ALPASLAN KAVAKLIOĞLU HABERLERİ

ALPASLAN KAVAKLIOĞLU HABERLERİ

Alpaslan Kavaklıoğlu haber, Alpaslan Kavaklıoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alpaslan Kavaklıoğlu

Alpaslan Kavaklıoğlu

Doğum Yeri Niğde / Türkiye
Doğum Tarihi 10.3.1962 - ...

Alpaslan Kavaklıoğlu Kimdir ?

1962'de Niğde'de doğdu. Mülki idare amiri; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Tunceli kaymakam adaylığının ardından çeşitli Tokat ilçelerinin kaymakamlıklarında görevde bulundu. Deprem dönemlerinde Erzincan ve Sakarya'da vali yardımcılığı yaptı. İçişleri Bakanlığı APK Daire Başkanlığı ve hukuk müşavirliği görevlerinde bulundu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Alpaslan Kavaklıoğlu - 5.10.2020
Son dakika gündem: Bakan Akar: Ermenistan sivilleri hedef alarak savaş suçu işliyor
Bakan Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katılımıyla videokonferans toplantısı gerçekleştirildi.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 5.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar'dan birlik komutanları ile video konferans
Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Bakan yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katılımıyla video konferans toplantısı gerçekleştirildi.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 17.7.2020
Van'da şehit olan polisler Üstüner ve Keskin son yolculuğuna uğurlandı
Cenaze törenine, şehitlerin ailelerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Karakaya ve Yaşar Yıldırım, Ankara Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Adem Çakıcı ve Selami Hüner, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve bazı milletvekilleri ile şehitlerin silah arkadaşları katıldı.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 9.5.2020
Bakan Akar'dan "terörle mücadele" vurgusu
Akar başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz ile Milli Savunma Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu, Alpaslan Kavaklıoğlu ile Şuay Alpay'ın katıldığı dünkü toplantıda, Bakanlık faaliyetleri ele alındı.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 25.3.2020
MSB, COMMER'i kurdu
MSB, COMMER'i kurdu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Bir taraftan korona virüs salgını ile mücadele ederken diğer taraftan da terörle mücadelemiz hız kesmeden devam ediyor" "(Maske, antibakteriyel sıvı) Üretimi yükselterek sadece TSK'nın değil, aynı zamanda tüm halkımızın da ihtiyaçlarını karşılamak için gayret gösteriyoruz" ANKARA - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akara, "Mehmetçiğin güvende olması için gece-gündüz gayret gösteriyoruz. Şu ana kadar herhangi bir vukuatımız olmadı, bundan sonra da herhangi bir vukuata sebebiyet vermeden görevlerimizi tamamlayacağız" dedi. Milli Savunma Bakanlığında, Covid-19 ile Mücadele Merkezi kuruldu. Bakanlık ile bağlı birlik, karargah ve kurumlarında salgınla ilgili alınan önlemlere yönelik çalışmaların yönetildiği merkezden Genelkurmay Başkanı, Kuvvet ve Ordu Komutanları ile telekonferans yöntemi ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yapılabilecek ne varsa, alınacak ne tedbir varsa bunları aldık ve Silahlı Kuvvetlerinin disiplinli yapısı içinde uyguluyoruz. Bu tedbirleri sadece yurt içindeki değil yurt dışındaki birliklerimizde de yerine getiriyoruz. Mehmetçik bu konuda güvende, Mehmetçiğin güvende olması için gece-gündüz gayret gösteriyoruz. Şu ana kadar herhangi bir vukuatımız olmadı, bundan sonra da herhangi bir vukuata sebebiyet vermeden görevlerimizi tamamlayacağız" dedi. Akar'ın talimatıyla korona virüs salgını ile mücadeleye ilişkin, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde, TSK'da alınan tedbirlerin uygulanma seviyelerinin takip edildiği, olası vakalara karşı alınacak tedbirler ve tıbbi planlamalar ile muhtemel hal tarzları geliştirildiği ve tüm bu süreçlerin yönetildiği bir COMMER oluşturuldu. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı sağlık personelinin de görev aldığı merkezde incelemelerde bulunan Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet ve Ordu Komutanları ile telekonferans yöntemi ile görüşerek hem alınan tedbirlerin uygulanmasındaki son duruma hem de diğer faaliyetlere ilişkin bilgi alarak, talimatlar verdi. Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ile Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katıldığı toplantı sonunda konuşan Akar, bir taraftan korona virüs salgını ile mücadele ederken diğer taraftan da terörle mücadelenin hız kesmeden devam ettiğini belirterek, "Irak'ın kuzeyindeki Pençe harekat bölgesinin yanı sıra, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekat bölgeleri ile İdlib Gerginliği Azaltma Bölgeleri'ndeki faaliyetlerimiz artan tempoda aralıksız devam ediyor.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 24.3.2020
MSB'de, Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla koronavirüs salgını ile mücadeleye ilişkin, Milli bakanlık bünyesinde, TSK'da alınan tedbirlerin uygulanma seviyelerinin takip edildiği, olası vakalara karşı alınacak tedbirler ve tıbbi planlamalar ile muhtemel hal tarzları geliştirildiği ve tüm bu süreçlerin yönetildiği bir KOMMER oluşturuldu. Bakan Akar, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı sağlık personelinin de görev aldığı merkezde incelemelerde bulundu. Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet ve Ordu Komutanları ile telekonferans yöntemi ile görüşerek hem alınan tedbirlerin uygulanmasındaki son duruma hem de diğer faaliyetlere ilişkin bilgi alarak, talimatlar verdi. Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ile Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katıldığı toplantı sonunda konuşan Akar, bir taraftan koronavirüs salgını ile mücadele ederken diğer taraftan da terörle mücadelenin hız kesmeden devam ettiğini belirtti.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 12.3.2020
Bakan Akar: Rus heyeti ile büyük oranda mutabakat sağladık
Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Bakan Yardımcıları Muhsin Dere ve Alpaslan Kavaklıoğlu ile dün ASELSAN'ı ziyaret etti.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 27.2.2020
Japonya İmparatoru Naruhito'nun doğum günü resepsiyonu
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yanı sıra çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi ve basın mensubunun katıldığı resepsiyon, iki ülkenin milli marşlarının çalınmasıyla başladı.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 11.2.2020
İdlib şehidi Uzman Onbaşı Enes Alper son yolculuğuna uğurlandı
Törene, şehidin yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Vali Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 7.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Çığ düşmesinde şehit olan Uzman Onbaşıyı, 10 bin kişi son yolculuğuna uğurladı VAN'ın Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalarak şehit olanlar arasında yer alan Jandarma Uzman Onbaşı Ramazan Süslü'nün (23) cenazesi memleketi Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde 10 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Anjiyo ameliyatı olan annesi Yeter Süslü de ambulansla tören alanına getirildi.  Van'ın Bahçesaray ilçesinde geçen çarşamba günü meydana gelen çığ felaketinde arama- kurtarma çalışmalarına katılan Jandarma Uzman Onbaşı Ramazan Süslü, yaşanan ikinci çığda şehit düştü. Geçen yıl uzman onbaşı olan şehit Ramazan Süslü'nün cenazesi bugün ilk olarak baba evine getirilerek helallik alındı. Ardından da dini ve askeri törenin yapılacağı alana getirildi.  Törene Aksaray Valisi Ali Mantı, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, askeri erkan, protokol üyeleri, ailesi, yakınları ve  yaklaşık 10  bin kişi katıldı.
Alpaslan Kavaklıoğlu - 7.2.2020
Van'daki çığ felaketinde şehit olan Uzman Onbaşı Süslü, son yolculuğuna uğurlandı
Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Aksaray Valisi Ali Mantı, AK Parti Aksaray milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve İlknur İnceöz, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, 5 Şubat'ta defnedilen İdlib şehidi Piyade Uzman Onbaşı Kadir Yıldız'ın babası Atay Yıldız ve eşi Türkan Yıldız ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Alpaslan Kavaklıoğlu Haberleri | Alpaslan Kavaklıoğlu Kimdir - Haberler - Alpaslan Kavaklıoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Alpaslan Kavaklıoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. TSK'dan gövde gösterisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 09:43:35. #1.14#
title