Ali Hakan Haberleri

Ali Hakan haber, Ali Hakan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Hakan - 28.04.2021
Son dakika haberleri! Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı; Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacak
YEREL MAHKEME 8 SANIĞA YURT DIŞI YASAĞI KOYMUŞTU Savcılık, yerel mahkemenin kararını istinafa taşımıştı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi de 22 Ocak 2021'de Osman Kavalı'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraat kararını bozmuştu. Bunun üzerine 30. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanık Osman Kavala dışındaki sanıklar Ayşe Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay, Çiğdem Mater Utku, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Aksakoğlu ve Yiğit Ali Ekmekci hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar vermişti.
Ali Hakan - 01.02.2021
Gezi Parkı olaylarından yeniden yargılanacak 8 sanığa yurt dışına çıkış yasağı
Mahkemenin 18 Şubat 2020 tarihinde, başka suçtan tutuklu sanık Osman Kavala ve Ayşe Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay, Çiğdem Mater Utku, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Aksakoğlu ile Yiğit Ali Ekmekci ile ilgili beraat kararı verdiği belirtilen tutanakta, bu kararın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3.
Ali Hakan - 01.02.2021
Gezi davasında 8 sanık için yurtdışı yasağı; İlk duruşma 21 Mayıs'ta yapılacak
İSTİNAF Mahkemesi'nin Gezi Olayları'na ilişkin Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraat etmesine ilişkin kararı bozmasının ardından İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı getirdi. Mahkeme, sanıklar Ayşe Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay, Çiğdem Mater Utku, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Aksakoğlu ve Yiğit Ali Ekmekci hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi.
Ali Hakan - 22.01.2021
Son dakika haber: İstinaf, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada verilen beraat kararlarını bozdu
Ceza dairesi, sanıklar Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi, Çiğdem Mater Utku ve Mine Özerden hakkında verilen beraat kararlarına ilişkin hükmün bozulmasına karar verdi.
Ali Hakan - 05.12.2020
Son dakika haberi... Aydın'da trafik kazası geçiren motosiklet sürücüsü yaşam mücadelesini kaybetti
Son dakika haberler... Aydın'ın Nazilli ilçesinde 2,5 ay önce trafik kazası geçiren 20 yaşındaki motosiklet sürücüsü Ali Hakan Pınar, yaşam savaşını yitirdi.
Ali Hakan - 11.11.2020
11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü
Bük Mahallesi'nde düzenlenen fidan dikim töreninde konuşan Espiye Orman İşletme Müdür Yardımcısı Ali Hakan Çelik, törenin hayırlı olmasını diledi.
Ali Hakan - 31.07.2020
AYASOFYA'NIN YERALTI YAPILARI ÜÇ BOYUTLU OLARAK İLK DEFA GÖRÜNTÜLENDİ
1483 yıllık Ayasofya ve çevresindeki yeraltı menfezleri, yapıları ve kuyularının ilk kez üç boyutlu taraması yapıldı. Bu çalışmayla, Ayasofya'nın daha önce keşfedilmemiş yeraltı yapılarında hava sirkülasyonunu engelleyen moloz ve çamur birikintisinin giderilmesi hedefleniyor.  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin Ayasofya Müzesi Müdürlüğü iş birliğiyle yürüttüğü "Ayasofya Yeraltı Yapılarının Üç Boyutlu Görüntülenmesi ve Belgelenmesi Projesi" ile toplam uzunluğu yaklaşık 900 metreyi bulan Ayasofya ve çevresindeki yeraltı menfezleri ve yapılarının üç boyutlu taraması yapıldı. Yeraltı mekanlarının üç boyutlu taraması, genişliğin elverdiği mekanlarda Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesindeki öğretim üyelerinin 3D yersel lazer tarama cihazı kullanımıyla ve yüksekliği 60 cm altında kalan tünellerde ise daha küçük boyutlu bir tarama cihazıyla harita firmasının mühendis ekibi tarafından gerçekleştirildi. Saha çalışması ise 29 Haziran-16 Temmuz 2020 tarihleri arasında sürdü. Proje, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Fırat Diker öncülüğünde Doç. Dr. Mine Esmer, Dr. Öğr. Üyesi Alidost Ertuğrul ve İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü Öğr. Gör. Arkeolog Ali Hakan Eğilmez yürütücülüğünde gerçekleştirildi.
Ali Hakan - 16.07.2020
Son dakika haber | LGS birincisi Ünal, başarıyı "düzenli çalışarak" yakaladı
"Düzenli olarak kitap da okuyordu" Baba Ali Hakan Ünal ise oğlunu dershaneye göndermediklerini, okulun tavsiyesi doğrultusunda bütün test kitaplarını aldıklarını bildirdi.
Ali Hakan - 09.04.2020
GEZİ DAVASI SAVCISI BERAAT KARARINI İSTİNAFA TAŞIDI
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Gezi davasında aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu 9 sanığa verilen beraat kararına karşı İstanbul Cumhuriyet Savcısı Edip Şahiner, istinaf başvurusunda bulundu. Savcı Şahiner, tüm sanıklar hakkında verilen beraat kararının kaldırılarak haklarında mahkumiyet kararı verilmesini ve sanık Osman Kavala'nın da tutuklanmasını talep etti.  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 18 Şubat 2020'de sanıklar Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı, Yiğit Aksakoğlu, Ali Hakan Altınay, Çiğdem Mater Utku, Tayfun Kahraman, Şerafettin Can Atalay, Yiğit Ali Ekmekçi ve Mine Özerden hakkında verilen beraat kararına İstanbul Cumhuriyet Savcısı Edip Şahiner itiraz ederek istinaf mahkemesine taşıdı.
Ali Hakan - 24.02.2020
Gezi Parkı olaylarına ilişkin davanın gerekçeli kararı Açıklaması
Dosyaları ayrılan firari sanıkların amaçlarına ulaşmak için, başlangıçta şehir ve çevre duyarlılığıyla ön plana çıkan Taksim Dayanışması'nı kullandıkları, çağrılarda bulundukları, mesajlar yayımladıkları ve belli tarihlerde halkı sürekli yasal olmayan, önceden bildirimsiz yasaya aykırı olarak meydanlara davet eder vaziyette paylaşımlarda bulundukları vurgulanan gerekçeli kararda, diğer suçlarla ilgili de (tehdit, yasa dışı toplantı organizasyonu) şu tespit yapıldı: "Taksim Platformu üyesi olan sanıklardan Ayşe Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Can Atalay, Mine Özerden'in, Açık Toplum ve Anadolu Kültür AŞ'den Osman Kavala'nın da iştirak etmesi suretiyle, Ali Hakan Altınay, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi ve Çiğdem Mater Utku'nun, halkı kanuna aykırı olarak toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleyerek ve bunları yöneterek güvenlik kuvvetlerine veya toplantı ve yürüyüş safahatının teknik araç ve gereçlerle tespiti için görevlendirilenlere, bu görevlerini yaptıkları sırada tehdit eylemlerinde bulunup, ihtara ve zor kullanmaya rağmen dağılmamakta ısrar edip yasa dışı toplantıyı organize ettikleri hususunda iddianamede yer alan görüntü tespit tutanakları ve video kayıt çözüm tutanakları nedeniyle dosya kapsamında bu suç yönünden kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu, bu hususları kovuşturma aşamasında dosya kapsamında öğrenilmesi nedeniyle ve bu yönde de sevk maddesinde bu suç türü belirtilmeyip dava açılmamış olması nedeniyle mahkememizin 18 Şubat 2020 tarihli celsedeki hükmünün 6.
Ali Hakan - 24.02.2020
Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada gerekçeli karar açıklandı
Sanıklar hakkında savcılığa suç duyurusu Sanıkların meydanlara davet eder vaziyette paylaşımlarda bulunduklarının belirtildiği gerekçeli kararda, Taksim Platformu üyesi Ayşe Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve Mine Özerden'in Osman Kavala'nın da iştirak etmesi suretiyle Ali Hakan Altınay, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi ve Çüğdem Mater Utku'nun halkı kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleyerek, güvenlik kuvvetlerine görevlerini yaptıkları sırada tehdit eylemlerinde bulunup ihtara rağmen dağılmamakta ısrar edip yasa dışı toplantıyı organize ettikleri hususunda dosya kapsamında bu suç yönündenkuvvetli suç şüphesinin bulunduğu, bu hususların kovuşturma aşamasında öğrenilmesi nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verildiği kaydedildi.
Ali Hakan - 18.02.2020
Osman Kavala'ya yeniden gözaltı kararı
Gezi Parkı olaylarına ilişkin 1'i tutuklu 16 sanığın yargılandığı davada İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi, Çiğdem Mater Utku ve Mine Özerden hakkında 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs', 'Mala zarar verme', 'Nitelikli yağma', 'Tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi', 'Kasten yaralama', 'Ağırlaştırılmış yaralama' ve 'Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet' suçlarından dava açıldığını belirterek, atılı suçları işlediklerine ilişkin somut ve kesin delil bulunmadığı gerekçesiyle sanıkların beraatlerine hükmetmişti.
Ali Hakan - 18.02.2020
Gezi Parkı davasında 9 sanık beraat etti
Tutuksuz sanıklar Ali Hakan Altınay, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater Utku ve Yiğit Ali Ekmekçi, mütalaaya karşı savunma yapmak için süre talep etti.
Ali Hakan - 18.02.2020
Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada 9 sanık beraat etti
Tutuksuz sanıklar Ali Hakan Altınay, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater Utku ve Yiğit Ali Ekmekçi, mütalaaya karşı savunma yapmak için süre talep etti.
Ali Hakan - 18.02.2020
GEZİ DAVASINDA KARAR CIKTI: 9 SANIK BERAAT ETTİ (3)
SANIKLAR EK SÜRE TALEP ETTİ Tutuksuz sanıklar Ali Hakan Atalay, Tayfun Kahraman,  Çiğdem Mater, Yiğit Ali Ekmekçi mütalaaya karşı savunma yapmak için ek süre talep etti.
Ali Hakan - 18.02.2020
Gezi Davası'nda karar çıktı: 9 sanık beraat etti (3)
SANIKLAR EK SÜRE TALEP ETTİ Tutuksuz sanıklar Ali Hakan Atalay, Tayfun Kahraman,  Çiğdem Mater, Yiğit Ali Ekmekçi mütalaaya karşı savunma yapmak için ek süre talep etti.
Ali Hakan - 18.02.2020
Gezi Parkı Davası'nda karar çıktı: 9 sanık beraat etti (2)
9 SANIK TÜM SUÇLARDAN BERAAT ETTİ Silivri'de görülen duruşmada Ayşe Mücella Yapıcı, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Mehmet Osman Kavala, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi, Çiğdem Mater Utku ve Mine Özerden hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Mala zarar verme", "Nitelikli yağma", "Tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması", "Kasten yaralama", "Tabiat ve kültür varlıklarını koruma kanununa muhalefet" suçlarından hukuka uygun somut ve kesin delil bulunmadığından beraat kararı verildi.
Ali Hakan - 18.02.2020
GEZİ PARKI DAVASI'NDA KARAR ÇIKTI: 9 SANIK BERAAT ETTİ (2)
9 SANIK TÜM SUÇLARDAN BERAAT ETTİ Silivri'de görülen duruşmada Ayşe Mücella Yapıcı, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Ali Hakan Altınay, Mehmet Osman Kavala, Yiğit Aksakoğlu, Yiğit Ali Ekmekçi, Çiğdem Mater Utku ve Mine Özerden hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Mala zarar verme", "Nitelikli yağma", "Tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması", "Kasten yaralama", "Tabiat ve kültür varlıklarını koruma kanununa muhalefet" suçlarından hukuka uygun somut ve kesin delil bulunmadığından beraat kararı verildi.
Ali Hakan - 18.02.2020
Gezi Parkı davası başladı
Gezi Parkı olaylarına ilişkin tutuklu sanık Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala ile tutuksuz sanıklar Ali Hakan Altınay, Mücella Yapıcı, Ayşe Pınar Alabora, Mehmet Ali Alabora, Can Dündar, Çiğdem Mater Utku, Gökçe Yılmaz, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Germiyanoğlu, İnanç Ekmekçi, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Aksakoğlu ve Yiğit Ali Ekmekçi'nin hakkında açılan davanın 7.
Ali Hakan - 18.02.2020
Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada 16 sanığın yargılanması sürüyor
Mütalaada, sanıklar Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi'nin, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüse yardım etmek" suçundan ayrı ayrı 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.
Ali Hakan - 18.02.2020
Gezi Parkı davasında karar çıkması bekleniyor
Mütalaada tutuksuz yargılanan sanıklar Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi'nin ise diğer sanıklara suçun işlenmesinden önce veya suçun işlenmesi sırasında yardımda bulundukları gerekçesiyle "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüse yardım etmek" suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istendi.
Ali Hakan - 18.02.2020
GEZİ PARKI DAVASI'NDA KARAR ÇIKMASI BEKLENİYOR
Mütalaada tutuksuz yargılanan sanıklar Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi'nin ise diğer sanıklara suçun işlenmesinden önce veya suçun işlenmesi sırasında yardımda bulundukları gerekçesiyle "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüse yardım etmek" suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Hakan Haberleri | Ali Hakan Kimdir - Haberler - Ali Hakan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Hakan kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri! Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı; Can Dündar ile birlikte 7 fira
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 22:51:58. #1.14#

title