Ardahan CHP'de Üye Tepkisi

12.08.2015 13:08 | Son Güncelleme: 12.08.2015 13:08
Ardahan CHP'de Üye Tepkisi

CHP Ardahan Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdemir’in üyeliği düşürüldü.

CHP Ardahan Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özdemir'in üyeliği düşürüldü. Üyeliği düşürülen Özdemir, eski Milletvekili Ensar Öğüt'e seslenerek, "15 yıldır bu memlekete yatırım yapmadın, şimdi erken seçim yatırımı mı yapıyorsun?" dedi.

Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ardahan'da yaklaşan merkez ilçe ve il başkanlığı seçimleri öncesinde eski Milletvekili Ensar Öğüt'e muhalif olan kişilerin üyeliklerinin silindiğini iddia ederek şöyle konuştu:

"Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe yönetim kurulu üyesiydim. Benim üyeliğim silindi. Ben Merkez ilçe yönetiminden istifa ettim. Dilekçemde de yazılı olarak belirttiğim sebeplerden dolayı istifa etme gereği duydum. Ama buna rağmen üyeliğimin silinmesine çok üzüldüm. Yaklaşan bir süreç var. Bu süreçte merkez ilçe ve il başkanlığı seçimi var, ben de bu merkez ilçe başkanlığına 1 aydır çoğunluktan tarafa bir adaydım. Dayatma veya aday olmak için aday değildim. Partimizin birliği, bütünlüğü, geleceği için bir adaydık, ama olmadı. Üyelikten silinmişim ve bu merkezden disiplin kurulu başkanı Ensar Öğüt tarafından olmuş ise kendisini buradan kınıyorum. Ardahan'da Cumhuriyet Halk Parti'sini hezimete uğratan Ensar Öğüt'ün kendisidir. Birilerini merkezde parti binasına gelmedi diye 'oy vermedi suçlaması ile' suçlamasına gerek yok? Sayın Ensar Öğüt Ardahan merkezde 3 bin 500 oy aldın. Geçmişte kaç oy alıyordun. Lütfen otur ve kendini eleştir.15 yıldır yatırım, yatırım diye bağırıp halkı kandırıyorsunuz. Ne yaptınız bu memlekete çivi mi çaktınız. Bir tosunu aldınız meclise gittiniz, bir tezeği aldınız meclise gittiniz ve halen köylerde tezek yanıyor. Bu insanlar tezeği yakmayıp ta atacaklar mı, bugün kömürün tonu 700 lira ve bu parayı kömüre mi verecekler. Ensar Öğüt artık Ardahan'ın yakasından düş, ben 45 yaşındayım, 20 yıl İsmet Atalay, 15 yıl Ensar Öğüt ve bizler ne zaman aday olacağız. Ardahan'da yaşayan, Ardahan'ın çamurunu çiğneyen, Ardahan'ın kışını, buzunu çeken, benimle kol kola giren bu insanlar aday olamayacaklar mı." - ARDAHAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title