Disleksi Haberleri

Disleksi haber, Disleksi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Disleksi - 09.08.2021
Türkiye Disleksi Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, Anne Meclis Derneği ve Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Yalova Valiliği himayesinde, Türkiye Disleksi Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, Anne Meclis Derneği ve Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında;
Disleksi - 15.06.2021
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Disleksi Farkındalık Semineri" düzenlendi.
Disleksi - 21.04.2021
BŞEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesine 2 yeni bölüm açılıyor
Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü İletişim, dil, konuşma, ses ve yutma süreçlerinin gelişimi, bu süreçlerde karşılaşılan bozukluklarının önlenmesi, tanılanması, değerlendirilmesi ve rehabilitasyonunda rolü olan dil ve konuşma terapistleri yetiştiren bir disiplindir. Bölümden mezun olan terapistler, ilgili uzman doktorun teşhisine ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olmadan; disleksi, aleksi, agnozi, apraksi, hipernazalite, hiponazalite, spesifik okuma ve heceleme bozuklukları, hızlı konuşma ve kekemelik gibi rahatsızlıklarda terapi ve rehabilitasyon yapabilirler.
Disleksi - 12.03.2021
Kahramanmaraş'ta eğitime yapay zeka desteği
Yerli bir firma tarafından geliştirilen AHOB'un öğrencilere keyifle öğrenebileceği oyunsallaştırılmış teknikler sunduğunu aktaran Mahçiçek, salgın hastalık sürecinde bilgisayara bakma süresi ve oyun süresinin arttığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Biz bu ilgilerini doğru yöne kanalize ederek oyunla öğrenme metoduyla derslerindeki başarıyı, anlama kabiliyetlerindeki artışı sağlayabiliriz diye düşündük. Bu programı kullanan öğrencilerin başarılarındaki artış olumlu yönde hem hayata hem eğitimlerine katkı sağlamaktadır. Her çocuğumuz özeldir ve farklı öğrenme metotlarına sahiptir. Kimi dikkat eksikliği kimi disleksi nedeniyle öğrenememektedir.
Disleksi - 18.02.2021
TÜ ile Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı
Trakya Üniversitesi (TÜ) ile Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Edirne İl Temsilciliği arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Disleksi - 15.10.2020
Son dakika haberleri: Kişisel verilerin işlenmesi için velilerden izin alınacak
Değişiklikle Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine Dünya İlk Yardım Günü (eylül ayının 2. cumartesi), Mevlana Haftası (7-17 Aralık), Disleksi Haftası (ekimin ilk haftası), Dünya Disleksi Günü (ekim ayının ilk perşembe günü) ve Hayat Boyu Öğrenme Haftası (haziranın ilk haftası) eklendi.
Disleksi - 13.10.2020
Çankırı'da "5-11 Ekim Disleksi Farkındalık Haftası" semineri
Çankırı'da "5-11Ekim Disleksi Farkındalık Haftası" kapsamında seminer düzenlendi.
Disleksi - 09.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Disleksi farkındalık semineri Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünce disleksi farkındalık semineri verildi.
Disleksi - 01.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ve Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Edirne İl Temsilcisi Açelya Sivrikaya Giray, Edirne Valisi Ekrem Canalp'i ziyaret etti.
Disleksi - 15.05.2020
Bakan Selçuk, engelli sivil toplum örgütleri temsilcileriyle video konferansla görüştü Açıklaması
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre toplantıya, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, Türkiye Otizm Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Nüvit Uyar, Down Sendromu Derneğinden Fulya Ekmen, Türkiye Disleksi Vakfından Atıf Tokar, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfından Nigar Evgin, İşitme Engelliler Konfederasyonundan Orkun Uslukarçı, Uluslararası Sağırlar İslam Federasyonundan Muhammet İkbal Yıldız ve Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonundan İsmail Tek katıldı.
Disleksi - 03.05.2020
2 Mayıs 2020 Haberleri
2 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Disleksi - 21.02.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Fotokapan yakın detay Fotokapanın monte çalışmaları Ormanlık alan detayı Montesi yapılmakta olan fotokapan yakın detay Orman Genel Müdürlüğü logosu Ulupınar Orman İşletme Şefi Sencer Alınoğlu röportaj Orman İşletme şefliği aracının geçişi detay Başka alanda yapılan kurulumdan detaylar Ormandan detay HABER- KAMERA: Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya), Haber Kodu : 200221027 ================================ Elanur'un ardından, Bartu'nun hikayesi de gururlandırıyor İZMİR'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Elanur Akıncı'nın (10), 'Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'nda dünya 1'inciliğini paylaştığı birçok öğrenci arasında olan Bartu Uğur'un (10) hikayesi, ailesini gururlandırıyor. Disleksi rahatsızlığı (Zeka seviyesinde herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen öğrenme güçlüğü çekilmesi durumu) sebebiyle okumayı 2'nci sınıfta sökebilen 4'üncü sınıf öğrencisi Bartu Uğur, bugün kazandığı dünya 1'inciliği hakkında "Hem ben, hem ailem hem de beni tanıyan herkes çok mutlu.
Disleksi - 21.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Marmaris nüfus tabelası genel görüntü Hakim bir tepeden Marmaris'in oteller bölgesi kabul edilen Uzunyalı Mevkii genel görüntü TÜROFED Başkan Yardımcısı ve GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu ile röportaj 4 yıldızlı iki otelin Genel Müdürü Aydın Mehmetoğlu ile röportaj Haber- Kamera: Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), Haber Kodu : 200221031 ===================================== Elanur'un ardından, Bartu'nun hikayesi de gururlandırıyor İZMİR'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Elanur Akıncı'nın (10), 'Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'nda dünya 1'inciliğini paylaştığı birçok öğrenci arasında olan Bartu Uğur'un (10) hikayesi, ailesini gururlandırıyor. Disleksi rahatsızlığı (Zeka seviyesinde herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen öğrenme güçlüğü çekilmesi durumu) sebebiyle okumayı 2'nci sınıfta sökebilen 4'üncü sınıf öğrencisi Bartu Uğur, bugün kazandığı dünya 1'inciliği hakkında "Hem ben, hem ailem hem de beni tanıyan herkes çok mutlu.
Disleksi - 21.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Marmaris nüfus tabelası genel görüntü Hakim bir tepeden Marmaris'in oteller bölgesi kabul edilen Uzunyalı Mevkii genel görüntü TÜROFED Başkan Yardımcısı ve GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu ile röportaj 4 yıldızlı iki otelin Genel Müdürü Aydın Mehmetoğlu ile röportaj Haber- Kamera: Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), ===================================== Elanur'un ardından, Bartu'nun hikayesi de gururlandırıyor İZMİR'in Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Elanur Akıncı'nın (10), 'Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'nda dünya 1'inciliğini paylaştığı birçok öğrenci arasında olan Bartu Uğur'un (10) hikayesi, ailesini gururlandırıyor. Disleksi rahatsızlığı (Zeka seviyesinde herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen öğrenme güçlüğü çekilmesi durumu) sebebiyle okumayı 2'nci sınıfta sökebilen 4'üncü sınıf öğrencisi Bartu Uğur, bugün kazandığı dünya 1'inciliği hakkında "Hem ben, hem ailem hem de beni tanıyan herkes çok mutlu.
title