Atasözü Haberleri

Atasözü haber, Atasözü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Atasözü - 18.10.2021
Kara Kitap Sonsuzluk Yolunda
NASA, Lucy adını verdiği aracına aralarında Orhan Pamuk'un da olduğu önemli yazarlar, bilim insanları ve düşünürlerden alıntılar içeren bir plaka yerleştirdi. Orhan Pamuk'un Kara Kitap'ından yapılan alıntı şöyle: "Daha çok sevmek, daha çok gülmek, daha çok düşünmek isterdik. Daha çok görmek, daha çok anlamak, daha çok güvenmek isterdik. Şimdi bizden kalanlar bu istekler ve bu kelimeler. Huzur, rüyalar, uyku ve öpüşler vardı. İnsanlar, meyvalar, kağıtlar ve kalemler de vardı. Çünkü hiçbir şey hayat kadar şaşırtıcı olamaz. Yazı hariç. Evet, tabii, tek teselli yazı hariç." The Beatles'ın vokalisti John Lennon, ABD'li gökbilimci ve astrobiyolog Carl Sagan, ABD'li şair Billy Colins'ten de alıntıların yer aldığı plakada bir Türk atasözü de var.
Atasözü - 15.10.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Bir buhran içerisinde Türkiye'nin rotasını kaybettiğini ve oradan oraya savrulduğunu ileri süren Öztrak, şöyle devam etti: "Erdoğan, bundan 12 yıl önce, 2011'de milletimize ülkemizi 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmayı vadetti. Milletimize söz verdi. Bu sözünü partisinin seçim beyannamelerine yazdı. Yetmedi, bunu devletin kalkınma planlarına yazdı. Ama daha 2023'e gelemeden, bıraktık en büyük 10 ekonomi arasına girmeyi, Erdoğan yönetiminde ülkemiz, dünyanın en büyük 20 ekonomisi liginden düştü. Oysa Türkiye, AK Parti'nin esamesi bile okunmazken 1990'da bu lige çıkmıştı. Uluslararası Para Fonunun bu hafta yayımladığı küresel ekonomiye dair tahminlere göre, en büyük ekonomiler liginde 2021'de 21'inci sıraya, 2022'de 22'nci sıraya düşüyoruz. Hem de 2021'de yüzde 9'luk büyümeye rağmen. 1990'da en büyük 20 liginde olmayan Rusya, Endonezya, Suudi Arabistan bizi geçip, gidiyor. Hep söyledik, Erdoğan yönetiminde ekonomi büyümedi, şişti. Ama Erdoğan şahsım yönetiminin hakkını da yemeyelim. 2021'de 191 ülke içerisinde, en yüksek enflasyona sahip 10'ncu ekonomi yaptı." Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetiminde geçen her saniye, her dakika milletin daha da fakirleştiğini, doların ise 9 lirayı aşarak 10 liraya koştuğunu savunan Öztrak, şunları kaydetti: "Ne diyordu meşhur Afrika atasözü? 'Ormanda aslan, zebra, sırtlan ve ceylan yan yana koşuyorsa, yangın var demektir.
Atasözü - 30.09.2021
Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Bozay, Almanya seçiminin etkilerini değerlendirdi Açıklaması
Bozay, "Şöyle bir Alman atasözü olduğu söylenir; 'Taç giyen baş akıllanır.
Atasözü - 04.08.2021
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, YKS'da ilk bine giren 55 öğrenciyi ödüllendirdi
ŞAHİN: BUGÜN ŞEHRİMİZDE BÜYÜK BİR BAŞARI YAKALADIK Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada hangi gözle bakılırsa bakılsın öğrencilerin, büyük bir gayret, çaba, emeğin, duanın sonucunda oluşan bir hazine olduklarının altını çizerek, "Her şey insanla başlıyor. 20 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımızla yola çıktığımızda önce insan, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' dedik. Eğitimde, sağlıkta, emniyet ve adalette önce insan dedik. Bir Çin atasözü 'Eğer planınız bir yıllıksa, pirinç ekin.
Atasözü - 24.06.2021
Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in: "Aşı diplomasisi Pyongyang ile müzakereleri hızlandırabilir"
Kim, "Bir Kore atasözü der ki bir rüyayı görmek değil, yorumlamak önemlidir.
Atasözü - 23.06.2021
Kuzey Kore, ABD ile nükleer müzakereleri sürdürmeyeceklerini açıkladı
Kim, "Bir Kore atasözü der ki; bir rüyayı görmek değil yorumlamak önemlidir.
Atasözü - 22.06.2021
Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Yo Jong, ABD'nin müzakere beklentilerinin yanlış olduğunu söyledi
ABD'nin beklentilerinin boşa çıkacağına işaret eden Yo Jong, "Bir Kore atasözü der ki; 'bir rüyada en önemli şey onu görmek değil yorumlamaktır'.
Atasözü - 27.05.2021
Atasözleri öğretmen ve öğrencilerin e-Twinning projesiyle geleceğe taşınıyor
Balıkesir ve 5 ilden öğretmenler ile öğrencileri, "Atasözleri Hayat Buluyor" adlı e-Twinning projesi kapsamında tişörtlere atasözü bastırarak atasözlerinin bilinirliğini artıracak bir çalışmaya imza attı.
Atasözü - 22.05.2021
"Ne ekersen onu biçersin" atasözü bin 350 metrede gerçeğe dönüştü
"Ne ekersen onu biçersin" atasözü bin 350 metrede gerçeğe dönüştü Verimli yayla toprakları ekeni boş çevirmiyor onu alıyorsun Sırık Yaylası'nın toprağı verimi ile dikkat çekiyor Düzce'de bulunan verimli topraklara sahip Sırık Yaylası, toprağa umudunu eken çiftçileri boş çevirmiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Atasözü Haberleri | Atasözü Haber - Haberler - Atasözü haberleri, son dakika atasözü haber ve gelişmeleri burada. FATİH ERBAKAN PARLATILAN MUHALEFETTEN BU ÜLKEYE HAYIR GELMEZ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 22:20:30. #1.16#

title