Ayazini Haberleri

Ayazini haber, Ayazini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ayazini - 10.03.2021
ATV ve UTV tutkunlarının rotası "Gizemli Şehir Afyon"
ATV-UTV tutkunları, ikinci gün, İhsaniye Döğer Kervansarayı, Memeç Kayalığı ve Emre Gölü, 3 bin yıllık tarihi yerleşim merkezi, oyma kaya mezarları, kilise ve kaya evlerin yer aldığı tarihi Ayazini Ören Yeri ve Avdalas Kalesi'nde gezi tamamlanacak.
Ayazini - 09.02.2021
Off-road tutkunları Afyonkarahisar'da buluşuyor
Gezi kapsamında, ilk olarak 3 bin yıllık tarihi yerleşim merkezleri, oyma kaya mezarları, kilise, kale ve kaya evlerin yer aldığı tarihi Ayazini Ören Yeri'nde sürüş yapılacak.
Ayazini - 09.01.2021
Vali Gökmen Çiçek, Kültür ve Turizm Bakanlığı heyetiyle Ayazini'yi inceledi
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, beraberinde daire başkanları ve bakanlık yetkilileri ile Ayazini köyünde incelemelerde bulundu.
Ayazini - 27.12.2020
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Frig Vadisi'nde incelemelerde bulundu Açıklaması
Vali Çiçek, beraberinde Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile Ayazini köyüne gitti.
Ayazini - 18.12.2020
Frigya'da ölülerin küllerinin saklandığı oyuklar bulundu
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, Ayazini köyünde yürütülen proje çerçevesinde kaya yerleşimleri ve oyma kaya mezarlarında temizlik çalışmaları yapılıyor.
Ayazini - 07.12.2020
Afyonkarahisar'da İGM toplantıları sona erdi
İhtisas komisyonundan gelen bir raporda İhsaniye kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğine tahsisli bir taşınmazın tahsis işlemi iptal edilerek, aynı taşınmazın Ayazini muhtarlığı tüzel kişiliğine tahsis edilmesine karar verildi.
Ayazini - 24.09.2020
Afyonkarahisar İl Özel İdaresi kentte 34 kilometre sıcak asfalt hizmeti verdi
Toy, su yönetimi içinde Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek'in talimatları doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini, gelecek aylarda Çay ve Dinar ilçelerinde pilot bir uygulamanın hayata geçirileceğini belirterek, valiliğin koordinatörlüğünde sürdürülen 'Kadın Kültür Evleri', 'Ayazini Köyü Karşılama Merkezi', 'Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi' projelerinde içerisinde yer aldıklarını ifade etti.
Ayazini - 14.09.2020
Vali Gökmen Çiçek, Frigya Vadisi'nde inceleme gezisi yaptı
Afyonkarahisar'ın tarihi ve doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak ve şehrin değerlerini daha bilinir hale getirebilmek için çalışmalarına aralıksız devam eden Vali Gökmen Çiçek, 3 bin yıllık miras Frigya Vadisinde inceleme gezisi yaptı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcıları Mehmet Boztepe, Nurullah Kaya, İhsaniye Kaymakamı Semih Doğamoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Yayladağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik ve Ayazini Köyü muhtarı Sami Akkaya'nın da katıldığı inceleme gezisinde tarihi Frigya Vadisinde yapılacak çalışmalar yerinde incelendi.
Ayazini - 10.09.2020
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Boztepe'den, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü...
Vali Yardımcısı Boztepe de ziyarette yaptığı konuşmada, kentteki projeleri yakından takip ettiklerini belirterek, Afyonkarahisar'da hayata geçirilmeye çalışılan Kadın Kültür Evleri, Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi, Frigya medeniyetinin eserlerini barındıran Ayazini Köyü'nün canlandırılması ve Eber Gölü projelerine önem verildiğini aktardı.
Ayazini - 07.01.2020
Afyonkarahisar'da köy yollarında karla mücadele
'KAPANAN YOLLARDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR' İl Özel İdaresi'ne yapılan ihbarlar üzerine gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında da bilgiler veren Toy, şöyle dedi İdaremize yapılan ihbarlar üzerine merkez Alcalı, Kaplanlı, Omuzca köy yolları ve Gazlıgöl devlet yolu bağlantılarının, İhsaniye ilçesinde Ayazini, Eynihankuzviran, Eskieymir, Kıyır köy yollarının, Bayat ilçesi Köroğlubeli, İmrallı köyü, Akpınar, İnpınar, Aşağıçaybelen, Yukarıçaybelen köyleri ve Bolvadin Özburun beldesi bağlantı yolları, Sinanpaşa ilçesi Yörükmezarı köy yolunun kapalı olduğu bilgisi gelmiş olup, yol açma çalışmalarımız devam ediyor.
Ayazini - 07.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ-12
'KAPANAN YOLLARDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR' İl Özel İdaresi'ne yapılan ihbarlar üzerine gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında da bilgiler veren Toy, şöyle dedi: "İdaremize yapılan ihbarlar üzerine merkez Alcalı, Kaplanlı, Omuzca köy yolları ve Gazlıgöl devlet yolu bağlantılarının, İhsaniye ilçesinde Ayazini, Eynihankuzviran, Eskieymir, Kıyır köy yollarının, Bayat ilçesi Köroğlubeli, İmrallı köyü, Akpınar, İnpınar, Aşağıçaybelen, Yukarıçaybelen köyleri ve Bolvadin Özburun beldesi bağlantı yolları, Sinanpaşa ilçesi Yörükmezarı köy yolunun kapalı olduğu bilgisi gelmiş olup, yol açma çalışmalarımız devam ediyor.
Ayazini - 03.01.2020
Afyonkarahisar'da sağlık çalışanlarından ilkokul çocuklarına mont ve bot hediyesi
Şube Başkanı Muhammet Emin Dağhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yıl önce başlattıkları "Çocuklar Üşümesin" projesi ile bu yıl da İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini Köyü İlkokulundaki 50 çocuğa mont ve bot dağıttıklarını söyledi.
Ayazini - 08.10.2019
Köy çocuklarının saç bakımı için seferber oldular
Afyonkarahisar'daki bazı dernek ve odaların öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında, İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyündeki öğrencilerin saçları ücretsiz traş edildi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ayazini Haberleri | Ayazini Haber - Haberler - Ayazini haberleri, son dakika ayazini haber ve gelişmeleri burada. AFYONKARAHİSAR - ATV ve UTV tutkunları, Frigya'yı gezdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 09:36:11. #1.14#

title