Haberler

Görüntü Avrupa ülkesinde çekildi! Türk heyeti Meclis'e girince milletvekilleri dakikalarca ayakta alkışladı

Güncelleme:

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve beraberindeki heyetin Bulgaristan ziyaretinde dikkat çeken anlar yaşandı. Oturumu takip etmek için Bulgaristan Meclisi'ne giden Güvenç ve yanındakiler, salona girdiği anda milletvekilleri tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve beraberindeki heyet, Bulgaristan Meclisi'ndeki oturumu takip etmek için ülkeye gitti. Ziyarette dikkat çeken anlar yaşandı.

BULGAR VEKİLLER DAKİKALARCA AYAKTA KARŞILADI

Güvenç ve beraberindeki heyet Meclis'e girdiği anda Bulgar vekiller ayağa kalktı. Bulgar vekiller, Güvenç ve yanındakileri uzun süre ayakta alkışladı. O anlar kameralara anbean yansıdı.

CELALETTİN GÜVENÇ KİMDİR?

1959 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. 1983 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini iyi derece ile bitirdi. 1990-1991 yıllarında 1 yıl süreyle ABD'nin Atalanta kentinde dil eğitimi aldı. Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Anabilim Dalı İdare Hukuku Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 1984 yılında İçişleri Bakanlığında Kaymakam Adayı olarak kamu hizmetine başladı. Sırasıyla Zonguldak Devrek, Çorum Kargı, Hatay Altınözü, Şırnak Beytüşşebap, Gümüşhane Kürtün Kaymakamlığı yaptıktan sonra 2 yıl süreyle Adıyaman Vali yardımcılığı görevini yürüttü. 1995 yılında İçişleri Bakanlığında Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

8 yıl Başmüfettişlik yaptıktan sonra 2003 yılında Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. 2004 yılından itibaren sırasıyla Erzurum, Manisa ve Şanlıurfa illerinde 10 yıl Valilik görevi yaptı. 30 Mart 2014 Seçimleriyle Valilik yaptığı Şanlıurfa'da AK Partiden siyaset hayatına girdi. %62 oranında oy alarak Şanlıurfa'nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde Memleketi Kahramanmaraş'tan AK Parti Milletvekili seçildi. 3. Dönemdir TBMM İçişleri Komisyon Başkanlığı görevini yürütmekte olup, ayrıca Parlamentolar Arası Dostluk Grubu faaliyetleri kapsamında TBMM Türkiye-Kenya dostluk grubu başkanıdır. İyi derecede İngilizce bilen Güvenç, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Dünya

Celalettin Güvenç Kahramanmaraş Milletvekili Bulgaristan AK Parti Politika Dünya Güncel Haberler

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Audi A8 makam aracına veda etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Audi A8 makam aracına veda etti

Tahliye olan Çetin Doğan'ın ilk sözleri: Bu bir af değil, anayasal bir görevin Cumhurbaşkanı tarafından geç yerine getirilmesidir

Tahliye olan Çetin Doğan'ın ilk sözleri: Bu bir af değil, anayasal bir görevin Cumhurbaşkanı tarafından geç yerine getirilmesidir

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Bakmadan Geçme

Usyk kimdir? Boksör Usyk kaç yaşında, nereli? #129351 Tyson Fury kim, kaç yaşında, nereli? #127942 18 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Fury Usyk maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda 2024? Tyson Fury Usyk maçı ne zaman #129351 18 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 18 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Yeni Angola Büyükelçisi Muhammet Mustafa Çelik kimdir? Muhammet Mustafa Çelik hayatı ve biyografisi nedir? 18 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! 18 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 18 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #9889 #127919 18 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 18 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 18 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 18 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

500

Yorumlar (8)

Nazlı Muhip:

E hani bunlar dış güçlerdi puhahaha

33
42
yanıtYanıtla
Ercan Ercan:

Adam GAz için Türkiye 'ye mecbur SİHa lamak için sırada bekliyr. Mecbur alkışlayacaklar. ve sen 1980'de Bulgarlar Türklere nasıl zulüm ettikleriini biliyomusun? Naim Süleymanoğlu nun hayatını oku. Ayrıca Düşman tek değil. sen de varsın.

yanıt24
yanıt15
Hsn:

demekki meclise bir de tayyip erdoğan gelse direkt koltuğu ona bırakacaklar

52
17
yanıtYanıtla
Nazlı Muhip:

Dış güçlere bak sen. Bunları alkışlamış. Ahahahah

18
24
yanıtYanıtla
mahalle sakini:

Tuvalet kağıdı muamelesi gördüğümüz günlerden ayakta alkışladıkları günlere geldik daha bu başlangıç süper güç dedikelrinizin ayaklarımızın altında paspas olacakları günleri göreceğiz Allah'ın izniyle.

15
9
yanıtYanıtla
High Priv:

Tamamen manipülasyon. Alışlayanlar Bulgaristan'daki Türk bir siyasi partinin vekilleri, Bulgarlar değil.

4
3
yanıtYanıtla
Mehmet Acıöz:

farkı farkedin VATAN HAİNLERİ

3
4
yanıtYanıtla
Mustafa TekkaleMMM:

Komsularla sıfır sorun derken sıfır komşu olduk şimdi düzeltmek için numara hareketler yapıyorlar

2
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title