Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili çirkin paylaşım yapan memur hakkında soruşturma başlatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili çirkin paylaşım yapan memur hakkında soruşturma başlatıldı

Muğla'da 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in vahşice öldürülmesiyle ilgili sosyal medya hesabından çirkin paylaşımlar yapan Muratpaşa Belediyesi'nde görevli memur Ali Hakan Yatgın hakkında, soruşturma başlatıldı.

 - Güncelleme:

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nde görevli memur Ali Hakan Yatgın hakkında, Pınar Gültekin'in vahşice öldürülmesiyle ilgili sosyal medyada yaptığı çirkin paylaşımlar üzerine soruşturma başlatıldı.

Muratpaşa Belediyesi'nde görevli memur Ali Hakan Yatgın, Muğla'da vahşice öldürülen Pınar Gültekin hakkında sosyal medya hesabından çirkin paylaşımlarda bulundu. Yatgın'ın kadın cinayetlerini masum gösteren ve destekleyen sosyal medya paylaşımı, tepkiyle karşılandı. Tepkiler üzerine Muratpaşa Belediyesi, Ali Hakan Yatgın hakkında soruşturma açtı. Muratpaşa Belediyesi'nden konuyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ali Hakan Yatgın, maalesef, kurumumuz bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Yasasına tabi olarak çalışmaktadır. Kişinin sosyal medyada paylaştığı görüşler, asla kurumumuzun görüşlerini yansıtmamaktadır. Söz konusu paylaşımdaki ifadeler, kadına yönelik şiddete ve çocuk yaşta evliliklere karşı verdiği mücadeleyle ve kadının toplumsal statüsünü güçlendirmek için 'Alyazma' başlığı altında yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin öncü kurumlarından biri olan Muratpaşa Belediyemizin görüşleri asla olamayacağı gibi mücadele ettiğimiz bir bakış açısını yansıtmaktadır. Kişiyle ilgili olarak da soruşturma açılmıştır. Ayrıca, bu kişiyi herhangi bir kamu kurumu almayı kabul ettiği takdirde her türlü muvafakat verilecektir."

İŞTE O PAYLAŞIM

Hakan Yatgın, Pınar Gültekin'in vahşice katledilmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"O bar senin bu bar benim gezip paralı erkek avcılığı yapıyordum. Kendimi bu yollara düşme tehlikesinde el değmemiş masum kız olarak takdim ediyor, birçok erkeğin aradığı mutluluğu bildiğim için rolüme iyi çalışıp oynuyordum. Evli bekar fark etmiyor parası olsun yeter parası olmayan da gönlünü kaptırınca ne yapıp ne edip buluyor zaten. Özellikle duygusal boşluktaki erkekleri, çirkin erkekleri, asosyal erkekleri falan kendime hedef seçiyordum. O erkeğin bana gönlünü kaptırması sadece birkaç haftamı alıyordu. Bu işi meslek edinmiştim. Önce kendimi acındırıyor daha sonra terk etme, başkasıyla olma tehditleriyle saftiriklerin psikolojilerini alt üst edip kendime köpek ediyordum. Bu sefer baltayı kayaya vurdum. Adamın ekonomisini iflas noktasına getirip mutlu yuvasını dahi dağıtmıştım. Tam kaçacaktım ama bu sefer kaçamadım. Öldürdü beni suçunu itiraf etti. Şimdi tüm ülke beni masum kadın ilan edip erkeklere lanetler okuyor. Evet bayan ve lafta kadın hakları savunucusu erkek arkadaşlar saldırılar başlasın bekliyorum."

TÜM BEL-SEN, DİSİPLİN KURULUNA SEVK ETTİ

Öte yandan, Tüm Bel-Sen Antalya Şubesi de üyelikten kesin ihraç talebiyle Ali Hakan Yatgın'ı disiplin kuruluna sevk etti. Açıklamada, "Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları konusunda İstanbul Sözleşmesi ve kadına yönelik her türlü ayrımcılığın önlenmesi hakkındaki uluslararası sözleşmeleri savunan sendikamızın üyeleri arasında kadın düşmanlığı yapanlar yer alamaz. Şiddet, cinayet ve nefret söylemleri ile insanlık suçu işlenmesi kabul edilemez. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadeleyi bir insanlık görevi sayıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili çirkin paylaşım yapan belediye memuru hakkında soruşturma başlatıldı

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Pınar Gültekin Ali Hakan Muratpaşa Antalya 3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (134)

Bu nedir yahu:

Yazıyı okuyorum ne cinayeti övmüş ne de rahmetlinin adını kullanmış... Adam genel bir durum tesbiti yapmış. Cinayetlerin ardında yatan nedenlerden birini ortaya koymuş. Küfür yok hakaret yok. Ne ile yargılayacaklar bilmiyorum...

Melo kudat:

Kadın olsun erkek olsun hiç bir canlı öldürülmeyi hak etmiyor

vatandaş:

haklı iken haksız duruma düşmek işte burada tam olarak olan bu 1 evli olarak bu işi işleyince ceza artmış bekar zina ederse 70 kırbaç evli recm ceza bu 2 kadın evli bir adam ile ilişki yaşayarak ne olduğunu kendi söylüyor bu yüzden suçlu 3 tamam çok para kaptırdın öldürerek ahiretini de yitirdin değdi mi 4 mahkemeler erkeği eziyor lakin buna sabreden erkekler ahirete alacaklı gidiyor 5 bu dünyada mahkemede kazanmak ahirette kazanacağın anlamına gelmiyor 6 her mahkeme ahirette yeniden görülecek

Tüm 134 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title