Haberler

Medeniyet ve Doğal Dünya Düzeni" Konferansı

Medeniyet Öncu¨leri Hareketi Genel Bas¸kanı Akgu¨l: "Gezi olayları basit gibi görünüyor ama orada samimi olan gençlerin bir kısmı özgürlük mücadelesi veriyor, arkasındaki illegal örgüt de bunu kendi rantı haline çevirmeye çalışıyor"

Medeniyet Öncu¨leri Hareketi Genel Bas¸kanı Hikmet Akgu¨l, "Gezi olayları basit gibi görünüyor ama orada samimi olan gençlerin bir kısmı özgürlük mücadelesi veriyor, arkasındaki illegal örgüt de bunu kendi rantı haline çevirmeye çalışıyor" dedi.

Akgül, Ali Emiri Efendi Ku¨ltu¨r Merkezi'nde düzenlenen "Medeniyet ve Dogˆal Du¨nya Düzeni" konferansında yaptığı konuşmada, toplumda medeniyet kelimesini "Avrupa medeniyeti" olarak algılayanlar olduğunu söyledi.

Ülkede hastalıklı bir medeniyet anlayışı olduğunu savunan Akgül, "Düzen dediğimiz şey de yapay değil doğal olmalıdır. Yani yaradılışa uygun bir düzen olmalı ki, ilkeleri evrensel olsun, bozulmasın. Fakat yaradılışa göre bir düzen yok" dedi.

Birilerinin söylediği bir düzeni uygulamanın "güdümlü demokrasi" olarak adlandırıldığını dile getiren Akgül, bu durumun gerçek demokrasi felsefesine uymadığını anlattı.

Akgül, son 30 yılda toplumun kaç darbe yediğinin sorgulanması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Aslında her gün darbe oluyor Türkiye'de. 12 Eylül, 28 Şubat, 1960 darbesi... Türkiye'de öyle bir yapı var ki, her gün darbeye müsait. Darbenin silahı olmaz. Milletin özgürlüğünü kaldıran ne yapıyorsanız aslında darbedir. Çünkü hayat, özgürlük mücadelesidir, ister Müslüman olun, ister başka bir zihniyette olun mücadele, özgürlük mücadelesidir. Gezi olayları basit gibi görünüyor ama orada samimi olan gençlerin bir kısmı özgürlük mücadelesi veriyor, arkasındaki illegal örgüt de bunu kendi rantı haline çevirmeye çalışıyor. İşte yöneticiler bunu kavramalı. O gencin burnunu kırmak yerine arka plandaki illegal olanları istihbaratla tespit etmek lazım."

Kurunun yanında yaşın yanmamasını sağlayan yöntemin özgürlük mücadelesi olduğunu vurgulayan Akgül, illegal hiçbir örgütün özgürlük mücadelesi olamayacağını sözlerine ekledi. - İstanbul

Kaynak: AA / Güncel

Ali Emiri Efendi Türkiye Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title