Haberler

Hediyem İstanbul Desen Tasarım Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Birincilik ödülüne, İstanbul'un tarihi eserlerinde bulunan mimari dengeyi anlattığı eseriyle Ahmet Ağlamaz, ikincilik ödülüne bir kedinin rüyasıyla İstanbul'un tarihten günümüze kadar uzanan serüvenini anlattığı eseriyle Nurten Deliorman, üçüncülük ödülüne ise Martı ve İstanbul'un bütünleşme durumunu anlattığı eseriyle Macide Damla Esen layık görüldü.

İstanbul temalı özgün tasarımlı hediyelik eşya üretimi misyonuyla yola çıkan Kültür AŞ'nin markası Hediyem İstanbul'un desen tasarım yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.

Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Kütük, Kültür AŞ'nin şehrin gelişen, büyüyen ve dikkati çeken potansiyelini dikkate alarak önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

Kütük, şehrin kültür ve sanat alanında tanıtımı için yaptıkları çalışmalar arasında yer alan Panorama 1453 Tarih Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Topkapı Türk Dünyası Kültür Mahallesi'nin yoğun ziyaretçi alan, modern müze işletmeciliğinin temel dinamiklerini hayata geçirdikleri yerler olduğunu anlattı.

İstanbul'un yakaladığı bu yükseliş grafiğinin hız kesmeden devam edeceğine inandıklarını ifade eden Kütük, şunları kaydetti:

"Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan insanların İstanbul'u daha fazla merak ettiğini, gelenlerin memnuniyetlerini paylaşması sayesinde bu ziyaretlerin artacağını düşünüyoruz. Hediyem İstanbul, işte böyle bir düşünce ve inancın tesiriyle oluşturduğumuz yeni bir markamızdır. Bu markayı oluştururken ve yaşatırken, kendi enerjimizin yanına şehrin enerjisini ve İstanbul'da yaşayan insanların enerjisini almanın doğru olacağını düşündük. Hediyem İstanbul, kentin güzelliklerini, şehrimizi ziyaret edenlere İstanbul'u unutmamaları için hediyeler haline getirerek sunmayı amaç ediniyor. Yarışmayı da geleneksel hale getirip önümüzdeki yıllarda da yenilemeyi, devam ettirmeyi düşünüyoruz."

Yarışmada ödüle layık görülenler

Seçici kurul değerlendirmesi sonucunda, birincilik ödülüne İstanbul'un tarihi eserlerinde bulunan mimari dengeyi anlattığı eseriyle Ahmet Ağlamaz, ikincilik ödülüne bir kedinin rüyasıyla İstanbul'un tarihten günümüze kadar uzanan serüvenini anlattığı eseriyle Nurten Deliorman, üçüncülük ödülüne ise Martı ve İstanbul'un bütünleşme durumunu, İstanbul'un siluetini oluşturan en belirgin mimari yapı ve ulaşım araçlarını katarak eğlenceli bir şekilde anlattığı eseriyle Macide Damla Esen layık görüldü.

Yarışmanın birincisi Ahmet Ağlamaz'a ödülünü, Kültür AŞ Genel Müdürü Kütük verdi.

Hediyem İstanbul için özgün desen tasarımları ortaya çıkarmak üzere düzenlenen ve 77 kişinin 100 eser yollayarak katıldığı yarışmada, 2 eser de mansiyon ödülü kazandı.

Kültür AŞ'nin İstanbul temalı hediyelik eşya tasarımı için oluşturduğu yeni markası Hediyem İstanbul, şehrin kendine has tarihi, kültürel ve sanatsal özelliklerini yansıtan ve hatıra niteliği taşıyan özgün tasarımlı hediyelik eşyalardan oluşuyor. İstanbul'un marka değerine katkı sağlamak amacıyla üretilen tasarımlar arasında geleneksel el sanatı ürünlerinden replikalara, dekoratif ürünlerden cam, porselen ve seramik ürünlere kadar hediyelik eşyalar yer alıyor. - İstanbul

Kaynak: AA / Kültür Sanat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Efendi Miniatürk Kültür Sanat Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title