Haberi Paylaş

Görüntü Avrupa ülkesinde çekildi! Türk heyeti Meclis'e girince milletvekilleri dakikalarca ayakta alkışladı

Dünya Haberleri

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve beraberindeki heyetin Bulgaristan ziyaretinde dikkat çeken anlar yaşandı. Oturumu takip etmek için Bulgaristan Meclisi'ne giden Güvenç ve yanındakiler, salona girdiği anda milletvekilleri tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve beraberindeki heyet, Bulgaristan Meclisi'ndeki oturumu takip etmek için ülkeye gitti. Ziyarette dikkat çeken anlar yaşandı.

BULGAR VEKİLLER DAKİKALARCA AYAKTA KARŞILADI

Güvenç ve beraberindeki heyet Meclis'e girdiği anda Bulgar vekiller ayağa kalktı. Bulgar vekiller, Güvenç ve yanındakileri uzun süre ayakta alkışladı. O anlar kameralara anbean yansıdı.

CELALETTİN GÜVENÇ KİMDİR?

1959 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. 1983 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini iyi derece ile bitirdi. 1990-1991 yıllarında 1 yıl süreyle ABD'nin Atalanta kentinde dil eğitimi aldı. Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Anabilim Dalı İdare Hukuku Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 1984 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam Adayı olarak kamu hizmetine başladı. Sırasıyla Zonguldak Devrek, Çorum Kargı, Hatay Altınözü, Şırnak Beytüşşebap, Gümüşhane Kürtün Kaymakamlığı yaptıktan sonra 2 yıl süreyle Adıyaman Vali yardımcılığı görevini yürüttü. 1995 yılında İçişleri Bakanlığında Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

8 yıl Başmüfettişlik yaptıktan sonra 2003 yılında Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. 2004 yılından itibaren sırasıyla Erzurum, Manisa ve Şanlıurfa illerinde 10 yıl Valilik görevi yaptı. 30 Mart 2014 Seçimleriyle Valilik yaptığı Şanlıurfa'da AK Partiden siyaset hayatına girdi. %62 oranında oy alarak Şanlıurfa'nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde Memleketi Kahramanmaraş'tan AK Parti Milletvekili seçildi. 3. Dönemdir TBMM İçişleri Komisyon Başkanlığı görevini yürütmekte olup, ayrıca Parlamentolar Arası Dostluk Grubu faaliyetleri kapsamında TBMM Türkiye-Kenya dostluk grubu başkanıdır. İyi derecede İngilizce bilen Güvenç, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Dünya

Celalettin Güvenç Bulgaristan Politika Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

mahalle sakini:

Tuvalet kağıdı muamelesi gördüğümüz günlerden ayakta alkışladıkları günlere geldik daha bu başlangıç süper güç dedikelrinizin ayaklarımızın altında paspas olacakları günleri göreceğiz Allah'ın izniyle.

Cevap Yaz915Yayından Kaldır
Nazlı Muhip:

E hani bunlar dış güçlerdi puhahaha

Cevap Yaz4233Yayından Kaldır
Ercan Ercan:

Adam GAz için Türkiye 'ye mecbur SİHa lamak için sırada bekliyr. Mecbur alkışlayacaklar. ve sen 1980'de Bulgarlar Türklere nasıl zulüm ettikleriini biliyomusun? Naim Süleymanoğlu nun hayatını oku. Ayrıca Düşman tek değil. sen de varsın.

1524Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title