Haberler

İngiltere'den Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlarına "tecavüz" uyarısı: 2023'te 42 cinsel saldırı yaşandı

Güncelleme:

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlarına dikkat çeken uyarılarda bulundu. 2023'te tecavüz dahil 42 cinsel saldırı vakasının yaşandığını belirten bakanlık, İngiltereli gezginlere, Türkiye'deyken "her zaman çevrenizden haberdar olmaları, yerel basında çıkan haberleri takip etmeleri ve yerel yetkililerin tavsiyelerine uymalarını önerdi. Londra, Türkiye-Suriye sınırı ile Şırnak ve Hakkari'ye seyahat edilmemesini tavsiye etti.

Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlarına yönelik uyarılarını güncelleyen İngiltere Dışişleri Bakanlığı, ülkede 2023'te tecavüz dahil 42 cinsel saldırı vakasının yaşandığını belirterek dikkatli olunmasını istedi.

İNGİLTERE UYARI LİSTESİNİ GÜNCELLEDİ

İngiltere Dışişleri Bakanlığı (UK Foreign, Commonwealth & Development Office), Türkiye'ye seyahat edeceklere yönelik tavsiyelerini güncelledi. Bakanlığın açıkladığı uyarılar arasında ilginç bir madde yer aldı.

"TÜRKİYE'DE GEÇEN YIL 40'TAN FAZLA CİNSEL SALDIRI VAKASI YAŞANDI"

Geçen yıl yaz tatili döneminde Türkiye'de tecavüz dahil olmak üzere 40'tan fazla cinsel saldırı bildirildiği uyarısının yapıldığı güncellemede, "Vakaların çoğu yaz tatili döneminde kıyıdaki turistik bölgelerde meydana geldi" ifadelerine yer verildi. Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, "Suçlar, otel ve spa çalışanları dahil olmak üzere mağdurun gündüz tanıştığı biri tarafından gece işlendi. Ayrıca tuvalete tek başına giden küçüklere yönelik cinsel saldırılar da yaşandı. Bu durumlarda ekstra dikkatli olun." denildi.

"DİKKATLİ OLUN"

İngiltereli gezginlere, Türkiye'deyken "her zaman çevrenizden haberdar olmaları, yerel basında çıkan haberleri takip etmeleri ve yerel yetkililerin tavsiyelerine uymaları" tavsiyesinde bulunuldu.

"ŞIRNAK VE HAKKARİ'YE SEYAHAT ETMEYİN"

Türkiye genelinde terörizm, siyasi durum, suçlar, yasalar ve kültürel farklılıklar, açık hava faaliyetleri ve macera turizmi, ulaşım riskleri, aşırı hava durumu ve doğal afetler başlıklarında güvenlik uyarısı yapan, Londra, son güncellemeyi suçlar başlığı altında yaptı. Türkiye- Suriye sınırı, Şırnak ve Hakkari'ye seyahat edilmemesini tavsiyesini korudu.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Dışişleri Bakanlığı Hakkari Türkiye Türkiye Şırnak Suriye Londra Güvenlik Seyahat Turizm 3.Sayfa Dünya Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

500

Yorumlar (20)

VEFA:

Kesinlikle haklılar. Bırakınız insanları, köpeklerin ve diğer hayvanların bile ırzından endişe eder olduk. Sözün bittiği yerdeyiz!...

392
16
yanıtYanıtla
Gerard Dirivia:

Dünyanın hangi ülkesine kısa bir süre içinde 4-5 milyon mülteci girmiş bu güne kadar, tek bir örneği bile yok. Kimin ne olduğu belli değil, bir ülke nasıl yok olur onun senaryosu çekiliyor ve buna göz yumanlar Türkiye'nin geleceğini yok ediyor. Kısacası sözün bittiği yerdeyiz.

yanıt65
yanıt5
Hakan Karabulut:

Adamlar hakli

265
14
yanıtYanıtla
faruk merttürk:

Gerçek müslümanlar bu ülkede çünkü.

60
87
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

genellikle önce içki içip muhabbet ediyorlar sonrası malum ayrıca sigortadan para almak için olayları suistimal eden turistler oluyor

75
66
yanıtYanıtla
Kagan Kutlu:

Afganlilar ve Suriyeliler hapishaneler de dolu.

118
14
yanıtYanıtla
Tarık Avsar:

Adamlar taa ordan görmüş halimizi haklıya haklı ne diyek

117
10
yanıtYanıtla
Fatih Sultan:

Şırnak ve Hakkari'ye İngiliz turist mi gidiyormuş şimdiye kadar??

59
20
yanıtYanıtla
Blackened:

Evet bilhassa misyonerler, papazlar ve oraları galeyana getirmek için gelen sözde aktivistler cirit atıyor

yanıt83
yanıt17
Emrehan Ozgen:

Zamanında İngiltereye iltica etmiş ve oranın vatandaşı olmuş çok insan var. Doğup büyüdüğü yerleri ziyaret edebiliyorlar İngiliz pasaportuyla

yanıt30
yanıt6
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title