Tuzlukçu Festivali'ne "Birlik" Desteği - Haberler
Haberi Paylaş

Tuzlukçu Festivali'ne "Birlik" Desteği

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Tuzlukçu Festivali'ne 'Birlik' Desteği

Konya’nın Tuzlukçu ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Üzüm, Karpuz ve İpek Halıcılığı Kültür Sanat Festivali’nin 17’ncisi İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin destekleriyle gerçekleşti.

Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Üzüm, Karpuz ve İpek Halıcılığı Kültür Sanat Festivali'nin 17'ncisi İç Anadolu Belediyeler Birliği'nin destekleriyle gerçekleşti. Birliğin başkanlık görevini yürüten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, festivalde birliğe üye belediyelere desteklerin süreceğini belirterek "Omuz omuza halka en iyi hizmeti vermek için çalışacağız" dedi. Programda Yaşar'a katkılarından dolayı bir de teşekkür plaketi takdim edildi.

Bu yıl 17'ncisi düzenlenen Ulusal Üzüm Karpuz ve İpek Halıcılığı Kültür Sanat Festivali, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa'nın ev sahipliği yaptığı festivale CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, İç Anadolu Belediyeler Birliği ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Filorinalı, CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, CHP Konya İl Kadın Kolları Temsilcileri, Yenimahalle Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüreğir, şehir dışından misafirler ve ilçe halkı katıldı.

KONUKLARINA FESTİVALİ ANLATTI

Festival hakkında bilgiler veren Tuzlukçu Belediye Başkanı Akbuğa "Festivalimizi her yıl, kardeşliği pekiştirmek ve Tuzlukçu'yu tanıtmak amacıyla düzenliyoruz" dedi. 30 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından geçen kısa zamanda ilçeye yaptığı hizmetlere değinen Akbuğa, yeni dönemde yapacakları projeler hakkında da konuklarına bilgi verdi.

"GELENEKLERİ YAŞATIYORUZ"

Festivallerin gelenek ve göreneklerin yaşatılmasına önemli katkılar sağladığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl ise "İlçemizin bu önemli gününde aranızda bulunmaktan çok mutluyum. Tuzlukçu için oldukça anlamlı olan bu festivale katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YAŞAR: "DESTEK SÜRECEK"

İç Anadolu Belediyeler Birliği olarak festivale destek veren Birlik Başkanı ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Tuzlukçu halkını selamlayarak, festivalde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İç Anadolu Belediyeler Birliği'ne üye belediyelere her zaman destek olacaklarını kaydeden Yaşar, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Konuşmasında üretimin önemine değinen Yaşar, "Ülkemizin daha da gelişebilmesi için üretimin artması gereklidir. Ne kadar çok üretirsek refahımız o kadar artacaktır. Bugün İslam coğrafyasında maalesef kan akıyor. Ne mutlu ki Türk halkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'te birlik, beraberlik içerisinde yaşıyor" ifadelerini kullandı.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise bu gibi etkinliklerin dayanışma duygusunu arttırdığını ifade ederek festivalin düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Tuzlukçu Belediye Başkanı Akbuğa'yı güzel hizmetlerinden dolayı kutlayan CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz da, "30 Mart'ın ardından geçen sürede yapılan hizmetler yarının güzel olacağının habercisidir. Başkanımız Tuzlukçu'nun kaderini değiştirecek" dedi.

FESTİVALE RENKLİ AÇILIŞ

Açılış konuşmalarının ardından protokol, açılış kurdelesini keserek 2 gün sürecek festivalin startını verdi. Şehit Cemalettin Şekerci Halk Oyunları Ekibi'nden minikler, gösterileriyle açılış gününe renk kattı. Öte yandan festival kapsamında düzenlenen sünnet şöleninde Tuzlukçu'nun küçük beyleri erkekliğe ilk adımı attı.

Festivalin ilk gün programında ayrıca en iyi karpuz ve üzüm yetiştiricilerine ödülleri verildi. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Nurettin Akbuğa Fethi Yaşar Tuzlukçu Konya Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title