Ak Belediye Başkanları Birecik'te Toplandı

Ak Belediye Başkanları Birecik'te Toplandı

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bir araya gelen AK Parti İlçe ve Belde Belediye Başkanları aylık istişare toplantısının 3.'sünü gerçekleştirdi.

Ak Belediye Başkanları Birecik'te Toplandı
30.03.2012 12:51 | Son Güncelleme: 30.03.2012 12:51

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bir araya gelen AK Parti İlçe ve Belde Belediye Başkanları aylık istişare toplantısının 3.'sünü gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez koordinatörlüğünde Birecik Belediyesi'nde gerçekleşen toplantıya Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yaslıca Belediye Başkanı Mustafa Karaçizmeli, Yaylak Belediye Başkanı İbrahim Halil Göçer, Ayran Belediye Başkanı Selahattin Alpay, Eyyüpnebi Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, Mezra Belediye Başkanı Yusuf Güneş, Argıl Belediye Başkanı Hüseyin

Şimşek, AK Parti İl Başkan Yardımcıları M. Uryan Arusoğlu, İsa Kızıldemir, İl Yönetiminden Cemil Çadak, Sedat Dülger ve Mehmet Ayneli katıldı.

Birecik ilçesinde yapılan AK Belediyeler istişare toplantısı ile ilgili konuşan Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, "İl Başkanlığımızın Koordinatörlüğünde her ay bir belediyemizde AK Partili Belediye Başkanları olarak toplanıyoruz. Toplantımızın amacı hem ilçelerimizin eksiklerimizi hemde belediyemizin sıkıntılarını ve yatırımlarını konuşuyoruz. Gerek il başkanlığımız gerekse bakanlığımız nezdinde girişimlerde bulunuyoruz. İlçelerimize daha iyi hizmet yapılması için görüş alış verişinde bulunuyoruz.

Bu toplantıların gerek yapıldığı ilçede gerekse diğer belediyeler olarak çok faydasını gördük. Böyle verimli bir uygulamayı İl Başkanımızın başlattığından dolayı ve buraya kadar gelen belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti İl Başkanlığı yerel yönetimler birimi olarak ayda bir, bir belediyemizin ev sahipliğinde AK Parti Belediye Başkanları olarak bir araya geldiklerini belirten AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez; "AK Partili Belediye Başkanlarımızla rutin olarak her ay toplanıyoruz. Daha önce Bozova ve Akçakale ilçelerimizde toplantılarımızı gerçekleştirdik. Belediye başkanlarımız bir araya gelerek yapılan hizmetleri konuşuyoruz. Bir ilçemizde yapılan bir uygulamayı diğer belediyelerimizde haberdar

oluyorlar. Aynı zamanda tatlı rekabet ortamı oluşuyor. Toplantılarımızı ilçelerimizden sonra beldelerimizde de devam edeceğiz. Bu toplantımıza ev sahipliği yapan Birecik Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi. Yapılan açılış konuşmalarının ardından toplantının 2. bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Toplantıdan sonra Güneyfırat Katı Atık Belediyeler Birliğini 6 Belediye bir araya gelerek kurduklarını açıkladılar. İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez koordinatörlüğünde kurulan Güneyfırat Katı Atık Belediyeler Birliği hakkında açıklama yapan Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı; "Güneyfırat katı atık tesisleri sayesinde atıklar bir depoda toplanarak enerji olarak geri dönüşümü sağlanacak. Bu anlamda hem beldelerimizin hem de çevre köylerimizin katı atıkları bu istasyonda değerlendirilecek" dedi.

Ayran Belediyesi'nin teklifi ile Güneyfırat Katı Atık Belediyeler Birliği'nin kurulduğunu belirten AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez; "Birecik, Halfeti, Mezra, Argıl, Yukarı Göklü ve Ayran Belediyelerinin bir araya gelmesi ile Güneyfırat Katı Atık Belediyeler Birliğinin kurulması imza altına alındı. Atıkların toplanarak geri dönüşümü sağlanacak olan bu tesisin bölgemize ve belediyelerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Birecik Belediye Başkanı günün anısına konuklara plaket verirken, Belediye Başkanları, Birecik Belediyesi önünde günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title