Haberler

Başıboş köpekler çocuğa saldırdı, yardıma koşan vatandaşın anlattıkları kan dondurdu: Paramparça etmişlerdi, resmen yemişler çocuğu

Güncelleme:

Ankara'nın Keçiören ilçesinde sürü halinde gezen köpeklerin saldırısına uğrayan dördüncü sınıf öğrencisi yoğun bakımda tedavi altına alındı. Saldırıya uğrayan çocuğu evinin balkonundan görüp yardım için koşan bir vatandaş, "Gittiğimde çocuğu parçalamışlardı. Ambulansı aradım, polisi aradım. Çocuğu paramparça etmişler, resmen yediler çocuğu" ifadelerini kullandı.

Ankara'da, okula gitmeye çalışan küçük bir çocuğa başıboş sokak köpekleri saldırdı. Apar topar hastaneye kaldırılan talihsiz çocuğun durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

TALİHSİZ ÇOCUĞU BOŞ ARAZİDE SÜRÜKLEDİLER

Ankara'nın Keçiören ilçesi Kafkaslar Mahallesi'nde meydana gelen olayda dördüncü sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz, sabah saatlerinde sürü halinde gezen köpeklerin saldırısına uğradı. Küçük çocuğu boş bir arazide sürükleyerek saldıran köpeklere civardaki mahalle sakinleri müdahale etti. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan küçük çocuğun yoğun bakımdaki tedavisi sürerken durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Başıboş köpekler Ankara'da okula giden çocuğa saldırdı

"GİTTİĞİMDE ÇOCUĞU PARÇALAMIŞLARDI"

Saldırıya uğrayan çocuğu evinin balkonundan görüp yardım için koşan Mehmet Dafdaf, "Balkonda köpekleri gördüm önce oyun oynuyorlar zannettim bir baktım ortalarında çocuk var hemen aşağıya indim komşumun arabasına bindim. Gittiğimde çocuğu parçalamışlardı zaten. Ambulansı aradım, polisi aradım. Çocuğu paramparça etmişler, resmen yediler çocuğu" şeklinde konuştu.

Başıboş köpekler Ankara'da okula giden çocuğa saldırdı

"HER TAŞIN DİBİNDE BİR KÖPEK VAR"

Olay yerinde toplanan mahalle sakinleri ise başıboş köpeklerden rahatsızlıklarını dile getirdi. Mahalle sakinlerinden Dicle Ergen, "Her taşın dibinde bir köpek var. Buna çok acil bir şekilde çözüm bulunması gerekiyor" dedi.

"BENİ DE PARÇALAYACAKLARDI"

Sürü halinde gezen köpeklerin kendisini kovaladığını söyleyen ortaokul öğrencisi Barış Karaağaç ise, "Parçalayacaklardı beni korkudan binanın içine saklandım. Biz çok tedirginiz okulun bahçe duvarından içeriye atlıyor köpekler ısıracak diye çok korkuyorum sınıftan çıkamıyorum" ifadelerini kullandı.

Başıboş köpekler Ankara'da okula giden çocuğa saldırdı

TALİHSİZ ÇOCUK ÖLÜMLE PANÇELEŞİYOR

Mahalleli tarafından sokak köpeklerini beslediği iddia edilen bir kadına çevredeki vatandaşlar sert bir şekilde tepki gösterdi. Öte yandan, köpeklerin saldırısından sonra Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Çocuk Yoğun Bakımda tedavi altına alınan Yılmaz'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Ankara Çocuk Hayvan Hakları 3. Sayfa Yaşam Güncel Haberler

500

Yorumlar (26)

yns clk:

Hepsini zehirlemeli durum ciddi, hayvan severler evlerine alabilir fakat sokakta olmamali

715
48
yanıtYanıtla
Murat yıldırım:

Helal olsun sana kardeşim. Umuyurum ki bir gün bu haytapçılar aynı saldırıya uğrarlar. Onların yüzünden günahsız çocuklara oluyor olan

yanıt58
yanıt12
harun akgül:

zehirlesınler bu kadar basıt eğer saldırıyorlarsa ınsana

630
47
yanıtYanıtla
Eda Kızılkaya Tavacıgil:

Köpekler de candır ama insan hayatı daha değerlidir. Gerekli önlemleri almak bir devlet politikası olmalıdır. Evlatlarımızı korumak hepimizin görevidir.

531
18
yanıtYanıtla
Mldhat Caglar:

Hepsini toplayip kontrol altinda tutulmali

448
17
yanıtYanıtla
Demet Alptekin:

Hayvan hakları savunucularına teslim etsinler o köpekleri...

333
7
yanıtYanıtla
ali taş :

SAHİPSİZ HAYVAN OLMAZ. İTLAFA İTİRAZ EDENLER SAHİPLENİR. TARTIŞMA BİTER. BU KADAR BASİT.

328
8
yanıtYanıtla
ali taş :

SİZ HİÇSOKAKTA BAŞIBOŞ KOYUN KEÇİ İNEK GÖRDÜNÜZ MÜ. HEPSİNİN SAHİBİ VARDIR VE GÖZÜ GİBİ BAKAR. SAHİPLENİLMİYORSA TOPLAYIP ÇİNE SATALIM. ONLARDA KÖPEKLER KOYUN KEÇİ GİBİ DEĞERLİ.

315
17
yanıtYanıtla
Aisa Nur:

Vatandas gibi o topraklarda yasayan her canlidan devlet sorumludur. Dogru duzgun kisirlastirma yöntemleri uygulansin, hayvan sevgisi bebeklikten beri insanlara asilansin, her eve bir can katilsin bak nasil cozulur.

40
243
yanıtYanıtla
ALİ PEKACAR:

Kelebek ödüllerin ite kıymet verenin vicdanı sızlar mı sanmam

257
20
yanıtYanıtla
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title