Haberi Paylaş

Türkiye'nin yardımlarını çabuk unuttular! Ukrayna askerlerinden YPG'lilere skandal destek

Dünya Haberleri

Rusya'yla savaşlarında kullandıkları en önemli teçhizatları Türkiye'den gönderilen Ukrayna askerleri, skandal bir olaya imza attı. Ukrayna Direniş Komitesi'ne bağlı askerler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Pençe Kılıç Harekatı'yla ağır darbe indirdiği YPG/PKK'ya destek mesajı gönderdi. Telegram kanalı üzerinden yayınlanan fotoğrafta Ukrayna üniforması giyen iki askerin tuttuğu pankartta, "Halklara güç-imparatorluklara ölüm. Yaşasın Rojava direnişi" yazdığı görüldü.

Rusya'yla savaş halinde olan Ukrayna askerleri, skandal bir harekete imza attı. Rusya'ya karşı savaşlarında en önemli teçhizatları Türkiye'den gelen Ukrayna askerleri, nankörlüğün en büyük örneğini sergiledi. Ukrayna askerleri Suriye'nin kuzeyindeki YPG/PKK'lı teröristlere destek mesajı gönderdi.

Ukrayna saflarında savaşan, Ukraynalı ve uluslararası anarşist örgütlerin oluşturduğu "Ukrayna Direniş Komitesi" adlı örgüt, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Pençe Kılıç Harekatı'yla ağır darbe vurduğu Suriye'nin kuzeyindeki YPG/PKK'lı teröristlere destek mesajı gönderdi.

Eskiden terör örgütü YPG bünyesinde bulunan Amerikalı, Batılı ve Ukraynalı paralı askerlerden oluşan Ukrayna Direniş Komitesi, Rusça yayın yapan Telegram kanalı üzerinden fotoğraf paylaştı. İki askerin elinde tuttuğu pankartta, "Halklara güç - imparatorluklara ölüm. Biji berxwedana Rojava (Yaşasın Rojava direnişi)" yazdığı görüldü. Fotoğrafta, Ukrayna üniformalı iki asker, söz konusu mesajın yazılı olduğu ve sözde örgüt bayrağı çizili olan bir mukavva parçası tutarak poz verdi.

Ukrayna askerlerinden YPG'lilere skandal destek

Türkiye yerine terör örgütü YPG/PKK'ya destek mesajı yayınlayarak safını belli eden Ukrayna askerlerinin birçok önemli harekatta kullandığı ve hedef işaretlemede başrol oynayan Bayraktar TB-2 SİHA'ları, Türk üretimi. Şarapnelden mermiden koruyan, Ukrayna ordusunun kullandığı balistik yelekler ve omuzluklar "Made in Türkiye" damgası taşıyor.

Ukrayna askerlerinden YPG'lilere skandal destek

Rusya'nın şifresini kıramadığı kriptolu telsizler ve iletişim araçlarını da ASELSAN üretirken, Türk yapımı 42 kilogram harp başlığına sahip çok namlulu roketatar mühimmatları (TRLG-230 füzesi) Ukrayna ordusu kullanıyor. Söz konusu akıllı mühimmatlar, 70 kilometreye kadar ateşlenebiliyor ve hedefe doğrudan isabet edebiliyor.

Ukrayna askerlerinden YPG'lilere skandal destek

Öte yandan, Ukrayna ordusunun Rusya'nın kontrolündeki Harkov'u geri aldığı karşı taarruz harekatında, Türk üretimi Kirpi zırhlı araçları önemli rol oynadı. Kirpi mayın ve tanksavar füzesine rağmen içindeki personeli hayatta tutabiliyor. Batı tipi araçlara göre üstün bir koruma kabiliyeti gösteren Kirpi, Ukrayna ordusunun adeta "belkemiği" oldu.

Ukrayna askerlerinden YPG'lilere skandal destek

Ayrıca Ukrayna'nın Rusya tarafından imha edilen donanmasına savaştan sonra Türk üretimi MİLGEM korvetleri eklenecek.

Ukrayna askerlerinden YPG'lilere skandal destek

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Dünya

Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (20)

virtueslife:

bu olay iki tane ypg sempatizanı tarafından mı yapılmış yoksa ukrayna silahlı kuvvetlerinin politikası bu mu iiy öğrenmek lazım. Her yerde çürük yumurta var.

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Hacı Şembeki:

Maide suresi 51.Ayet ..Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar yalnızca birbirlerinin dostlarıdırlar. Ve hanginiz onları dost edinirse, kesinlikle onlardan olur.

Cevap Yaz13Yayından Kaldır
Hasan Durmuş:

İnadına Reis.Butun dünya bir olun bir tek kalalım siz hepiniz biz tek

Cevap Yaz2216Yayından Kaldır
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title