Haberi Paylaş

Çocuğunun oyuncak bebeğe yaptıklarından şüphelenip iz süren anne, kreşteki skandalı ortaya çıkardı

3. Sayfa Haberleri

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde 2 öğretmenin çocuklara defalarca uyguladığı şiddet kameralara yansıdı. Evlerine dönen çocukların, oyuncaklarını ellerini arkadan kurdele ile bağlayarak uyutmaya çalışması ile başlamasıyla gerçek ortaya çıktı.

Çerkezköy Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde bazı ailelerin çocuklarının evdeki davranışlarını anlamaya çalışmaları üzerine başlattıkları araştırma, Çerkezköy'deki bazı fabrikalarda çalışan ailelerin çocuklarını bıraktıkları kreşte çocuklarının şiddete maruz kaldığını ortaya çıkarttı.

Geçtiğimiz aylarda 3-4 yaş grubu çocukların gittiği kreşe çocuğunu gönderen anne E.E., iddiaya göre D.E. adlı kızının evde bebeğiyle oynadığı esnada, bebeğinin ellerini kurdeleyle arkadan bağlayarak uyutmaya çalışmasını garipsemesi üzerine çocuğuna, "Kızım neden bebeğine böyle davranıyorsun" diye sordu.

Çocuğunun oyuncak bebeğe yaptıklarından şüphelenen annenin sorusu kreşteki skandalı ortaya çıkardı

Kızından, "Uyuması lazım" cevabını alan anne, "Neden böyle yapıyorsunuz" sorusuna ise "Kreşte uyumayanları öğretmenlerimiz böyle uyutuyor" cevabını aldı. Hangi öğretmenin böyle yaptığını sorması üzerine kızından "S. öğretmenim, B. öğretmenim" cevaplarını alan anne E.E., "Peki kimlere yapıyor?" sorusuna ise "Arkadaşlarıma" cevabını alınca kreşte bulunan velilerin oluşturdukları WhatsApp grubu üzerinden diğer bazı velilere ulaştı.

Çocuğunun oyuncak bebeğe yaptıklarından şüphelenen annenin sorusu kreşteki skandalı ortaya çıkardı

E.E., kendisini arayarak kızının davranışlarında bir değişiklik olup olmadığını sorması üzerine bir başka veli F.B.A. da iddiaya göre, kızıyla kreş hakkında konuştuğu esnada kızının uyuma ile bölümü anlatırken, arkadaşlarının da yatarken kalkmamaları için ellerinin arkadan bağlanarak uyutulduğunu söylemesi üzerine diğer velilerle iletişime geçti. Yaklaşık 250 öğrencinin bulunduğu kreşte, 20 kişilik sınıfta bu şekilde 7 velinin varlığını belirlemesinin ardından önce kreş yöneticileriyle görüşme talebinde bulunan veliler, buradan olumlu cevap alamayınca çareyi ÇOSB yönetiminde aradılar.

Çocuğunun oyuncak bebeğe yaptıklarından şüphelenen annenin sorusu kreşteki skandalı ortaya çıkardı

Buradan da 'böyle bir şeyin söz konusu olamayacağı, kreşten çok memnun değillerse öğrencilerini alabilecekleri' cevabını alan veliler, kreşin Haziran, Temmuz ve Ağustos 2022 tarihlerine ait güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi talebinde bulundu. İddiaya göre velilerin talebini reddeden kreş yönetimi, bu veliler ve çocuklarını kreşle ilişkisini keserek, bunu mail yoluyla velilere bildirdi.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulunan veliler, savcılığın kamera kayıtlarına el koyması talebinde bulundu. Velilerin talebini yerinde gören savcılık kamera kayıtlarına el koyarak incelemeye aldı. Yapılan görüntü çözümünde öğretmenlerin çocuklara kameraların görüş alanlarında dahil sert davrandığı, hırpaladığı, ağlattığı, kısmen cezalandırdığı ve kasıtlı olarak portatif bazalarla defalarca çocukların kafasına vurdukları anlar, çocukların bazalar yanlarından geçirilirken korkuyla kafalarını yere eğdikleri anlar, öğretmenlerin çocukların yataklarının üzerine ayakkabı ile bastıkları anlar da kreşin güvenlik kamera kayıtlarına da yansıdı. Sınıfın ve yatakhanenin aynı olduğu alanda günlerce çocukların masalarının üzerinde bulunan bir LCD televizyona, çocuğun elinin değmesiyle hırpalanıp, ellerine vurulan bazı çocukların eline verilen peçetelerle televizyon üzerindeki lekelerin sildirilme anları da görüntülere yansırken, öğretmenlerin bazı çocukların giyim ve soyunma anlarında onlara refakat etme yerine sürekli cep telefonlarıyla takındıkları rahat tavırlar kameralara yansıdı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Organize Sanayi Bölgesi Çerkezköy Tekirdağ 3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

Metin Deniz:

Vijdansızlığın tepe noktası en ağır cezalar verilsin

ismail bey :

Öğretmenin suçu var,da, yönetimin yok mu ? Bu kameralar niçin konuluyor, akşamları çıkmadan önce bunların hızlıca izlenmesi gerekir...

ismail athan:

kredilerde büyüyen çocuklar ana baba kardeş kokusundan doygusundan sıcaklığından uzak büyüyüp büyüyünce ana baba ilgisiz kalıp yabancılaşıyor lar ana babanın yolu huzur evlerinde son buluyor

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title