Haberler

"Milli Mücadelenin Manevi Kahramanları: Sebilürreşad, Mehmed Akif ve Eşref Edib"

Abone Ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, Sebilürreşad, Mehmed Akif ve Eşref Edib anlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından "Milli Mücadelenin Manevi Kahramanları: Sebilürreşad, Mehmed Akif ve Eşref Edib" programı düzenlendi.

Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, oturum başkanlığını gazeteci ve yönetmen Muharrem Coşkun'un yaptığı bir panel gerçekleştirildi.

Panelde, Prof. Dr. Mümtazer Türköne "İlk İslamcılar ve 2. Meşrutiyet", Yrd. Doç. Dr. Akşin Somel "Sırat-ı Müstakim/Sebilürreşad, İttihat ve Terakki ilişkisi", Fahrettin Gün "Milli Mücadele'de Sebilürreşad ve tek parti yıllarında Eşref Edib'in faaliyetleri", gazeteci yazar Mehmed Şevket Eygi "Tanıdığım Eşref Edib ve Sebilürreşad Gazetesi" konulu sunumlar yaptı.

Panelin ardından "Yoldaki Çığır" belgeselinin gösteriminin yapıldığı etkinlikte, katılımcılara "Sırat-ı Müstakim - Sebilürreşad" isimli kitap ile "Yoldaki Çığır"ın DVD'si hediye edildi. - İstanbul

Kaynak: AA / Kültür Sanat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Efendi Mehmed Akif Kültür Sanat Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title