Yüzde 100'lük Doluluk Yüzde 100 Başarı
Haberler » Yerel » Yüzde 100'lük Doluluk Yüzde 100 Başarı - Haberler

Yüzde 100'lük Doluluk Yüzde 100 Başarı

ÖSYM 2016 yılı üniversiteye yerleştirme sonuçlarına göre Göziantep ve bölgesinde en çok tercih edilen üniversiteler arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi(HKÜ) de yer aldı.

Yüzde 100'lük Doluluk Yüzde 100 Başarı

ÖSYM 2016 yılı üniversiteye yerleştirme sonuçlarına göre Göziantep ve bölgesinde en çok tercih edilen üniversiteler arasında Üniversitesi(HKÜ) de yer aldı. HKÜ'nün doluluk oranı bu yıl yüzde 100'e ulaştı.


ÖSYM 2016 yılı üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite adaylarını ve velilerini büyük bir heyecan yaşarken, bölgede en çok tercih edilen üniversiteler arasında Hasan Kalyoncu Üniversi de yer aldı. Geçen yıl yüzde 98 olan doluluk oranını bu yıl yüzde 100'e yükselterek, kendi rekorunu kırdı ve tüm bölümlerde kontenjanının tamamını doldurdu. Puanlarında belirgin oranlarda yükseliş gözlemlenen HKÜ, kaliteli eğitimi ve uzman akademik kadrosuyla bölgenin parlayan yıldızı olma özelliğini sürdürüyor. Son günlerin en trend ve en çok takip edilen üniversitelerinden biri olan HKÜ, başarısını tercihlere de yansıtmış oldu.


HKÜ'nün, kaliteli eğitimi uzman kadrosunun yanı sıra "Yenilikçi, Girişimci Üniversite" ve "Tarihi İpekyolu'nu Dünyaya Bağlayan Üniversite" sloganlarıyla yıl boyu 200'ün üzerinde etkinlik ve ile il dışı tanıtım faaliyetleri, birçok ilde ve yurt dışında fuarlara katılımı gibi nedenlerden de öğrencilerin öncelikli tercihleri arasında yer aldığı belirtildi.


"Başarısını gözler önüne serdi"


Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte HKÜ Rektörü Prof. Dr. , HKÜ ailesine yeni katılacak öğrencilere başarı diledi. Yılmaz, "Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. HKÜ toplam kontenjanının tamamını doldurdu. Emeği geçenlere teşekkürler. HKÜ ailesinin yeni üyeleri aramıza hoş geldiniz. Sizleri kutluyor ve başarılarınızın ömür boyu sürmesini diliyorum" diye konuştu.


Kayıtlar 15-19 Ağustos 2016 Tarihleri Arasında Yapılacak


HKÜ'de her fakülte farklı günlerde kayıt alacağı belirtildi. Takvime göre, 15-16 Ağustos'ta; Eğitim Fakültesi, Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, 17-18 Ağustos'ta; Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Mühendislik Fakültesini kazanan öğrencilerin kayıtları alınacak olup, 19 Ağustos tarihinde de mazeret nedeniyle kayıt olamayan öğrencilerin işlemleri yapılacak. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler