Avşa Haberleri

Avşa haber, Avşa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avşa - 13.02.2021
Güney Marmara'da kar yağışı ve fırtına nedeniyle yarın feribot seferleri yapılmayacak
Erdek ile Adalar Hattı'nda ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamada, yarın Erdek, Balıklı, Avşa, Marmara ve Ekinlik hattında beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle, yapılması planlanan tüm seferlerin iptal edildiği duyuruldu.
Avşa - 19.11.2020
Gökçeada ve Güney Marmara'da tüm feribot seferleri iptal edildi
GÜNEY MARMARA'DA TÜM SEFERLER İPTAL Marmara Denizi'nde de fırtına nedeniyle Güney Marmara'daki ada seferleri iptal edildi. Gestaş firması yetkilileri, Güney Marmara hattındaki Erdek, Avşa, Marmara, Balıklı ve Ekinlik Adası'na tüm feribot seferlerinin bugün iptal edildiğini açıkladı.
Avşa - 18.11.2020
Gökçeada'ya yarınki feribot seferleri iptal edildi (2)
GÜNEY MARMARA'DA YARIN TÜM SEFERLER İPTAL Marmara Denizi'nde yarın beklenen fırtına nedeniyle Güney Marmara'daki ada seferleri iptal edildi. Gestaş firması yetkilileri, Güney Marmara hattındaki Erdek, Avşa, Marmara, Balıklı ve Ekinlik Adası'na tüm feribot seferlerinin yarın iptal edildiğini açıkladı.
Avşa - 18.11.2020
Güney Marmara'da feribot seferlerine fırtına engeli
Erdek ile Adalar Hattı'nda ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamada, yarın Erdek, Balıklı, Avşa, Marmara ve Ekinlik hattında beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle, yapılması planlanan tüm seferlerin iptal edildiği duyuruldu.
Avşa - 18.11.2020
Son dakika haberi! Çanakkale'de deniz yolu taşımacılığında HES kodu uygulaması başladı
Gestaş firmasından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "HES kodu, Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır. Şehir içi toplu ulaşım faaliyetleri sırasında paylaşacağınız kodunuz, Sağlık Bakanlığı servisleri üzerinden belirli aralıklarla sorgulanarak seyahate katılımınız ile ilgili bir engel olup olmadığı kontrol edilecektir. HES kodunu bildirmeyen GESTCARD sahipleri, HES kodu kaydını gişelerimizden yaptırabilmektedir. Kişisel bilgilerini güncellemeyen GESTCARD sahipleri ise, kart başvuru noktası veya Çanakkale ve Lapseki İskelesi'nden kişisel bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Nakit geçiş yapan yaya yolcularımız ise, bilet alımından önce HES kodunu görevli personele göstermek zorundadır." HES kodu uygulamasının zorunlu hale getirildiği feribot hatları ise şöyle: Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir, Lapseki-Gelibolu, Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada ve Güney Marmara hattında ise Erdek-Avşa-Marmara-Balıklı-Ekinlik.
Avşa - 19.09.2020
Avşa Adası açıklarında ceset bulundu
Balıkesir'in Marmara ilçesi Avşa Adası açıklarında erkek cesedi bulundu.
Avşa - 31.08.2020
"Uluslararası Prokonnesos Heykel Sempozyumu" Balıkesir'de sona erdi
Balıkesir'in Marmara Adası ilçesine bağlı Avşa Adası'nda, bu yıl 20'ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Prokonnesos Heykel Sempozyumu, tamamlandı.
Avşa - 07.08.2020
"20. Uluslararası Prokonessos Heykel Sempozyumu" Balıkesir'de başladı
Heykellerimizin işlenmesi için geçen zaman zarfında ilgisini çeken tüm adalıları ve misafirlerimizi çalışma alanına bekliyoruz. Adalı vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin ilgisinden sanatçılarımızın da memnun kalacağına eminiz." Eserlerin bu sene Avşa Adası'nda sergiye çıkacağını belirten Aksoy, "Bu sene Avşa adamızda sergiye çıkacak olan eserlerimiz Avşa'ya özgü hazırlanacak olup insan ve kent ilişkili fonksiyonel kent mobilyalarından oluşmaktadır.
title