ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Haberleri

Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü haber, Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 10.11.2021
Karatay Belediyesi, endüstriyel atıkların toplanması amacıyla hareket geçti
Bu kapsamda belediye ekipleri, söz konusu atıkların ayrıştırılarak toplanmasıyla ilgili olarak bilgilendirip işyerlerine tehlikesiz endüstriyel atık konteynerleri dağıttı. Karatay, yaklaşık 60 sanayi sitesiyle Konya'nın bu alandaki en yoğun ilçelerden bir tanesi. Söz konusu sanayi sitelerindeki binlerce işletme, faaliyetleri sırasında günlük 150 tona kadar tehlikeli veya tehlikesiz endüstriyel atık ortaya çıkarıyor. Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi ile merkez ilçe belediyelerinin işbirliğinde sürdürülen projeyle sanayi siteleri, sıfır atık konusunda bilgilendirildikten sonra şu ana kadar sanayicilere ilk etapta 300 adet sarı renkte tehlikesiz endüstriyel atık konteyneri dağıtıldı. Söz konusu konteynerlerde biriken atıklar ise ekipler tarafından toplanıp Kaşınhanı Düzenli Depolama Sahası'na götürülüyor. Karatay Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Sıfır Atık ekipleri de ilçedeki sanayicileri Sıfır Atık konusunda bilgilendirerek sanayicilere sarı renkte tehlikesiz endüstriyel atık konteyneri dağıttı.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 05.11.2021
Kırklareli'nde geri dönüşüm kampanyasında dereceye giren okullar ödüllendirildi
Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü atık denetim birimi yetkilileri ile geri dönüşüm kampanyasında dereceye giren okulları ziyaret etti.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 04.11.2021
'Geri Dönüştürülebilir Atıklarınız Fidana Dönüşüyor Kampanyası başlattı
Yangının başlamasından saatler sonra tüm imkânlarını seferber ederek, arama kurtarma ve yangın söndürme faaliyetlerine ilk katılan kurumlardan birisi olan Yıldırım Belediyesi, şimdi de bölgenin yeniden yeşillendirmesine katkı sağlamak için seferberlik başlattı.Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, hem felaket bölgesine destek olmak hem de atıkların geri dönüşümü konusunda farkındalık oluşturmak için 'Geri Dönüştürülebilir Atıklarınız Fidana Dönüşüyor' kampanyası başlattı.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 31.10.2021
ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN "GERİ DÖNÜŞÜM" SERGİSİ
Öte yandan 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü faaliyetleri kapsamında Bağcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir seminerle diğer engelli kursiyerler geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 28.10.2021
19. yüzyılda leyleklerin tedavisi için kurulan Gurabahane-i Laklakan, sokak hayvanlarına şifa oluyor
Dünyanın ilk leylek hastanesi olarak bilinen ve "Düşkün Leylekler Evi" anlamına gelen Gurabahane-i Laklakan, tarihi Irgandı Köprüsü'nün yanında, Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermeye devam ediyor.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 22.10.2021
Yıldırım Belediyesi çocuklara ve gençlere çevre bilincini aşılamak amacıyla farklı konularda eğitim veriyor
İlçe genelindeki okulları kapsayacak şekilde çalışmalarını yürüten Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, son olarak Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu'nda seminer düzenledi.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 16.10.2021
İçme suyu havzasına kaçak yapılmak istenen depo belediye ekiplerince yıkıldı
Kaçak inşaat için 2 kez suç duyurusunda bulunuldu Büyükçekmece ilçesi, Karaağaç mahallesi, Eskice mevkii 113 Ada 1 Parsel üzerinde resmi izinler alınmadan konut imarlı alanda depo yapılmak istendi. Büyükçekmece Belediyesi de kaçak inşaat için iki kez Büyükçekmece Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu ve inşaatı mühürledi. Yapılan tebligatın süresinin dolmasının ardından kaçak inşaatın şantiyesi belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Firma yetkililerinin kapıları dozerlerle kapatması ve bazı çalışanların iş makinelerinin önüne geçmek istemeleri üzerine jandarma ve zabıta ekipleri müdahale etti. Şirket çalışanlarının tüm engellemelerine karşın bölgede alınan tedbirlerin ardından yıkım işlemi gerçekleştirildi. Ayrıca Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri kaçak inşaat girişimine geçit vermemek için bölgede 24 saat esasıyla nöbet tutuyor.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 29.09.2021
Yahşihan'da okullar dezenfekte ediliyor
Yahşihan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede yer alan anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile üniversite öğrencilerinin kalacağı apart evler dezenfekte ediliyor.
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü - 10.09.2021
Yangınzede eşek iyileşince emekliye ayrılacak
Yapılan muayene sonucunda eşeğin yanan bölgelerinde enfekte yarası oluştuğu ve aynı zamanda testislerinde de yangı olduğu tespit edildi. Eşeğin acilen operasyona alınması gerektiğine karar veren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nde görevli veteriner hekimler, yaralı eşeğe operasyon yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Haberleri | Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Haber - Haberler - Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü haberleri, son dakika çevre koruma ve kontrol müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! Kartal Belediyesi'nden çocuklara 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:35:43. #1.15#

title