CHP Heyetinden, Sesob Başkanı Köksal'a Ziyaret
Haberler » Yerel » CHP Heyetinden, Sesob Başkanı Köksal'a Ziyaret - Haberler

CHP Heyetinden, Sesob Başkanı Köksal'a Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı ziyaret etti.

CHP Heyetinden, Sesob Başkanı Köksal'a Ziyaret

milletvekilleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı 'ı ziyaret etti.


Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Sivas'a gelen CHP Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Hatay Milletvekili Birol Ertem, Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Parti meclis üyesi Ali Özgündüz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.


Ziyarette konuşan CHP İzmir milletvekili Mustafa Ali Balbay, Sivas'ta 1 Aralık tarihinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımı ile büyük bir toplantı yapacaklarını, bu toplantı öncesinde STK'ları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduklarını ifade ederek, "Sivas tarım ve hayvancılık alanında önemli bir ilimizdir. Buna rağmen elde edilen gelir yeterli değildir. Sivas her geçen gün küçülüyor, fabrikalar kapanıyor. Fabrikanın kapanması da esnafları etkiliyor. Bir fabrikanın kapanması en az 100 dükkanın kapanması demektir. Muhalefet partisi olarak ülkenin tüm sorunlarında kendimizi sorumlu tutuyoruz. Amacımız eleştirmek değil, çare aramaktır. 1 Aralık tarihinde yapacağımız toplantı öncesinde sizleri dinlemek için buradayız." dedi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, siyasi partilerin demokrasi açısından önemli olduğunu vurgulayarak partilerin demokrasinin en büyük değerlerinden olduğunu söyledi. Sivas'ın önemli bir merkez olduğunu buna rağmen göç verdiğini, ilçe ve köylerden de merkeze göç aldığını dile getiren Köksal, "Cumhuriyet döneminde Sivas'a önemli bir merkez haline gelmiştir. Selçuklulara başkentlik yapmıştır. Cumhuriyet döneminde önemli yatırımlar yapılmıştır. Elbette yatırımlar yapılmaya devam etmektedir. 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrasında esnafımız da etkilenmiştir. STK'lar olarak birlik ve beraberliği sağlayarak gereken ders verilmiştir. Darbe girişimi karşısında siyasi partilerimizin mücadelesi, birlikteliği de takdire şayandır. Partilerimize vermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Köksal, ziyaret anısına milletvekillerine Sivas el sanatlarından hediye etti.


(UY-SK) - SİVAS

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler