Haberler

Kılıçdaroğlu'na gençlerden Sadullah Ergin sorusu: FETÖ'yle ilişkisi olan biri bıyığını kesti diye affedildi mi?

Abone Ol

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na gençlerden soru aldığı bir programda, Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi hakkında soruldu. "FETÖ'yle açık ilişkisi olan böyle biri, bıyığını kestiği için affedildi mi?" şeklinde sorulan soruya Kılıçdaroğlu, "Biz onlardan milletvekili istedik. Şunu getirin deme hakkımız yok. Geçmişte yanlışlar olabilir" diye yanıt verdi.

14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu'na teslim milletvekili aday listesinde Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Ankara 1. bölge adayı olarak yer almıştı. Balyoz ve Ergenekon davası süreçlerinde Adalet Bakanlığı görevinde bulunan Ergin, DEVA Partisi kontenjanından CHP listelerine dahil olmuş ve bu durum tartışmalara neden olmuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA SADULLAH ERGİN SORUSU

CHP Genel Başkanı Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in moderatörlüğünde düzenlenen programda 14 Mayıs seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlerin sorularını cevapladı. Programa bir gencin, "Balyoz ve Ergenekon davaları döneminde bakan olan, FETÖ'yle açık ilişkisi olan böyle biri, bıyığını kestiği için affedildi mi?" sorusu damga vurdu.

Kılıçdaroğlu'na gençlerden Sadullah Ergin sorusu: FETÖ'yle ilişkisi olan biri bıyığını kesti diye affedildi mi?

"BİZ MİLLETVEKİLİ İSTEDİ, 'ŞUNU GETİRİN' DEME HAKKIMIZ YOK"

Kılıçdaroğlu, yanıt olarak şu açıklamaları yaptı: "Bu soru için de teşekkür ederim, biz 6 partiyiz, birbirimizin iç işlerine karışmayız. Geçmişte farklı düşünebilirler. Ama geldiğimiz nokta, artık bir parti bir meselesi olmaktan çıktı, Türkiye meselesi oldu. Dolayısıyla İyi Parti hariç 5 parti, tek parti logosu altında seçime girmeye karar verdiler. Neden? Beraber girmezsek, artık oylar dağılacak, daha az milletvekili çıkaracağız. Karar verince doğal olarak en büyük fedakarlığı, en büyük parti olarak biz yaptık. Biz onlardan milletvekili istedik. Şunu getirin deme hakkımız yok.

Kılıçdaroğlu'na gençlerden Sadullah Ergin sorusu: FETÖ'yle ilişkisi olan biri bıyığını kesti diye affedildi mi?

"GEÇMİŞTE YANLIŞLAR OLABİLİR"

Onlar isimleri belirlediler, biz de o isimleri yerleştirdik. Dolayısıyla Sadullah Bey, geçmişte şunu bunu yaptı.. Biz geçmişi elbette sorgulayacağız. Ancak biz güzel bir gelecek inşa etmek istiyoruz. Böyle yaparsak, her şey kendiliğinden gelişecek. Hata insana özgüdür, geçmişte yanlışlar olabilir, yanlış söylemler olabilir. Ama Türkiye'nin buradan demokratik yollarla çıkması lazım, o da gençlerle olur."

Kılıçdaroğlu'na gençlerden Sadullah Ergin sorusu: FETÖ'yle ilişkisi olan biri bıyığını kesti diye affedildi mi?Sadullah Ergin

Haberler.com / Emre İliksiz - Dünya

Kemal Kılıçdaroğlu Sadullah Ergin Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (3)

MUHAMMED ALİ DAĞDELEN:

Soru Soran Genci meral akşenere benzeten birtek benmiyim Allah bu ittifaka fırsat vermesin SENİNLEYİZ UZUN ADAM RTE

Yanıtla217
Seyit sari:

ŞUNU GETİRİN' DEME HAKKIMIZ YOK ta ne demek eyer milletin önüne milletvekili adayı koyuyorsan onun siciline bakacaksın. Hdp de karayılanı getirsin bir şey deme o zaman

Yanıtla47244
Onur Selimoğlu:

Aynen öyle. İyi parti Kocaeli 1. sıra adayı da kişide Lütfü Türkkan hani şehitin abisinin kulağına yaklaşıp küfür eden kişi.

15126
title