Bayan Kızılcık, Araklılı Şehit Ailesi'nin Acılarını Paylaştı

Bayan Kızılcık, Araklılı Şehit Ailesi'nin Acılarını Paylaştı

Trabzon Valisi Dr.Recep Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık, şehit düşen polis memuru Ümit Yıldırım'ın ailesini Araklı Türkeli köyündeki evlerinde ziyaret etti.

Bayan Kızılcık, Araklılı Şehit Ailesi'nin Acılarını Paylaştı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık, Bingöl-Erzurum Karayolu Karlıova ilçesi Hacılar köyü mevkiinde meydana gelen mayınlı saldırıda şehit düşen polis memuru Ümit Yıldırım'ın ailesini Araklı Türkeli köyündeki evlerinde ziyaret etti.

Beraberinde Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan ve eşi Tuğba Işıldak Tezcan ile şehit Yıldırım'ın annesi Zinnet Yıldırım'a sabır dileyen Bayan Kızılcık, "Bir anne olarak annemizin yaşadığı acıyı paylaşmak istedim. O bizlere şehidimiz Ümit Yıldırım'ın emaneti tüm Trabzon ve Türkiye olarak onun yanındayız. Onun acısı bizim acımız. Ülkemiz bu terör belasından birlik ve bütünlüğü ile kurtulacak. Zinnet annemizin de her zaman yanındayız" dedi.

Ülkemiz için canlarını ve kanlarını verenler sayesinde bugün rahatça insanların yaşayabildiklerini kaydeden Bayan Kızılcık,"Ülkemiz için hayatını feda eden şehitlerimiz sayesinde bugün evlerimizde huzur içerisinde yaşıyoruz. Hayatını kaybeden kahraman askerlerimize ve polislerimize Allah'tan rahmet, Türk Ulusuna başsağlığı diliyorum. Yaralı Asker ve polislerimize de acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.

Eve getirilen imam tarafından şehit Ümit Yıldırım'ın ruhu için Kuran'ı Kerim okundu. Bayan Kızılcık daha sonra şehidin kabri başına giderek dua etti. - TRABZON