Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Dünyamızın Meselesini Çözmek İstersek, Mutlaka Kur-an'ın Mesajlarını...

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Dünyamızın Meselesini Çözmek İstersek, Mutlaka Kur-an'ın Mesajlarını...

20.10.2017 22:11 | Son Güncelleme: 20.10.2017 22:11

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Dünyamızın meselesini çözmek istersek, mutlaka Kur-an'ın mesajlarını gündeme almak zorundayız"RİZE - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Dünyamızın meselesini çözmek istersek, mutlaka Kur-an'ın mesajlarını gündeme almak zorundayız"

RİZE - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bugün devasa sorunlarla boğuşan dünyamızın hangi meselesini çözmek istersek, mutlaka Kur-an'ın mesajlarını gündeme almak zorundayız." dedi.

Erbaş, Rize'nin Güneysu ilçesinde Kapalı Spor Salonunda düzenlenen "Hafızlık İcazet Merasimi" programına katıldı. Programa AK Pati Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Cumhurbaşkanlığı Personel Daire Başkanı Ahmet Minder ve davetliler de katıldı.

Kur-an'ın özel ve müstesna bir yeri olduğuna belirten Erbaş, "Bugün devasa sorunlarla boğuşan dünyamızın hangi meselesini çözmek istersek, mutlaka Kur-an'ın mesajlarını gündeme almak zorundayız. Çünkü Kur-an bir hidayet rehberidir ve en doğru yola iletir. Eğer biz kitabımıza karşı sorumluluklarımızı hakkıyla ifa edersek; O da bize dünyada izzet, itibar ve kudret kazandıracak, ahirette bizi bahtiyar olanlardan kılacaktır. Onun için Kur'an'a hakkıyla Allah'ın kitabı bilinciyle iman etmeliyiz. İmanımızı, onun bir hayat rehberi, hidayet kılavuzu oluşuyla bütünleştirmeliyiz. onu en güzel şekilde okumayı öğrenmeli ve her daim okumalıyız. Her mü'min kitabını öğrenmenin ve okumanın gayretini taşımalıdır. Hamdolsun ülkemizde Kur'an-ı Kerim'i okuma azmi ve heyecanı her gün artmaktadır. Kur'an kurslarımıza gösterilen ilgiden biz bunu biliyoruz." dedi.

Kur-an'ın bir hayat kitabı olduğuna ve yaşamak için geldiğine vurgu yapan Erbaş, "Onunla hayatımızı, davranışlarımızı, düşüncelerimizi güzelleştirmeliyiz. Bugünün, bunalımlar yaşayan, türlü sorunlarla kuşatılmış dünyasına Kur'an'ın çağlar üstü mesajını, merhamet, adalet, ahlak yüklü, hayat veren ilkelerini taşımak, bizim için bir sorumluluktur." şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda hafızlara tavsiyelerde bulunan Erbaş, "Hafızlık Allah'ın yeryüzünde bir insana verebileceği en büyük nimettir, şereftir. Payedir. Çünkü hafızlık, adeta canlı bir Mushaf haline gelmektir. Kur'an-ı Kerim'in tamamını aklına, kalbine nakşetmektir. Meleklerle dost olmaktır." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Dünyamızın Meselesini Çözmek İstersek, Mutlaka Kur-an'ın Mesajlarını...
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Dünyamızın Meselesini Çözmek İstersek, Mutlaka Kur-an'ın Mesajlarını...
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Dünyamızın Meselesini Çözmek İstersek, Mutlaka Kur-an'ın Mesajlarını...

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Dünyamızın Meselesini Çözmek İstersek, Mutlaka Kur-an'ın Mesajlarını... - Rize
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 00:24:27. #1.15#
title