Haberler

Şikayetleri bitmek bilmedi! Kaldığı ıslahevi, Timur Cihantimur'un aklını başına getirir

Güncelleme:

İstanbul'da ölümlü kazaya neden olan ve annesi Eylem Tok'la ABD'ye kaçtıktan sonra yakalanan 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un kaldığı gözetim merkezinde sorunlar yaşadığı ortaya çıktı. Cihantimur'un avukatı, müvekkilinin 3 gün boyunca ışıkların 24 saat yanık olduğu, yastıksız bir yatağın bulunduğu odada tutulduğunu, cilt sorunları nedeniyle yüzünde yaralar oluştuğunu ve psikolojisinin de bozuk olduğunu ifade etti. Avukat ayrıca, Cihantimur'un şartlı tahliyesini de talep etti.

İstanbul'da karıştığı ölümlü trafik kazasının ardından ABD'ye kaçan ve Türkiye'nin iade talebi üzerine Boston'da yakalanan 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un iade süreciyle ilgili önceki gün gerçekleşen yargılamada tutukluluk halinin devamına karar verildi. Cihantimur'un avukatlarından Victoria Kelleher ise Cihantimur'un "Manson Gençlik Enstitüsü" isimli gözetim merkezinde yaşadığı sorunları anlattı.

Geçtiğimiz gün Boston John Joseph Moakley Adliyesi'nde görülen duruşmada, hakim Donald Cabell, Cihantimur'un iade süreci boyunca tutuklu kalmasına hükmetti.

ABD'de tutuklu bulunan Timur Cihantimur, cezaevi şartlarından yakınıp tahliyesini istedi

3 GÜN BOYUNCA IŞIKLARIN 24 SAAT YANIK OLDUĞU ODADA KALMIŞ

Cihantimur'un avukatlarından Victoria Kelleher ise, müvekkilinin "Manson Gençlik Enstitüsü" adlı gözetim merkezinde yaşadığı sorunları sıraladı. Kelleher, Manson'ın bir genç gözetim evinden çok bir hapishaneye benzediğini,Timur Cihantimur'un 3 gün boyunca ışıkların 24 saat yanık olduğu, yastıksız bir yatağın bulunduğu, okuyacak kitap vs dahil hiçbir şeyin olmadığı bir odada tutulduğunu ifade etti.

CİLT SORUNLARI BAŞ GÖSTERMİŞ

VOA'dan Mehmet Sümer'in aktardığına göre avukat Kelleher, Cihantimur'un cilt sorunlarıyla ilgili kullanması gereken nemlendirici ilaçları olduğunu ancak bunların kendisine verilmediğini bu sebeple yüzünde kızarıklıklar, yaralar, dudaklarında kanama olduğunu, cilt sorunlarıyla ilgili ilaçlarını istediğinde kendisine bol su içmesinin tavsiye edildiğini söyledi.

ABD'de tutuklu bulunan Timur Cihantimur, cezaevi şartlarından yakınıp tahliyesini istediTimur Cihantimur

CİHANTİMUR'UN PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ

Cihantimur'un avukatı, müvekkiliyle ilgili olarak, 3 gün boyunca hücre gibi bir odada kalmasından dolayı psikolojisinin bozulduğunu, 8 saate bir, bir telefon görüşmesi hakkı olduğunu, sadece oradaki bir görevlinin yardımıyla birkaç kez fazladan telefon görüşmesi yapabildiğini ifade ederek, bu sebeplerle Cihantimur'un şartlı tahliye başvurusunun kabul edilmesini talep etti.

ANNE VE OĞUL KAÇTIKLARI ABD'DE YAKALANMIŞTI

İstanbul'daki kaza sonrası annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a, oradan da ABD'ye kaçırılan Timur Cihantimur, Türkiye'nin iade talebi üzerine 14 Haziran'da annesi ile Boston'da yakalanmıştı. 18 Haziran'da ayrı ayrı hakim karşısına çıkan anne ile oğlunun kaçma ihtimaline karşı tutukluluk halinin devamına karar verilmişti.

ABD'de tutuklu bulunan Timur Cihantimur, cezaevi şartlarından yakınıp tahliyesini istediEylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur

Söz konusu kazayla ilgili "kasıtsız adam öldürme ve yaralama" suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Cihantimur'un avukatı, müvekkilinin tutulduğu ıslahevindeki şartlardan memnun olmadığı için yerinin değiştirilmesi isteğini mahkemeye iletmiş, mahkeme de ikinci duruşmayı bir hafta öne çekerek dün için tarih vermişti.

EYÜPSULTAN'DAKİ KAZA

Eyüpsultan'da 1 Mart'ta seyir halindeki 3 ATV aracından biri arızalanmış, yol kenarına çekilen arızalı araç tamir edilmeye çalışılırken aynı yönde ilerleyen 2 araçtan birisi buradaki 3 ATV'ye çarpmış ve yaralanan 5 kişiden Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti.

ABD'de tutuklu bulunan Timur Cihantimur, cezaevi şartlarından yakınıp tahliyesini istedi

Kazaya neden olan 17 yaşındaki sürücü Timur Cihantimur'un kaza yerine gelen annesi Eylem Tok'un aracıyla buradan uzaklaştığı, ikilinin önce Mısır'a, ardından da ABD'ye gittikleri tespit edilmişti. Şüphelilerin iadesi için geçici tutuklama talep evrakı, Adalet Bakanlığınca ABD yetkili makamlarına iletilmişti.

Kaynak: Haberler.com / Abdullah Aydemir - 3.Sayfa

Amerika Birleşik Devletleri Timur Cihantimur Eyüpsultan Eylem Tok İstanbul Hukuk 3.Sayfa Dünya Haberler

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500

Yorumlar (35)

Mehmet ŞaFaK:

olur öyle şeyler, aldığın cana say

450
4
yanıtYanıtla
Mert D:

Orada intihara teşebbüste ise yaramaz. İyileştirirler sonra tutukluluğun devamı derler. Nihan candan gibi çıkamazsın dışarı :))))

308
4
yanıtYanıtla
Zafer Tanrıkulu:

Ben bu habere inanmıyorum açıkçası sanki Türk halkının ve kazada ölen rahmetlininaylı ailesinin vicdanını rahat etsin diye söylendiğini düşünüyorum hiçbir hapishanede hiçbir ıslahevinde 24 saat odanın ışığı açık tutulmaz yastıksız bırakılmaz hele de söz konusu Amerika ise çünkü Amerika’da ceza sistemi ve adalet hukuk sistemi çok gelişmiştir Bunlar halkın gözünde bakın benim oğlum çok kötü durumda çok fazla ceza çekiyor zor şartlar altında hapiste kalıyor deyip de milletin içine serin su Serpilmesini sağlamaya çalışıyorlar şahsen ben bu haberi hiç inanmadım Amerika gibi bir yerde 24 saat boyunca ışık açık tutulmaz buna insan hakları da izin vermezsavaş suçluları hatta seri katiller bile bu tür muamele görmemişlerdir ben ilk defa bu haberde duyuyorum ve hiç inanmıyorum açıkçası

155
59
yanıtYanıtla
Selçuk Yılmaz:

Amerikan adaletini bu kadar överken guatemala da yaptıkları işkenceleri bir düşün derim

yanıt116
yanıt10
Uzun Adam:

Amerikan ceza sistemi mi çok gelişmiş puhahaha

yanıt74
yanıt8
Cengiz Asiliskender:

Yanlışınız Tuvalet ortada ranza koğuşta 2 kişi Tüm hapishaner aynı Fakat burası çocuklar için Işık açık zira KAMERADAN IZLERLER

yanıt34
yanıt0
Ulas Toplar:

Amerika'daki bazı hapishanelerde psikolojik baskı yapıyorlar yüksek sesle müzik dinletmek suçlunun bulunduğu odada yüksek ışık yayan spot lambaları açık bırakmak gibi

yanıt23
yanıt0
Blackened:

Siz ABD yi bizim gibi suclu dostu bir ülke falan mi saniyorsunuz? Buradaki gibi konforlu cezaevleri yok orada. Suçu işleyen gerçekten cezasını çeker. Ben burada sokaklarda yaşayıp " birilerini falan bicaklayayim kışı cezaevinde gecireyim abi sıcak yatak, sıcak aş var hiç olmazsa" diyeni bilirim.

yanıt41
yanıt2
met tat:

Yazın yediğin hurmalar kışın dötünü tırmalar. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Hesap zamanı şimdi zengin züppesi

141
2
yanıtYanıtla
Sedat Onat:

Çok üzüldük yaaaa, ana kuzusu yastıksız odada mı yatmış, öldürdüğü çocuk toprağın altında yatıyor Allah aynı acıyı yaşatsın inşallah öyle kaçıp gitmekle olmuyor

70
2
yanıtYanıtla
Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title