23 Yıllık Polis Otomobil Gasp Etti, Kuyumcu Soymaya Kalkıştı - Haberler
Haberi Paylaş

23 Yıllık Polis Otomobil Gasp Etti, Kuyumcu Soymaya Kalkıştı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
23 Yıllık Polis Otomobil Gasp Etti, Kuyumcu Soymaya Kalkıştı

İZMİR'in Bornova İlçesi'nde bir otomobili tabancayla gasp ettikten sonra soymaya kalkıştığı kuyumcuda 2 çalışanı tabancayla yaraladıktan sonra kaçan 23 yıllık polis 44 yaşındaki Ö.Ç., olaydan 12 saat sonra yakalandı.

İZMİR'in Bornova İlçesi'nde bir otomobili tabancayla gasp ettikten sonra soymaya kalkıştığı kuyumcuda 2 çalışanı tabancayla yaraladıktan sonra kaçan 23 yıllık polis 44 yaşındaki Ö.Ç., olaydan 12 saat sonra yakalandı. Polis Ö.Ç. ifadesinde pişman olduğunu, ikinci evliliğini yapmaya hazırlandığını, borçları ve nikah masrafları için böyle bir şeye kalkıştığını söyledi.

Olay dün öğle saatlerinde meydana geldi. Bornova'daki Fatih Caddesi'nde silah tehdidiyle 30 yaşındaki M.A.'nın otomobili gasp edildi. Polise başvuran M.A., yolda giderken siyah bere ve gözlük takan bir kişinin kendisine tabanca doğrultup durdurduğunu, araca binip bir süre ilerlemesini istediğini söyledi. Bu kişinin, ardından da cep telefonunu aldıktan sonra kendisini aşağı indirip, otomobiliyle uzaklaştığını anlattı.

Meslektaşları gasp olayını araştırırken akşam saatlerinde gasp ettiği otomobille ilçenin Burak Reis Caddesi'nde kuyumcuya gelen polis Ö.Ç., burada çalışan 52 yaşındaki Ümit Cengiz ve 30 yaşındaki Yaşar Ünal'ı silahla tehdit edip, elindeki poşeti verdi ve altınları doldurmalarını istedi. Olayın şaka olduğunu sanan Cengiz ve Ünal, denileni yapmadı. Bunun üzerine silahını peş peşe ateşleyen polis Ö.Ç., iki çalışanı da ayaklarından vurdu. Soygunu gerçekleştiremeyeceğini anlayan polis Ö.Ç., geldiği otomobille kaçtı. Soygun girişimi güvenlik kameralarına da yansıdı.

KOVALAMACADA YAKALANDI

Bölgedeki ekipler, soygun girişiminde bulunan kişinin yakalanması için çalışma başlattı. Birkaç saat sonra, gasp edilen otomobil, Stadyum Metro İstasyonu yakınlarında terk edilmiş bulundu. Parmak izi çalışması yapıldı ve kaçan kişinin Konak İlçesi'ndeki bir polis merkezinde görevli 23 yıllık polis memuru Ö.Ç. olduğunu belirlendi. Polis Ö.Ç.'nin gasp yapıp kuyumcu soymaya kalkışması meslektaşlarını şaşırttı.

Gasp Büro Amirliği'ne bağlı ekipler de Ö.Ç.'nin evinin çevresinde önlem aldı. Bugün sabaha karşı, evinin yakınlarına gelen Ö.Ç., önlem alan polisleri görünce kaçmaya başladı, kısa süreli kovalamacanın ardından yakalandı.

22 EKİM'DE EVLENECEKTİ

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen iki çocuk babası Ö.Ç.'nin ilk ifadesinde, 2013 yılında boşandığını ve aynı yıl İzmir'e tayininin çıktığını, çeşitli bankalara yaklaşık 70 bin lira kredi borcunun olduğunu, ayrıca 22 Ekim'de ikinci kez evlenmek için nikah tarihi aldığı ve düğün masrafları için böyle olaya kalkıştığını söylediği öğrenildi.

Yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söyleyen Ö.Ç.'nin, olayda ruhsatsız tabanca kullandığı belirlendi. Polis Ö.Ç., sorgusunun tamamlanmasının ardından yarın adliyeye sevk edilecek.

- İzmir

23 Yıllık Polis Otomobil Gasp Etti, Kuyumcu Soymaya Kalkıştı

23 Yıllık Polis Otomobil Gasp Etti, Kuyumcu Soymaya Kalkıştı

23 Yıllık Polis Otomobil Gasp Etti, Kuyumcu Soymaya Kalkıştı

23 Yıllık Polis Otomobil Gasp Etti, Kuyumcu Soymaya Kalkıştı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500
title