Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor

Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor

16.03.2018 11:12 | Son Güncelleme: 16.03.2018 11:12
Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’nin ‘Halk Buluşmaları ve Mahalle Ziyaretleri’, 2014 yılından bugüne kadar düzenli ve sistematik olarak devam ediyor.

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları ve Mahalle Ziyaretleri', 2014 yılından bugüne kadar düzenli ve sistematik olarak devam ediyor.

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; özellikle Tuşba Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Muhtarlıklar İşleri Müdürlüğünün düzenlediği programlar kapsamında tüm merkez ve kırsal mahallelere periyodik ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Özgökçe, düzenlenen 'Halk Günü' programlarının yanı sıra mahalle, esnaf ve sanatkar, STK ve oda başkanları ile kanaat önderleri ve aşiret reisleri ziyaretleri devam ediyor. İki birim müdürlüğünce hazırlanan programlar kapsamında yaşlı, engelli, hasta, şehit aileleri, gaziler ve muharipler ile bunun yanı sıra hastane, sığınma evleri olmak üzere tüm ilçe genelinde her gün birçok vatandaşa misafir olan Başkan Özgökçe, vatandaşların sorun ve sıkıntılarını yerinde dinleyerek çözüm üretiyor.

Cuma günleri 08.00 ile 12.00 saatleri arasında düzenlenen 'Halk Günü' toplantılarına sadece Tuşbalılar değil, Van genelindeki tüm vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bu toplantılara ulaşım ve sağlık problemleri kapsamında katılamayan ve durumları ilgili müdürlükler tarafından tespit edilen aileleri Başkan Özgökçe bizzat evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda ilgili birim müdürlüklerine talimat veriyor.

Yapılan ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulanan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; "Bizler için vatandaşlarımız çok önemli, onları çok önemsiyoruz ve çok seviyoruz. Vatandaşlarımızın görüşleri, fikirleri, eleştirileri, tavsiye ve önerileri bizlere doğru kararlar almanızda her daim yol gösterici olmaktadır. Her daim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği gibi 'bizler aziz ve fedakar, vefalı, kadirşinas halkımıza efendi değil, hizmetkar olmaya geldik'. Göreve deldiğimiz günden beri, aynı aşk ve şevk ile bu bilinç ve gayretle hareket etmekteyiz. Adeta 40 yılda yapılabilecek hizmetleri, yani 8 başkanlık döneminde yapılabilecek işleri sadece 4 yılda halkımıza kazandırmanın mutluluğunu, huzurunu ve haklı onurunu yaşıyoruz. Bunca sayısız Başarılı çalışmalarımızda vatandaşlarımızın bizlerlerle her zaman istişareli, bir ve beraber olmalarının büyük bir payı vardır. Vatandaşlarla her fırsatta istişare edebilmek, halkımız ile bir araya gelebilmek için her hafta cuma günleri 'Halk Günü' adı altında bir araya gelmekteyiz. Malumunuz her vatandaşımız bizlerle bir araya gelebilme imkanına bazen sahip olamıyor. Bazen hasta olmalarından, yaşlı olmalarından ya da başka sebeplerden dolayı 'Halk Günü'ne gelemiyorlar. Biz de her vatandaşımıza ulaşabilmek adına 'Halk Günü'ne gelemeyenlerin ayağına gidiyoruz, evlerine giderek onları ziyaret ediyoruz. Özellikle Tuşba'da yaşlı, engeli, hasta ve şehit ailelerini, gazi ve muharipleri, kanaat önderlerini, STK temsilcilerini düzenli olarak ziyaret ediyoruz. Onlarla hasbıhal ederek görüş, düşünce ve önerilerini alıyoruz" dedi.

İstişare ve ziyaretler sonucunda birçok güzel başarıyı halkla elde ettiklerinin altını çizen Başkan Özgökçe, sözlerine şöyle devam etti:

"Malumunuz istişare hem en son hak din olan İslam dinimizin bize emrettiği bir emir, hem de birçok başarıda tecrübe edilmiş bir düsturdur. Ayrıca Muhtarlıklar Müdürlüğünce düzenli olarak programlanan muhtarlar, imamlar, idareciler, öğretmenler, aşiret reisleri, gençler, engelliler, kadınlar ile kısacası halkın her kesimiyle ayrı ayrı istişareleri düzenli olarak yapmaktayız. Bugünde din görevlilerimiz ve imamlarımız ile sabah kahvaltısında buluşarak istişare etmekteyiz. Tuşba Belediyesi gibi kıt kanaat imkanlara sahip bir belediyenin 40 yılda yapabileceği hizmetleri hamdolsun 4 yıl gibi kısa sürede yapabilmemizi iki şeye bağlıyoruz. Vatandaşlarımızla sürekli bir bütün olmak ve istişare etmektir. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızla her daim bir olacağız, beraber olacağız, birlik olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bu birlikteliklerinden, yakınlıklarından, istişarelerinden, bizi ziyaretlerinden ve bizi misafir olarak ağırlamalarından dolayı hepsinden Allah razı olsun, hepsine kurumum adına ayrı ayrı teşekkür ederim." - VAN

Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor
Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor
Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor
Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor
Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor
Başkan Özgökçe'nin 'Halk Buluşmaları' Devam Ediyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title