Kocaeli'nin Darıca ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki bir ilkokula gelen veli M.A. ile 2 yakını, dün çocuğunun arkadaşları tarafından dövüldüğü gerekçesiyle öğretmenler B.L. ve M.D. ile tartışmaya başladı. Sınıf basarak öğretmenlere küfür eden ve saldırmaya çalışan veli ile yakınları, diğer öğretmenler tarafından uzaklaştırıldı. Şikayet üzerine gözaltına alınan 3 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Kaynak: Haberler.com / Eğitim

Öğretmenlik Meslek Kanunu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Kocaeli Darıca 3.Sayfa Eğitim Politika Güncel Haberler

'İstesek en az 10 vekil gelir' sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

"İstesek en az 10 vekil gelir" sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

500

Yorumlar (28)

Kul senol:

Her şey kanun çıkararak çözülmüyor çünkü uygulamda sıkıntı çıkıyor okulda velinin çocuğu akran zorbalığa uğruyor ise burada sorun çıkaran öğrenciye yaptırım uygulanması daha mantıklı

274
2
yanıtYanıtla
Hakan:

O çocuğa yaptırım uygulayan bir öğretmen olursa anında ceza alıyor. Öğretmen kes sesini dese hemen Veli çocuğumun psikolojisi bozuldu diye öğretmenden şikayetçi oluyor öğretmenler ceza alıyor

yanıt120
yanıt6
Rafet Bayar:

tamam şiddet asla tasvip edilmez ançak öğretmen doktor istediği hakareti yapsın vatandaşda dinlesin bu durumdakilere yaptırım ne olacak vatandaşın hiç hakkı yokmu,

69
197
yanıtYanıtla
Ne Demeli:

Konu ile alakası pek anlaşılmadı... burada öğretmenin bir hakareti yok çocuğu başka çocuklar tarafından zorbalığa uğramış veli faturayı öğretmene kesmiş.

yanıt61
yanıt3
Blackened:

20 yıllık öğretmenim veliye hakaret eden tek öğretmen görmedim, duymadım. Ama veliden hakaret yemeyen kendim de dahil bir meslektaşım yok! Yine de biz suçluyuz, peki...

yanıt58
yanıt7
Murat Yıldırım:

Öğretmenlere kendilerini savunabilecekleri aikido, tekwando…vb eğitim verilebilir…Kanun çıkartınca ne olacak ki…

72
35
yanıtYanıtla
Burak Tezel:

heryerde olan şeyler. Özel sektörde her gün oluyor.ozel sektör meslek kanunu da hayata geçirecek misiniz?

58
38
yanıtYanıtla
Cengiz Özen:

Aloo. Sesim geliyor mu. En değerli varlıklarımız olan çocukların gözü önünde oluyor. Farkındasındır heralde.

yanıt21
yanıt8
man over:

Cengizzz sesimiz geliyor mu ? Çocuğunun gözü önünde öldürülen anneler var. Babası gözünün önünde kurşunlanan çocuklar var.Öğretmeninin tacizine uğrayan çocuklar var. Hangi kanun bunları engelleyebiliyor ?

yanıt13
yanıt15
Burhan Korkmaz:

sokak kabadayısı...

64
5
yanıtYanıtla
Tüm 28 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title