Numarası Sosyal Medyada Paylaşılan AK Partili Turan'ın Telefonunu 'Bedelli' Kilitledi

Numarası Sosyal Medyada Paylaşılan AK Partili Turan'ın Telefonunu 'Bedelli' Kilitledi

Yapmış olduğu bedelli askerlik çıkışı sonrası tüm gözlerin çevrildiği AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın numarası sosyal medyada paylaşılınca telefonu kilitlendi.

Çanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bedelli askerlik açıklamasında bulunmasının ardından, cep telefonu numarası bir sosyal medya kullanıcısı tarafından Twitter'da paylaşılınca, yoğun arama nedeniyle kilitlendi.

AÇIKLAMA SONRASI GÖZLER TURAN'A ÇEVRİLDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerlik ile alakalı TBMM'de dün bir açıklamada bulundu ve "Bedelli askerlik Torba Yasaya ekleniyor. Bugün komisyona geliyor. Yaş sınırı 25 olarak kararlaştırılan bedelli askerliğin ücreti 15 bin TL olarak belirlendi. 25 günlük bir askerlik süresi öngörüldü" ifadesini kullandı.

NUMARASI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Bu açıklamanın ardından Turan'ın telefon numarası kimliği belirsiz bir kişi tarafından Twitter'da paylaşıldı. Bedelli askerlik haberini bekleyen gençler; aynı anda cep telefonunu arayınca Turan'ın telefonunu kilitlendi. Turan, yaşadığı sıkıntıyı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı, "Telefonumuzu sosyal medyada paylaşan bedellici arkadaşlar, telefonumuz kilitlendi, kimseyle iletişim kuramaz olduk, bilgilerinize: )" paylaşımıyla dile getirdi. Paylaşımının devamında ise "Konunun farklı tarafları var (askeri/mali/yasama vs), görev bizden çıktı, anlayış bekliyoruz. selamlar" ifadelerini kullandı.

BİLDİRİMLERİN EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTI

Turan, telefonuna gelen bildirimlerin ekran görüntüsünü de paylaştı. Buna göre, Turan'ın telefonuna 4 bin 465 mail ve 3 bin 542 kısa mesaj geldiği görüldü.

HER DAKİKA ARAMA GELDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Turan'ın danışmanı Hilal Bayar da, sosyal medya hesabından telefonunun ekranını video çekerek paylaştı. Söz konusu videoda her dakika arama geldiği görüldü.

Kaynak: DHA