Duyanlar kulaklarına inanamadı! Eğitmen kadın, kendisine aşık olan yunusla cinsel ilişkiye girmiş - Haberler
Haberi Paylaş
BBC

Duyanlar kulaklarına inanamadı! Eğitmen kadın, kendisine aşık olan yunusla cinsel ilişkiye girmiş

BBC - Haberler | Dünya

Margaret Lovatt isimli bilim kadını, 1960'lı yıllarda yunuslarla ilgili bir çalışma yaptığı sırada, kendisine aşık olan yunus balığıyla cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti. Kadının bu itirafı bilim dünyasında tartışma yarattı.

Margaret Howe Lovatt isimli bilim kadını, 1960'ların başında Nasa tarafından finanse edilen bir projenin parçası olarak yunusları araştırmaya başladı. Araştırmanın amacı, yunusların beyin büyüklüklerini ölçerek, insanlarla iletişim kurmalarını sağlamaktı. Bu sayede yunusların evcilleştirilmesi hedefleniyordu.

Duyanlar kulaklarına inanamadı! Araştırmacı kadın, yunuslarla cinsel ilişkiye girmiş

Karayip adası St Thomas'ta yunusları incelemeye başlayan bilim insanları, birçok bilgi elde etti. Peter, Pamela ve Sissy adında üç yunusun hareketlerini inceleyen bilim insanları, yunuslara konuşmayı öğretmeye çalışıyordu. Fakat araştırmaya damga vuran, bilim kadını ve eğitmen Margaret Howe Lovatt'ın yunuslardan biriyle cinsel ilişkiye girmesi oldu.

Margaret Howe Lovatt isimli kadın, BBC'ye verdiği röportajda yunus balıklarından Peter'le cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti. Lovatt, yunus balığıyla aralarında çok farklı bir bağ oluştuğunu ve bu bağın giderek yunus balığı cephesinde aşka dönüştüğünü anlattı.

Duyanlar kulaklarına inanamadı! Araştırmacı kadın, yunuslarla cinsel ilişkiye girmiş

Lovatt ve Peter'in aşkı, NASA'nın programı sonlandırmasıyla birlikte sona erdi. NASA, yunuslarla ilgili araştırmaların rapor haline getirilmesi içine ekiplerde değişikliğe gitti ve bu sayede ikilinin aşkı son bulmuş oldu.

Bilim insanları ise söz konusu olayla ilgili ikiye bölündü. Bazı bilim insanları bunun etik dışı olduğunu savunurken, bazı bilim insanları ise araştırma için gerekli olabileceği görüşünde birleşti.

Duyanlar kulaklarına inanamadı! Araştırmacı kadın, yunuslarla cinsel ilişkiye girmiş

Duyanlar kulaklarına inanamadı! Eğitmen kadın, kendisine aşık olan yunusla cinsel ilişkiye girmiş
BBC
Yorumlar (3)
ahmet fahlan:Beyin büyüklüğünü ölçmek için görevlendirilmiş ama konuyu yanlış anlamış.
Kemal Yavuz:Kocaman yazmislar ist: NASA GÖREVLERİNİ SONLANDIRDI. Bu kadinin akli dengeleri yerinde olsa zaten ismini cok duymus olurduk. Yunus baligi olmasa baska biseyde bulurdu. Sebzelerinde ona asik oldugunu soyleyebilirdi. Mesela salatalik, yada muz falan. Bazi modernite kovalayan kisilerde alir bu soyenenleri 'gercek' diye tum dunyaya pazarlamaya calisirlar.
SERPACO FRANK:Kadın zaten hazırmış. O olmasa başka bir şey bulurdu
500