Zehra Taşkesenlioğlu Kimdir? - Haberler
Haberi Paylaş

Zehra Taşkesenlioğlu Kimdir?

Haberler.com - Haberler | Güncel
Zehra Taşkesenlioğlu Kimdir?

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünsal Ban ile evlendi. Peki, Zehra Taşkesenlioğlu kimdir?

Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünsal Ban ile dünya evine giren Ak Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu kimdir ve kaç yaşında? Zehra Taşkesenlioğlu nereli? Zehra Taşkesenlioğlu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU KİMDİR?

AK Parti Milletvekili Taşkesenlioğlu, 1972 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi ve Marmara Üniversitesinde İktisat, Bahçeşehir Üniversitesinde Avrupa Birliği İlişkileri alanında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. ABD'de başladığı doktora çalışmalarını ise sürdürüyor.

Zehra Taşkesenlioğlu Kimdir?

Siyasi kariyerine, 1992 yılında Refah Partisi ile başladı, AK Parti İstanbul İl Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti. Bölgesel kalkınma, göç ve göç yönetimi, enerji politikası alanında çok sayıda araştırma, rapor ve makalesi yayımlandı. ABD, İngiltere, İtalya, Almanya, Fas, Cezayir, Belçika, Macaristan, Bosna Hersek, Tanzanya, Uganda, Ruanda ve Sudan'da birçok eğitim ve projede yer aldı.

Zehra Taşkesenlioğlu, 25 ve 26. dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Sözcülüğü, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu, Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Türk Grubu Üyesidir. Taşkesenlioğlu, çok iyi düzeyde İngilizce, Swahili ve az düzeyde Fransızca biliyor.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title